Ingress

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ingress

Ingress-game-logo

Розробник NianticLabs@Google
Видавець NianticLabs@Google
Дата випуску 16 листопада 2012 Android, 14 липня 2014 iOS
Версія 1.56.3
Жанр MMORPG
Платформа Android і iOS
Режим гри Q3297989?
Носій Цифрова дистрибуція
Системні
вимоги
смартфон/планшет на базі Android 2.3+ з розширенням екрану 480×800+ пікселів, Apple iPad 2 або новіший, iPhone 4 або новіший, iPod Touch 5G
Сайт http://ingress.com/

Ingress — багатокористувацька рольова онлайн-гра з доповненою реальністю, створена NianticLabs@Google, випущеною для Android пристроїв.

Гравці у грі належать до однієї з двох фракцій, «Просвітлені» (представлені зеленим кольором) та «Опір» (синій). Ігровий процес дозволяє гравцям утворювати області території на поверхні землі за допомогою віртуальних зв'язків між віртуальними порталами, які є видимими через програмне забезпечення — гру Ingress. Мета гри полягає у завоюванні однією фракцією найбільшої кількості «Розумових одиниць» (Mind units) — приблизною кількістю людей на території що контролюється фракцією.

Історія[ред.ред. код]

Науковий секретний експеримент у Франції створив ланцюгову реакцію та випустив особливу енергію (XM — Exotic Matter) по всьому світу. У результаті сформувалися портали в таких місцях, як пам'ятники, музеї та інші публічні місця. Вчені по всьому світу зайнялися дослідженням цієї енергії та порталів і незабаром було з'ясовано, що енергія пов'язана з Шейперами (Shapers). Це раса із паралельного світу, яка використовує портали для проникнення в наш світ зі свого виміру. В результаті людство розділилося на дві фракції — Просвітлені (Enlightened) та Опір (Resistance).

Просвітлені прагнуть допомогти Шейперам проникати в наш світ, щоб направити нас у нову еру технологій.

Опір бореться за те, щоб не допустити Шейперів в наш світ. Вони вважають, що зміни призведуть до занепаду цивілізації і Опір твердо переконаний у тому, що він захищає людство.

Геймплей[ред.ред. код]

Портал L6

Гравець за допомогою програми представлений на карті у місці його фізичного розташування, що визначається за допомогою GPS. Карта має чорний фон, вулиці і будівлі позначені сірим кольором, проте не є підписаними. На карті видимими є портали (Portals), екзотична матерія (Exotic Matter), з'єднання (Links) та поля контролю (Control Fields).

Для взаємодії з об'єктами гравець повинен бути фізично розміщеним біля їхнього розташування. Мобільний клієнт представляє гравця, як маленький трикутник оточений колом, яке представляє зону, в якій можлива взаємодія.

Портали[ред.ред. код]

Розробники гри заселили землю великою кількість порталів, що є видимі для тих, хто використовує ігрове програмне забезпечення. Вони пофарбовані в зелений, синій або сірий, в залежності від того хто їх контролює — Просвітлені, Опір або неконтрольовані. Портали тісно пов'язані з такими орієнтирами, як скульптури, пам'ятники архітектури, історичні споруди. Щільність порталів, як правило, найвища в густонаселених регіонах, особливо в центральних частинах великих міст та парках. Кожен портал може бути оснащений до восьми резонаторів і чотирьох модифікаторів. Неконтрольований портал не має жодних резонаторів. Щоб узяти портал під контроль фракції гравець розгортає на ньому резонатор.

Гравці самі можуть подавати заявки на створення нових порталів через фотографування пам'яток архітектури з обов'язковою GPS інформацією на фото та відправкою її розробникам.

Резонатори[ред.ред. код]

Резонатор L6

Портал може бути оснащений до восьми резонаторів однієї фракції, яка володіє порталом. Резонатори мають рівні від L1 до L8. Гравець може розгорнути резонатор тільки власного рівня або нижчого, також правила обмежують кількість резонаторів, якого рівня гравець може розгорнути на одному порталі (максимально 4 резонатори того рівня, на якому зараз знаходиться гравець, і 4 — нижчого рівня). Рівень порталу також визначає рівень предметів, що можуть отримати гравці через його злом, його супротив до атак та максимальна дальність зв'язку для утворення лінку між ним та іншими порталами. Правила обмежують кількість резонаторів високого рівня, що може розмістити гравець, тому гравцям варто об'єднуватись у групи, так об'єднання гравців може створити портал більш високого рівня, ніж той, що створений одним гравцем.

Portallevelbysingle.png

У мережі існують спеціалізовані калькулятори для підрахунку, які рівні резонаторів необхідні для того, щоб була можливість зв'язати портали на певній відстані[1]

Щойно розгорнені резонатори є повністю зарядженими. Рівень заряду розпадається спонтанно з плином часу, і коли він досягає нуля, то резонатор буде знищено. Гравці можуть поповнити енергію резонаторів вибираючи відповідні дії біля них. Це також може здійснюватись дистанційно якщо гравець має у своєму розпорядженні ключ від відповідного порталу. Ефективність віддаленого поповнення залежить від відстані гравця до порталу.

Модифікатори[ред.ред. код]

Портал може бути оснащений чотирма модифікаторами (Mods). На кінець 2012 єдиними доступними модифікаторами є Щити (Shields), що збільшують супротив порталу до атак супротивника.

Екзотична матерія[ред.ред. код]

Більшість взаємодій з порталами вимагають використання Екзотичної Матерії (Exotic Matter, XM), ігровий клієнт забезпечує безперервне відображення резервів ХМ гравця. ХМ розкидані по усій карті світу і представлені в мобільному клієнті як маленькі яскраві світлові дрейфуючі краплі. Якщо резерви ХМ гравця не є повними то будь яка ХМ що попадає в параметр взаємодії гравця всмоктується і додається до резерву. Проте екзотична матерія зустрічається досить рідко на карті, за винятком області поблизу порталів де розміщені цілі кластери ХМ.

Предмети[ред.ред. код]

Інвентар гравця може включати резонатори, ХМР барстери, моди, ключі порталів та медіа файли. Вони отримуються з порталів через «злом» (Portal hacking), операція здійснюється з мобільного клієнта, коли гравець знаходиться в межах периметру взаємодії. Ця дія споживає ХМ і займає декілька секунд, за злом можна отримати нуль або декілька елементів. Гравець може зламати портали які належать будь якій фракції. Злом ворожого порталу приносить АР але не велику кількість предметів. Злом порталу своєї фракції не приносить АР проте більше предметів.

Існує обмеження як часто гравець може зламувати портал (4 рази через кожні 5 хвилин, далі портал перегрівається і цей же гравець не може його більше зламувати протягом 4 годин).

Розмір інвентарю становить 2000 елементів.

Напад на портал[ред.ред. код]

XMP Burster L4

Щоб атакувати портал який належить іншій фракції гравець розгортає ХМР Снаряд (XMP Burster) використовуючи мобільний клієнт. ХМР Снаряди мають 8 рівнів, гравець може розгорнути барстер свого або меншого рівня. Успіх атаки залежить від відносного рівня ХМР барстера та рівня резонаторів, оснащення порталу щитами і фізичне розташування гравця відносно резонаторів. Успішні атаки зменшують рівень заряду резонаторів, якщо заряд стає рівним нулю резонатор знищується. Коли усі вісім резонаторів буде знищено портал стає сірим, і атакуючий гравець може захопити його для своєї фракції розгорнувши свої резонатори.

Портал який знаходиться під атакою в свою чергу може напасти на атакуючого гравця, це виснажує резерви ХМ гравця.

Гравець може захистити портал який знаходиться під атакою через підзарядку резонаторів чи розгортанням нових на місці знищених резонаторів. Зарядка порталів може бути виконана використовуючи мобільний клієнт гри для будь якого порталу до якого гравець має ключ, навіть якщо гравець не є розміщеним біля порталу в цей час.

Зв'язок[ред.ред. код]

Гравець в периметрі взаємодії з порталом може зв'язати його з іншим порталом якщо гравець має ключ до порталу призначення, якщо лінія зв'язку не буде перетинати з існуючою лінією зв'язку та якщо портал призначення знаходиться на дозволеній відстані зв'язку першого порталу. Сама відстань зв'язку залежить від рівня порталу. Коли три портали зв'язані у трикутник, це створює поле контролю (Control Field) всередині трикутника. Простір займаний полем оголошується власністю фракції гравця та винагороджує фракцію кількістю розумових одиниць (Mind Units) в залежності від густини населення території та розміру поля.

Підвищення рівня[ред.ред. код]

Гравці розпочинають гру із першим рівнем і прогресують за допомогою накопичення очок дії (Action Points, AP), найвищий можливий рівень гравця — L8. Гравці отримують АР за злом протилежних порталів, знищення резонаторів, розгортання резонаторів, порушення зв'язків, встановлення зв'язків, знищення та створення полів контролю. Таблиця з кількість отримуваних АР за дії:

Отримані AP Виконана дія
1250 Створення поля контролю
750 Знищення поля контролю ворога
500 Встановлення першого резонатора на порталі
313 Створення лінку між порталами
250 Встановлення восьмого резонатора на порталі
187 Знищення звязку ворожих порталів
150/600 Встановлення щита на портал (до 4 щитів може бути встановлено)
125 Встановлення 2-7 резонатора
100 Злом ворожого порталу
75 Знищення ворожого резонатора
65 Апгрейд резонатора іншого гравця своєї фракції до вищого рівня
10 Віддалена підзарядка резонаторів

Коди доступу[ред.ред. код]

Один або кілька разів на день на веб сайті Niantic Project http://www.nianticproject.com/ розміщуються медіа обєкти, які містять головоломки різної складності та форми. Вирішення головоломки нагороджується паролем — короткою послідовністю букв і цифр, наприклад «ezekiel27w», який може бути введено у клієнтську гру для отримання премії — ХМ, АР або інші об'єкти з гри (резонатори, XMP барстери, щити).

Фракції[ред.ред. код]

Фракція Просвічених намагається допомогти Шейперам проникнути на землю. Послідовники вважають що Шейпери принесуть потужне просвітлення людям і допоможе з розвитком людства. Фракція Опору захищає землю від приходу Шейперів. Вони вважають що зміни призведуть до упадку цивілізації і Опір твердо переконаний у тому що він захищає людство.

Приведений скріншот показує стан справ у м. Львів на 1 січня 2013 року. Віртуальні портали (круги) та поля (кольорові поля) накладаються на карту реального простору. Зелений колір символізує фракціх Просвітлених, синій фракції Опору. Простір контрольований двома фракціями є досить не рівним на цей момент.

Випуск гри[ред.ред. код]

Гра Ingress була офіційно запущеною у бета тестування 16 листопада 2012 і підтримується онлайн маркетинговою компанією. Це було занотовано на різних заходах таких як Comic Con в Сан-Дієго 12 липня 2012. Співробітники Google тестували гру принаймні 6 місяців. В даний час гра доступна в закритому бета тестуванні і доступна для завантаження через Google Play . Розпочати грати можна лише після отримання інвайту які час від часу розробники роздають охочим.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Калькулятор порталу. Ingress Україна http://ingressukraine.com/portalcalc/ (укр.)

Зовнішні лінки[ред.ред. код]