Microsoft Outlook

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Microsoft Office Outlook
Microsoft Office Outlook (2018–present).svg
Outlook 07.png
Microsoft Outlook 2007
Тип Органайзер
Розробник Microsoft
Стабільний випуск 2013 (7668.2074) (31 січня, 2017; 2 роки тому (2017-01-31))
Версії Microsoft Windows: 2019 (16.0) (24 вересня 2018)[1] і macOS: 16.27 (Build 19071500) (16 липня 2019)[2]
Операційна система Windows, Mac OS
Написано на C++
Ліцензія Microsoft EULA
Microsoft Office Outlook

Microsoft Outlookзастосунок-органайзер (Personal Information Manager) з функціями поштового клієнта і групової роботи від компанії Майкрософт, що входить в пакет офісних програм Microsoft Office.

Outlook це поштовий клієнт для роботи з електронною поштою, він також є повноцінним органайзером, що надає функції календаря, планувальника завдань, записника і менеджера контактів. Крім того, Outlook дозволяє відстежувати роботу з документами пакету Microsoft Office для автоматичного складання щоденника роботи.

Outlook може використовуватися як окремий застосунок, так і виступати в ролі клієнта для поштового сервера Microsoft Exchange Server, що надає додаткові функції для спільної роботи користувачів однієї організації: загальні поштові скриньки, теки завдань, календарі, конференції, планування і резервування часу загальних зустрічей, узгодження документів. Microsoft Outlook і Microsoft Exchange Server є платформою для організації документообігу, оскільки вони забезпечені системою розробки призначених для користувача плагінів і скриптів, за допомогою яких можливе програмування додаткових функцій документообігу (і не тільки документообігу), не передбачених в стандартному постачанні. За допомогою розділу Посилання можна знайти інформацію про деякі плагіни для Microsoft Outlook.

Відображення HTML[ред. | ред. код]

Outlook 2007 став першим з серії Outlook, що переключився для відображення HTML з рушія Internet Explorer на рушій Microsoft Word 2007. Це значить, що елементи HTML і CSS, які не підтримуються Word, не будуть підтримуватися і в Outlook. З іншого боку, HTML-повідомлення, скомпоновані у Word, будуть мати більш-менш авторський вигляд. Це може мати значення для тих, хто публікує свої повідомлення, бо часто вони містять усередені складні HTML/CSS вирази для формування вигляду. Наприклад, відтепер елементом електронного листа не може бути вмонтована форма.

Версії[ред. | ред. код]

Версії на платформі Windows:

  • Outlook 97
  • Outlook 98
  • Outlook 2000 (також відомий як Outlook 9)
  • Outlook 2002 (також відомий як Outlook 10 або Outlook XP)
  • Office Outlook 2003
  • Office Outlook 2007 (версії Windows нижче XP не підтримуються)
  • Office Outlook 2010
  • Office Outlook 2013 (версії Windows нижче 7 не підтримуються)

Майкрософт також випустила декілька версій Outlooks під Apple Macintosh. Після виходу Outlook 98, на платформі Macintosh його замінив Microsoft Entourage.

Не потрібно плутати Outlook з продуктом Outlook Express. Outlook Express — це безплатний клієнт електронної пошти, вбудований в деякі версії Windows.

Формат[ред. | ред. код]

Файли типу PST (Personal storage table) зберігають поштові повідомлення, вкладення, календарні записи, контакти, події та іншу інформацію на локальному комп'ютері користувача.

Microsoft обіцяв у 2009 відкрити специфікації на формат зберігання баз даних Outlook. У лютому 2010 «Майкрософт» опублікувала технічну документацію на PST-файли. У травні 2010 Microsoft випустив два інструменти для допомоги розробникам у використанні Outlook-даних в сторонніх застосунках. Застосування графічного візуалізатора PST-структури PST Data Structure View Tool і набору розробників PST File Format SDK не вимагає інстальованої Outlook. Інструменти проходять під відкритою ліцензією Apache 2.0.[3]

Відсутність відомостей про внутрішню PST-структурі не дозволяло девелоперам створювати застосунки, що працюють безпосередньо з Outlook-даними. Всі сторонні програми експлуатували Windows API з викликом функцій Outlook, яка повинна бути встановлена в обов'язковому порядку. Раніше для імпорту та експорту даних доводилося вдаватися до посередництва у вигляді документів Office Open XML.

Недарма в березні 2010 Google скористалася PST-відкриттям в своїх цілях, запропонувавши оновлений інструмент міграції з Exchange і Outlook на власну поштову систему Gmail в рамках веб-пакету Google Apps.

Виноски[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Дивись також[ред. | ред. код]

Влітку 2012 Microsoft запустив веб-пошту Outlook.com.