Dacrydium xanthandrum

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Dacrydium xanthandrum
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Голонасінні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Родина: Подокарпові (Podocarpaceae)
Рід: Dacrydium
Вид: D. xanthandrum
Біноміальна назва
Dacrydium xanthandrum
Pilger 1938
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Dacrydium xanthandrum
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Dacrydium xanthandrum
EOL logo.svg EOL: 1033677
IPNI: 828280-1
IUCN logo.svg МСОП: 42474
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 1030183

Dacrydium xanthandrum  — вид хвойних рослин родини подокарпових. У штаті Сабах загальновживаною назвою є керапуй.

Видовий епітет складається з грецьких слів xantho — «жовтий», andrus — «самець», описуючи колір пилкових шишок.

Опис[ред. | ред. код]

Чагарник чи дерево, 2-36 м заввишки, до 70 см діаметром. Листки молодих рослин лінійно-ланцетні, завдовжки до 2 см, шириною 0,8 мм, товщиною близько 0,2 мм, загострені. Дорослих рослин листки від ланцетних до лінійно-ланцетних, 6-10 мм або менше в основі пагона, загострені, шириною 0,5-0,8 мм, товщиною 0,2 мм. Пилкові шишки 5-13 мм завдовжки і 2-2,5 мм в діаметрі. 4-5 мм завдовжки, блискуче коричневе насіння росте по 1 чи 2 на шишку.

Поширення, екологія[ред. | ред. код]

Країни поширення: Індонезія (Калімантан, Малуку, Папуа, Сулавесі, Суматра); Малайзія (Сабах, Саравак); Папуа Нова Гвінея (архіпелаг Бісмарка, Північні Соломонові острови); Філіппіни. Вид локально поширений або домінуючий, зустрічаються від первинних дощових лісів низовини з розкиданими окремими високими деревами до високих гірських хребтів (до 2700 м) з низьким моховим лісом, де він може домінувати. Ґрунт змінюється від глини до торфу, але D. xanthandrum стає рясним або домінуючим тільки на відкритих скелястих хребтах або на торфі чи кислих породах (дацит, граніт, або пісковик) або бідних поживними речовинами пісках. В таких місцях, D. xanthandrum супроводжується різними видами миртових та інших покритонасінних чагарників і невеликих дерев.

Використання[ред. | ред. код]

Деревина цього виду не відрізняється від інших видів Dacrydium і де великі дерева зустрічаються в лісі, вони, ймовірно, вирубуються і ними торгують як подокарповими. Це дерево цінується для будівництва і меблевого виробництва.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Вирубка лісів і лісозаготівлі, безсумнівно, вплинули на області розміщення цього виду, наприклад, на Борнео, але важко оцінити кількісно цей спад. Він виживає і регенерує у вирубаних лісах. Цей вид присутній в ряді охоронних територій, наприклад, Національний парк гора Кінабалу і лісові заповідники в штатах Сабах і Саравак.

Посилання[ред. | ред. код]