IELTS

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Логотип IELTS

IELTS (від англ. International English Language Testing System) — міжнародна система тестування англійської мови. Спільно керується Кембриджським університетом, Британською радою та «IDP Education Australia», заснована 1989 року.

Існують дві версії тесту: Academic та General Training:

 • Перша, Academic, призначена для тих, хто прагне вступати до університетів та інших ЗВО, а також для фахівців, таких як лікарі або середній медичний персонал, які хочуть вчитися чи проходити практику в англомовній країні.
 • Друга, General Training, призначена для тих, хто планує отримати позаакадемічне навчання або набути досвід роботи у тій чи іншій сфері, або імігрувати.

Загально відомо, що тести з читання та письма для версії Academic набагато складніші за тести для General Training через відмінності у рівні інтелектуальної та академічної суворості між двома версіями.

IELTS визнається більшістю австралійських, британських, канадських, ірландських, новозеландських і південноафриканських ЗВО, понад 2000 академічних інституцій у Сполучених Штатах та низкою професійних організацій. Цей тест є також необхідною умовою для імміграції до Австралії та Канади. Він критикувався у Канаді, тому що англійські акценти, що вживаються у секції Listening, дуже далекі від тих, що використовуються у типовому канадському діалекті.

Результат IELTS або Test Report Form (TRF — див. нижче) є чинним впродовж двох років.

У 2007, вперше за історію, за 12-місячний термін IELTS пройшли більш ніж мільйон кандидатів, зробивши його найпопулярнішим у світі тестом з англійської для здобуття вищої освіти та імміграційних потреб.[1] У 2011 році 1,7 млн учасників здавали цей тест.[2]

Характеристики IELTS[ред. | ред. код]

IELTS властиві такі ознаки:

 • Різноманітність акцентів і письмових стилів, представлених у текстових матеріалах задля мінімізації можливих лінгвістичних упереджень[3].
 • IELTS тестує уміння слухати, читати, писати та розмовляти англійською.
 • Використання окремих оцінок для кожного уміння (слухання, читання і т. д.). Шкала коливається від 0 («Не намагався скласти тест») до 9 («Кваліфікований користувач»).
 • Розмовний модуль (Speaking) — ключовий компонент IELTS. Він проводиться у вигляді індивідуальної співбесіди з екзаменатором. Екзаменатор оцінює кандидата, зважаючи на те, як він чи вона розмовляє, але розмова також записується для контролю, і так само коментується на випадок апеляції проти отриманого балу.
 • IELTS вдосконалюється зусиллями багатьох авторів завдань з усього світу. Їхні команди працюють у США, Великій Британії, Австралії, Новій Зеландії, Канаді й інших англомовних куточках земної кулі.

Структура тесту[ред. | ред. код]

Усі кандидати мають виконати чотири модулі — Listening, Reading, Writing and Speaking — щоб отримати кінцевий бал, який записується у IELTS Test Report Form (TRF). Усі кандидати виконують однакові модулі: зі слухання (Listening) та розмовний (Speaking), у той час коли модулі з читання (Reading) і писання (Writing) відрізняються в залежності від версії тесту — Academic або General.

Загальна тривалість тесту 2 години 45 хвилин

Перші три модулі — Listening, Reading and Writing (завжди саме у такій послідовності) — виконуються в один день і фактично без перерви між ними. Розмовний модуль (Speaking) може бути виконаний, на вибір центру тестування, у семиденний термін до чи після інших модулів.

Тести задумані таким чином, щоб повністю покрити діапазон вмінь від повністю необізнаного в мові до досвідченого користувача.

Шкала оцінювання[ред. | ред. код]

IELTS оцінюється за дев'ятибальною шкалою, де кожний бал відповідає певному рівню знання англійської. При визначенні результатів виконується округлення до 0,5 бала на користь кандидата.

9 Досвідчений користувач

Повністю володіє мовою: використовує її доречно, точно та вільно з повним розумінням.

8 Дуже добрий користувач

Практично повністю володіє мовою, в нестандартних ситуаціях припускається випадкових неточностей і недоречностей. Добре доводить власні думки та розуміє інших.

7 Добрий користувач

Добре володіє мовою, хоча припускається випадкових неточностей, недоречностей та непорозумінь у деяких ситуаціях. Взагалі добре вміє користуватися мовою і непогано розуміє інших.

6 Обізнаний користувач

Має загально ефективне володіння мовою, незважаючи на певні неточності, недоречності, непорозуміння. Належним чином може використовувати і розуміти мову, зокрема, у звичних повсякденних ситуаціях.

5 Середній користувач

Несповна володіє мовою, у загальних рисах розуміється у багатьох ситуаціях, хоча, скоріш за все, робить багато помилок. Кандидат розуміється на низці тем, які становлять для нього професійний чи загальний інтерес.

4 Обмежений користувач

Базове знання обмежено звичними ситуаціями. Має часті проблеми у вживанні складної мови.

3 Дуже обмежений користувач

Виражає і розуміє лише загальні речі в обмеженій кількості звичних ситуацій.

2 Незв'язний користувач

Жодне справжнє спілкування не є можливим. Має проблеми у розумінні письмової та усної мови окрім знайомих ситуацій та нагальних потреб.

1 Не користувач

По суті не володіє мовою, за винятком невеликого числа окремих слів.

0 Не намагався скласти тест

Не може бути оцінений через недостатність інформації.

Відповідність Загальноєвропейським рекомендаціям[ред. | ред. код]

За оцінками керівників тесту[4] бал 6.5 IELTS відповідає рівню B2, а 7.0 — C1 Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти: вивчення, викладання, оцінювання, 8 балів є межовим значенням між рівнями С1 та C2. За окремими критичними роботами вважається, що 8 балів відповідають повному B2, а 9 — С1. Самі розробники тесту зазначають, що однозначної відповідності немає і не може бути, а тому кожний навчальний заклад, керуючись наданою інформацією, сам визначає для себе достатні для прийому на навчання бали.

Місця[ред. | ред. код]

Тест складається у 500 точках в 121 країні по усьому світі та є одним з тестів з англійської у світі, що зростає найбільше. Кількість кандидатів зросла з 80 тисяч у 1999 до 1,2 млн у 2009.

Три країни, у яких тест здавала найбільша кількість людей у 2007 році в категорії Academic:

За рік проводиться 48 тестів. Кожен центр тестування проводить до чотирьох тестів щомісяця, в залежності від потреб. Рекомендовано часовий проміжок у 90 днів за який має сенс повторно здавати тест. Фактично немає обмежень щодо термінів перездачі.[5]

Найкращі результати[ред. | ред. код]

Країни з найвищими середніми балами[ред. | ред. код]

У 2007 році перша п'ятірка країн у категорії Academic[6]:

Результати за носіями мови[ред. | ред. код]

Перша п'ятірка за мовою чи національністю, що отримала найкращі результати у категорії Academic у 2007 році[6]:

IELTS в Україні[ред. | ред. код]

Екзамени IELTS проводяться в Україні Британською радою. Оплата за тест становить 3750 гривень[7], що вносяться готівкою в касу Британської ради в Києві, або її представникові в Одесі чи Львові[8]. Також цей іспит можна скласти в Students International IELTS Test Centre[9]. Вартість 3500 грн.[10]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. IELTS tests over one million candidates in a year
 2. Over 1.7 million tests were taken last year
 3. при перевірці письма перевіряється дотримання одному певному стилю, наприклад, при загальному слідуванні правилам британської англійської слово, написане у стилі американської англійської, буде вважатись за помилку
 4. IELTS - Common European Framework. IELTS. Архів оригіналу за 2013-06-27. Процитовано 2013-01-04. 
 5. зважаючи на дати екзаменів, на які можливо зареєструватись та термін отримання результатів час між екзаменами становить приблизно два місяці
 6. а б English language certifications break through one million mark in year — Tagalog speakers and Germans score best
 7. Вартість тестування IELTS | Grade. Grade | Образовательный центр (ru). 2017-06-05. Процитовано 2018-06-26. 
 8. British Council Ukraine — Британська рада в Україні. Дати, вартість та місця проведення екзамену
 9. Офіційний сайт центру
 10. Вартість тестування IELTS | Grade. Grade | Образовательный центр (ru). 2017-06-05. Процитовано 2018-06-26. 

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]