HTML5 video

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

HTML5 video — елемент включений до проекту специфікації HTML 5, який використовується для відтворення відеозаписів, частково замінюючи елемент <object>.

Adobe Flash Player широко використовувався для вбудовування вмісту відеофайлів на сайтах (наприклад, YouTube). Flash Player доступний у якості плагіна для більшості веб-браузерів останніх версій (таких як Mozilla Firefox, SeaMonkey, Opera і Safari), і несумісний, наприклад, з вбудованими браузерами iPod і iPhone компанії Apple, а також з Android версії 2.01 чи менше і версії 4.1.x й вище (офіційно)[1][2]. Google Chrome віднедавна містить цей плагін за замовчуванням. Творці HTML 5 video вважають, що це стане стандартним методом перегляду відео онлайн, проте основною перешкодою для прийняття такої згоди є питання про те, які саме формати файлів має підтримувати даний тег.

Приклад використання елемента<video>[ред. | ред. код]

Нижче наведено фрагмент коду на HTML 5, який дозволяє вбудувати WebM відео на веб сайт:

<video src="movie.webm" poster="movie.jpg" controls>
    This is fallback content to display if the browser
    does not support the video element.
</video>

Використовуючи будь-яку кількість елементів <syntaxhighlight>, як показано у прикладі нижче, браузер автоматично вибере, який файл відображати. Також, щоб отримати ідентичний результат, можна використовувати функцію  canPlay() із JavaScript. Атрибут «type» визначає MIME тип і список кодеків, які допомагають браузеру визначити, чи може він декодувати файл. Через відсутність єдиного відео-формату множинність ресурсів є важливою особливістю для того, щоб уникати помилок браузера: відомо, що будь-які знання веб-розробника про браузер будуть неповними, браузер знає про себе більше.

<video poster="movie.jpg" controls>
    <syntaxhighlight src='movie.webm' type='video/webm; codecs="vp8.0, vorbis"'>

This is fallback content

</video> </syntaxhighlight>

Підтримувані відеоформати[ред. | ред. код]

Поточний проект специфікації HTML 5 не уточнює, які формати повинні підтримуватися у тезі <video>. Користувацькі агенти мають право підтримувати будь-який підтримуваний формат.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. An Update on Flash Player and Android. Adobe Systems Inc. Архів оригіналу за 2012-08-25. Процитовано 28 June 2012. 
 2. Adobe Flash on the Nexus 7 and other Jelly Bean Devices. xda-developers. Архів оригіналу за 2012-08-25. Процитовано 25 July 2012.