Apache Maven

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Apache Maven
Maven logo.svg
Автор(и) Sonatype Inc.[d]
Розробник(и) Apache Software Foundation
Стабільний випуск 3.3.3 (28 квітня 2015; 700 днів тому )
Версії 3.3.9[1]
Репозиторій git-wip-us.apache.org/repos/asf/maven.git
Написано на Java
Операційна система крос-платформовий
Платформа Віртуальна машина Java
Тип Build Tool
Ліцензія Apache License 2.0
Веб-сайт maven.apache.org

Maven - це засіб автоматизації роботи з програмними проектами, який спочатку використовувався для Java проектів. Використовується для управління (management) та складання (build) програм. Створений Джейсоном ван Зилом (Jason van Zyl) у 2002 році. За принципами роботи кардинально відрізняється від Apache Ant, та має простіший вигляд щодо build-налаштувань, яке надається в форматі XML. XML-файл описує проект, його зв'язки з зовнішніми модулями і компонентами, порядок будування (build), папки та необхідні плагіни. Сервер із додатковими модулями та додатковими бібліотеками розміщується на серверах. Раніше Maven, де він був частиною Jakarta Project.

Для опису програмного проекту який потрібно побудувати (build), Maven використовує конструкцію відому як Project Object Model (POM), залежності від зовнішніх модулів, компонентів та порядку побудови. Виконання певних, чітко визначених задач - таких, як компіляція коду та пакетування відбувається шляхом досягнення заздалегідь визначених цілей (targets).

Ключовою особливістю Maven є його мережева готовність (network-ready).

Двигун ядра може динамічно завантажувати плагіни з репозиторію, того самого репозиторію, що забезпечує доступ до багатьох версій різних Java-проектів з відкритим кодом, від Apache та інших організацій та окремих розробників. Цей репозиторій та його реорганізований наступник, - Maven 2 репозиторій, - намагається бути де-факто механізмом для дистрибуції Java програм, але прийняття його в такій якості йде повільно.

Maven забезпечує підтримку побудови не просто перебираючи файли з цього репозиторію, але й завантажуючи назад артефакти у кінці побудови. Локальний кеш звантажених артефактів діє як первісний засіб синхронізації виходу проектів на локальній системі.

Maven базується на плаґін-архітектурі, що дозволяє зробити використання будь-якої програми контрольованим через стандартний вхід. Теоретично, це могло б дозволити будь-кому писати плаґіни для інтерфейсу з інструментами для побудови (компілятори, тестери тощо) для будь-якої мови. В дійсності, підтримка і використання для мов відмінних від Java були мінімальною. Тепер існують плаґіни для .NET та C/C++.

Приклад[ред.ред. код]

Maven конфігурує проекти за допомогою конструкції ProjectObjectModel, що зберігається в файлі POM.xml. Найпростіший приклад цього файлу:

<project>
 <!-- версія моделі для POM-ів Maven 2.x завжди повинна бути 4.0.0 -->
 <modelVersion>4.0.0</modelVersion>
 
 <!-- координати проекту, тобто набір значень, які
    дозволяють однозначно ідентифікувати цей проект -->
 
 <groupId>com.mycompany.app</groupId>
 <artifactId>my-app</artifactId>
 <version>1.0</version>

 <!-- залежності від бібліотек -->
 
 <dependencies>
  <dependency>
  
   <!-- координати необхідної бібліотеки -->
   
   <groupId>junit</groupId>
   <artifactId>junit</artifactId>
   <version>3.8.1</version>
   
   <!-- ця бібліотека використовується тільки для запуску і компіляції тестів -->
   
   <scope>test</scope>
   
  </dependency>
 </dependencies>
</project>

Посилання[ред.ред. код]

 1. Release Notes – Maven 3.3.9