Gradle

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Gradle
Gradle logo.png
Тип Автоматизація складання
Репозиторій github.com/gradle/gradle
Платформа Віртуальна машина Java
Операційна система крос-платформова програма
Мова програмування Java, Groovy[1] і Kotlin
Ліцензія Apache License, Version 2.0d[2]
Вебсайт gradle.org

CMNS: Gradle у Вікісховищі

Gradle — система автоматичного збирання, яка далі розвиває принципи, закладені в Apache Ant та Apache Maven і використовує предметно-орієнтовану мову (DSL) на основі мови Groovy замість традиційної XML-подібної форми представлення конфігурації проєкту. Для визначення порядку виконання завдань Gradle використовує орієнтований ациклічний граф ("DAG").

На відміну від Apache Maven, заснованого на концепції життєвого циклу проєкту, і Apache Ant, в якому порядок виконання задач (targets) визначається відносинами залежності (depends-on), Gradle використовує спрямований ациклічний граф для визначення порядку виконання завдань.

Gradle було розроблено для побудови мультипроєктів, які можуть розростатися, і підтримує інкрементальне збирання. Вона визначає, які частини було змінено, і виконує тільки ті задачі, які залежать від цих частин.

Основні плагіни призначені для розробки і розгортання Java, Groovy і Scala додатків, але готуються плагіни і для інших мов програмування.

Приклад проєкту для Java[ред. | ред. код]

Розглянемо приклад проєкту, в якому використовується стандартна структура каталогів Maven для вихідних кодів і ресурсів. Така структура включає в себе наступні каталоги:

 • src/main/java,
 • src/main/resources,
 • src/test/java,
 • src/test/resources.

build.gradle

apply plugin: 'java'

Результат виконання команди gradle build для збірки проєкту

> gradle build
:compileJava
:processResources
:classes
:jar
:assemble
:compileTestJava
:processTestResources
:testClasses
:test
:check
:build

BUILD SUCCESSFUL

Java плагін емулює життєві цикли Maven, у вигляді завдань в спрямованому ациклічному графі залежностей для входів і виходів кожного завдання. У цьому прикладі виконання завдання build залежить від результату виконання завдань check і assemble. Також завдання check залежить від test, а assemble від jar.

Gradle також дозволяє використовувати для проєктів структуру каталогів, що відрізняється від конвенції Maven. У наступному прикладі буде розглянуто проєкт, в якому вихідний код знаходиться в каталозі src / java, а не в src / main / java.

build.gradle

apply plugin: 'java'

sourceSets {
  main {
    java {
      srcDirs = ['src/java']
    }
  }
}

Посилання[ред. | ред. код]

 1. The gradle Open Source Project on Open Hub: Languages Page — 2006.
 2. The gradle Open Source Project on Open Hub: Licenses Page — 2006.