Halocarpus kirkii

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Halocarpus kirkii
Monoao.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Голонасінні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Родина: Подокарпові (Podocarpaceae)
Рід: Halocarpus
Вид: H. kirkii
Біноміальна назва
Halocarpus kirkii
(F. Muell. ex Parl.) C.J. Quinn, 1982
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Halocarpus kirkii
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Halocarpus kirkii
EOL logo.svg EOL: 1034931
IPNI: 910731-1
IUCN logo.svg МСОП: 34152
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 120593

Halocarpus kirkii — хвойна рослина родини Подокарпових. Латинська видова назва надана на честь новозеландського ботаніка Томаса Кірка (1828—1898), який вивчав лісову флору у цих краях.

Опис[ред. | ред. код]

Дводомні дерева до 25 м заввишки і 100 см діаметром. Нижні гілки розпростерті, верхні підняті. Кора сіро-коричнева, гладка на молодих деревах, але на старих дерев товста, луската. Листя неповнолітніх часто зберігаються на нижніх гілках, поки дерево не стане близько 10 м у висоту. Неповнолітніх рослин листя вузьке й шкірясте, 1.5-4 см × 1-3 мм, від тупих до гострих; черешок короткий, скручений. Зрілих рослин листки маленькі, лускоподібні, щільно притиснуті, 2-3 мм завдовжки, тупі, шкірясті, з перетинчастими краями. Пилкові шишки поодинокі, верхівкові, сидячі, довжиною до 1 см. Жіночий стробіли довжиною 6-12 мм. Насіння яйцевидно-довгасті, дещо стислі, смугасті, довжиною 3-8 мм, з покриттям, що повністю покриває насіння. Принасінники помаранчеві. Деревина світло-коричневого-червона, щільно зерниста.

Поширення, екологія[ред. | ред. код]

Країни поширення: Нова Зеландія (Пн., Пд. о-ви.). Це рідкісне лісове дерево росте в низовинних субтропічних змішаних вічнозелених лісах до максимальної висоти близько 700 м.

Використання[ред. | ред. код]

Це подокарпове з дрібнозернистою деревиною, придатною для будівництва в колишні часи. В даний час вид захищений від рубок і більшість дерев зустрічаються в лісових запасах. Цей вид не записаний у вирощуванні, але може бути присутнім у кількох ботанічних садах.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Це єдиний вид в роді, що досягає великого розміру дерево і, отже, став предметом у минулому надмірної експлуатації. Це рідне для Нової Зеландії дерево захищене від рубок відповідно до законодавства Нової Зеландії. Деякі популяції зустрічаються на охоронних територіях, інші знаходяться на приватній землі.

Посилання[ред. | ред. код]