Hawk Squat

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Hawk SquatM:
Hawk Squat.jpg
Оригінальна обкладинка Delmark (DS-617), 1969
Студійний альбом
Виконавець Дж. Б. Гатто & His Hawks з Саннілендом Слімом
Дата випуску 1969
Записаний 17 грудня 1966, 15 травня і 14 серпня 1968
Жанр блюз
Тривалість 40 хв 1 с
Студія звукозапису Mother Blues, Чикаго; Sound Studios, Чикаго; Ter-Mar Studios, Чикаго
Лейбл Delmark (DS-617)
Продюсер Роберт Кестер
Професійні огляди
AllMusic 4.5/5 зірок посил.
• Blues.ru 4/5 зірок посил.
Хронологія Дж. Б. Гатто
Попередній
←
Masters of Modern Blues Volume 2 (1966)
Slidewinder (1974)
Наступний
→

Hawk Squat — студійний альбом американського блюзового музиканта Дж. Б. Гатто & His Hawks, випущений у 1969 році лейблом Delmark. У 2014 році альбом був включений до Зали слави блюзу.

Історія альбому[ред. | ред. код]

Створення[ред. | ред. код]

До моменту створення цього альбому Дж. Б. Гатто зі своїм гуртом the Hawks грав тричі на тиждень у барі Turner's Blue Lounge в Чикаго. Дж. Б. Гатто вже розмовляв з Пітом Велдінгом щодо запису на його лейблі Testament. Гатто підписав контракт з лейблом Vanguard терміном на два роки. Після того як його контракт закінчився, Delmark підписав артиста і записав сесію («„Hip-Shakin“») 17 грудня 1966 в клубі Mother Blues, Чикаго. Після цього Дік Вотермен запросив гурту на короткі гастролі в Каліфорнію, який був музично успішнимй, однак був припинений через те, що ударник Френк Кіркленд захворів на туберкульоз. Після повернення до складу Кіркленда невдовзі сам Гатто захворів на пневмонію. Навесні 1968 року Delmark знову повернув the Hawks у студію для сесій, з матеріалу яких складається цей альбом. Через перерву після першої сесії, склад гурту Гатто зазнав багатьох змін.

Стиль співу Гатто дещо втратив свою грубість, однак не силу. Він переїхав у передмістя Чикаго в Гарві, Іллінойс, де купив будинок і більше не мав інтересу їздити до бару Turner's і зрештою відмовився від роботи. Однак за рік до цих записів, він проводив репетиції з багатьма сесійними музикантами, що грали в різних клубах міста.

Запис[ред. | ред. код]

Дж. Б. Гатто в клубі Mother Blues, Чикаго, 1966

Дж. Б. Гатто на цьому альбомі співає і грає на слайд-гітарі. Для участі був запрошений відомий блюзовий піаніст Санніленд Слім, однак він також грає на органі (Слім п'ять років назад переключився на орган, і на цих записах він переважно грає на цьому інструменті). Серед інших сесійних музикантів ветерани блюзової сцени, окрім джазового саксофоніста Моріса Макінтайра, який записувався на Delmark для джазової серії з Роско Мітчеллом і Річардом Абрамсом. Гітарист Лі Джексон більше відомий своїми записами як соліст на лейблі Cobra; на той час він грав в барі Turner's і давно товаришував з Дж. Б. Басист Дейв Маєрс грав з багатьма блюзовими музикантами від Хауліна Вульфа до Джуніора Веллса, записувся в основному для місцевих лейблів і взяв участь у записі Look on Yonder's Wall Артура Крудапа (Delmark, 614); басист Джуніор Петтіс — один з сильних молодих музикантів; ударник Френк Кіркленд грав з Дж. Б. упродовж декількох років, а перед цим працював з Альбертом Кінгом, Бо Діддлі, Літтлом Волтером та Біг Шейкі Волтером Гортоном.

Одна пісня Гатто «Hip-Shakin» була записана інженером Леоном Келертом у клубі Mother Blues у 1966 році, а інші під час двох сесій у 1968 році в студіях Sound Studios (інженер Рон Пікап) і Ter-Mar Studios (інженер Малколм Кісголм) в Чикаго. Часто зазначається, що альбом був випущений у 1968 році, однак журнал «Blues Unlimited» вказує, що випуск був відкладений на 1969 рік. Це перший альбом артиста, на момент випуску йому було 42 роки.

Альбом включає 12 пісень і усі вони були написані Гатто. Включає відому пісню Гатто «Hip-Shakin'», заглавну «Hawk Squat» та дещо грубі інтрпретації «20% Alcohol» і «Notoriety Woman».

Реакція критиків[ред. | ред. код]

Оглядач AllMusic Білл Даль поставив альбому Hawk Squat оцінку 4.5 з 5. Дмитро Казанцев з Blues.Ru в своєму огляді поставив альбому оцінку 4 з 5, написавши «Голос Гатто пронизливий і кричущий, але приємний, місцями, кумедний. Його гра на слайд-гітарі рвана і гостра — звучить досить яскраво і зухвало. Цей альбом просто необхідний для любителів Чикаго-стилю.»

Визнання[ред. | ред. код]

У 2014 році альбом Hawk Squat Дж. Б. Гатто (Delmark, 1969) був включений до Зали слави блюзу в категорії «Класичний блюзовий запис — альбом».

Список композицій[ред. | ред. код]

 1. «Speak My Mind» (Дж. Б. Гатто) — 2:13
 2. «If You Change Your Mind» (Дж. Б. Гатто) — 3:13
 3. «Too Much Pride» (Дж. Б. Гатто) — 3:49
 4. «What Can You Get Outside That You Can't Get at Home» (Дж. Б. Гатто) — 3:24
 5. «The Same Mistake Twice» (Дж. Б. Гатто) — 3:27
 6. «20% Alcohol» (Дж. Б. Гатто) — 3:25
 7. «Hip Shakin'» (Дж. Б. Гатто) — 2:21
 8. «The Feeling Is Gone» (Дж. Б. Гатто) — 3:17
 9. «Notoriety Woman» (Дж. Б. Гатто) — 3:54
 10. «Too Late» (Дж. Б. Гатто) — 3:13
 11. «Send Her Home to Me» (Дж. Б. Гатто) — 3:01
 12. «Hawk Squat» (Дж. Б. Гатто) — 4:44

Учасники запису[ред. | ред. код]

Техічний персонал
 • Роберт Кестер — продюсер
 • Леон Келерт, Рон Рікап, Малколм Кісголм — інженер
 • Збігнев Ястшебський — дизайн обкладинки

Посилання[ред. | ред. код]