Enterprise Content Management

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Enterprise Content Management (ECM) — це клас інтегрованих систем управління інформацією на підприємстві або в установі. Це результат інтеграції функціональних і технологічних рішень, інтеграційних додатків та обмін даними (включаючи ПРП), системи управління процесами та робочі процеси, системи електронного керування даними та вебконтент.

Цей термін охоплює стратегії, методи та інструменти, що використовуються протягом всього життєвого циклу інформації.

Огляд[ред. | ред. код]

Асоціація з управління інформацією ([ Association for Information and Image Management]) та управління зображеннями (AIIM), глобальна асоціація з управління корпоративним контентом, визначила цей термін у 2000 році. AIIM кілька разів уточнює ярлик ECM, щоб відобразити розширення сфери та важливість управління інформацією:

2005 — Enterprise Content Management — це технології, які використовуються для захоплення, управління, зберігання, обслуговування та вмісту документів, пов'язаних із організаційних процесами.

2006 р. — Enterprise Content Management — це технології, які використовуються для захоплення, управління, зберігання, обслуговування та вмісту документів, пов'язаних з організаційних процесами. Інструменти та стратегії ECM дозволяють вам керувати неструктурованою інформацією вашої організації там, де вона існує.

2008 рік — Enterprise Content Management — це стратегії, методи та інструменти, що використовуються для захоплення, управління, зберігання, обслуговування та вмісту документів, пов'язаних із організаційних процесами. Інструменти та стратегії ECM дозволяють вам керувати неструктурованою інформацією вашої організації там, де вона існує.

2010 рік — Enterprise Content Management — це стратегії, методи та засоби, які використовуються для захоплення, управління, зберігання, обслуговування та вмісту документів, пов'язаних із організаційними процесами. ECM охоплює управління інформацією по всьому підприємству незалежно від того, чи є ця інформація у формі паперового документа, електронного файлу, потоку даних або електронної пошти [1].

Будь-яка оброблена інформація / дані остаточно перестають змінюватися та стати статичними. Функції збереження ECM підтримують довгострокове безпечне зберігання та резервне копіювання статичної інформації, а також тимчасовий зберігання інформації, яка не потребує архівування. Електронне архівування, як суто концепція, набагато більше функціональних можливостей, ніж компоненти ECM Save. Електронні архівні системи, як правило, складаються з комбінації адміністративного програмного забезпечення, такого як конфіденційна обробка даних, управління зображеннями, функції бібліотек, інформаційно-пошукові системи та підсистеми архівування.

Серед засобів довгострокового запису та зберігання даних можна виділити так звані. WORM (Write Once Read Many) інструменти у формі одноразових оптичних дисків, магнітних стрічок або спеціального програмного забезпечення для керування читанням та запису (Soft-WORM). Довгостроковий носій даних — також папір — в контексті систем ECM використовується лише як подвійна електронна інформаційна безпека.

Функція ECM Delivery відображає інформацію з керування, зберігання та збереження. Модель компонентів AIIM для ECM є функціональною і не нав'язує жорсткої ієрархії; Deliver компоненти можуть містити функції для введення інформації в інші системи (наприклад, надання інформації на носій або формування відформатованих вихідних файлів) або для підготовки інформації, наприклад. Шляхом перетворення його формат або стискати інгредієнти для зберігання і консервації. Функціональність категорії «Доставка» також відома як «вихід» інформаційних технологій у цій категорії, які часто називають «керування виведенням».

Доставка складається з трьох груп: трансформаційних технологій, технологій безпеки та розподілу. Трансформація та безпека як послуги є посередницькими і повинні бути однаково доступними для всіх компонентів ECM. На виході з цих двох функцій мають першорядне значення: розташування і дизайн (з інструментами для розміщення і форматування виводу) і публікації (з додатками для надання інформації для розповсюдження та публікації).

Коротко кажучи, доставка ECM надає користувачам інформацію. Безпечне розподіл, співпраця та управління версіями є передовим. У деяких випадках ці елементи як і раніше використовуються як автономні системи без впровадження всього ECM для кожного організаційного підрозділу.

Технології безпеки використовуються у всіх функціональних можливостях ECM. Наприклад, електронні підписи використовуються не тільки тоді, коли документи будуть відправлені, але і під час збору даних шляхом сканування, щоб документувати повноту захоплення. Інфраструктура відкритих ключів є основною технологією електронних підписів. Він управляє ключами та сертифікатами та перевіряє справжність підписів. Інші електронні підписи підтверджують особу відправника та цілісність переданих даних, тобто вони є повними та незмінними.

В Європі існує три типи електронних підписів різного ступеню якості та безпеки: прості, просунуті та кваліфіковані. У більшості європейських країн кваліфікований електронний підпис є юридично дозволеним в юридичних документах та контрактах.

Управління цифровими правами (DRM) та водяні знаки використовуються для синдикації контенту, управління активами в засобах масової інформації та управління та захисту інтелектуальної власності та авторських прав. DRM працює з такими технологіями, як електронні водяні знаки, які інтегровані безпосередньо в файл і призначені для захисту ваших прав на використання та захисту вмісту, розміщеного в Інтернеті.

Поширення[ред. | ред. код]

Всі перераховані вище технології служать для того, щоб надавати користувачам ECM вміння різними способами, використовуючи засоби, орієнтовані на користувача та орієнтовані на користувача. Вони можуть бути активними інгредієнтами, такими як електронна пошта, носії інформації, нотатки та пасивне видання на вебсайтах та порталах, де користувачі можуть одержувати інформацію самостійно. Можливі результати та способи розподілу включають:

 • IІнтернет (включаючи екстранет, інтрамережі, портали електронного бізнесу, портали працівників),
 • e-mail,
 • fax,
 • передача даних через EDI, XML або інші формати
 • мобільні пристрої, такі як мобільні телефони, КПК тощо,
 • носії інформації, такі як компакт-диски та DVD-диски,
 • цифрове телебачення та інші мультимедійні послуги,
 • папір.

Різні елементи Постачання надають користувачам інформацію, яка є оптимальною для застосування, де можливо контролювати її використання.

У 2013 році компанія International Data Corporation (IDC), американська консалтингова компанія з досліджень та маркетингових досліджень (зокрема телекомунікацій та ринку інформаційних технологій) опублікувала корпоративне керування вмістом: перетворення хаосу в продуктивність на очікування підприємств та переваги та рентабельність інвестицій Система ECM[5]. Аналіз проводився на основі досліджень, проведених серед керівників 150 середніх та великих компаній з Німеччини, Франції та Польщі.

Основні висновки доповіді:

 • 69 % опитаних організацій як головна причина впровадження ECM показали необхідність створення центрального рішення, що покращує доступ до даних, підвищує безпеку та знижує витрати на обслуговування,
 • 74 % компаній заявляють про досягнення найменш очікуваного рентабельності інвестицій від впровадження ECM,
 • Спочатку 61 % респондентів планували впровадити систему ECM в одній або декількох галузях своєї діяльності, але розширили її реалізацію до додаткових областей внаслідок позитивного досвіду першого розгортання.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

 • Ulrich Kampffmeyer: Enterprise Content Management — Herrscher über Informationen. Computerwoche Extra, 24 września 2001
 • Ulrich Kampffmeyer: Enterprise Content Management — Zwischen Vision und Realität. [Архівовано 4 березня 2016 у Wayback Machine.] Hamburg, 2003
 • Ulrich Kampffmeyer: ECM Enterprise Content Management [Архівовано 30 серпня 2017 у Wayback Machine.] Hamburg, 2006 (German, English, French)
 • Association for Information and Image Management: What is Enterprise Content Management (ECM)?, 20 września 2010
 • IDC: Raport Enterprise Content Management: Turning Chaos into Productivity, Zarządzanie treścią w przedsiębiorstwie: Od chaosu do produktywności, 2013
 • Doculabs: Raport Evolving Electronic Document Management Solutions, Chicago, 2002
 • Raport z konferencji S.E.R. (whitepaper): Trends in Records, Document and Enterprise Content Management, Visegrád, 28 września 2004
 • Manoj Jasra: CMS Watch Releases Enterprise CMS Comparison Report, 17 kwietnia 2007
 • Sense/Net 6.0 (Enterprise Portal & Enterprise CMS). CMS Matrix. Plain Black Corporation. October 2, 2008. Retrieved October 16, 2013
 • Toby Bell, Shegda, Karen M., Gilbert, Mark R. Chin, Kenneth: Magic Quadrant for Enterprise Content Management. Gartner.com, 16 listopada 2010
 • Ismael Ghalimi: First Koral, then ThinkFree and EchoSign, ITRedux, 10 kwietnia 2007
 • Brice Dunwoodie: What is Web Engagement Management (WEM)? CMSWire, 5 maja 2010
 • Elcom: Web Engagement Management (WEM)", 22 listopada 2010