Jetstar Pacific Airlines

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Jetstar Pacific Airlines
ІАТА
BL
ІКАО
PIC
Позивний
PACIFIC
Тип авіакомпанія
Дата заснування 1991
Хаби Тан Сон Нхут
Штаб-квартира Хошимін
Сайт jetstarpacific.com/Sites/Web/en-US/Home

Jetstar Pacific Airlines Joint Stock Aviation Company, що діє як Jetstar Pacific, — бюджетна авіакомпанія В'єтнаму зі штаб-квартирою в місті Хошимін[1], яка виконує регулярні та чартерні пасажирські перевезення по аеропортах країни і за її межі. Головним транзитним вузлом (хабом) авіакомпанії є найбільший міжнародний аеропорт В'єтнаму Таншоннят[2].

Раніше компанія була відома під ім'ям Pacific Airlines, а 23 травня 2008 року змінила свою офіційну назву на Jetstar Pacific, включившись в загальну маршрутну мережу австралійського дискаунтера Jetstar Airways. 18% власності належить авіакомпанії флагманському перевізнику Австралії Qantas[3][4].

До 2014 року авіакомпанія Jetstar Pacific планує розширити свій повітряний парк до 15 суден Airbus A320[5].

Історія[ред. | ред. код]

Авіакомпанія Pacific Airlines була утворена на початку 1991 року і початку операційну діяльність у квітні того ж року. З моменту формування компанія зазнавала кілька структурних реорганізацій, і в кінцевому підсумку в липні 2007 року її власність виявилася розділеної між державною інвестиційною корпорацією В'єтнаму (SCIC), компанією «Сайгонтурист», колишнім генеральним директором Ліонг Хоай Намом і авіаційним холдингом Австралії Qantas Group. Австралійська група володіла 27% акцій в'єтнамської перевізника, а до 2010 року її частка збільшилася до 30 відсотків.

13 лютого 2007 року Pacific Airlines змінила бізнес-модель операційної діяльності, ставши першою бюджетною авіакомпанією країни, що працює на ринку внутрішніх і міжнародних пасажирських перевезень.

23 травня 2008 року компанія змінила офіційну назву на Jetstar Pacific Airlines і потім додала у власний логотип зображення помаранчевої зірки щоб уникнути постійної плутанини з іншими авіаперевізниками, що мають у своїх логотипах слово «Jet»[6][7].

Маршрутна мережа[ред. | ред. код]

Посадка пасажирів на борт Boeing 737-400 авіакомпанії Jetstar Pacific Airlines в Міжнародному аеропорту Нойбай

Маршрутна мережа авіакомпанії Jetstar Pacific Airlines на внутрішніх авіалініях будується навколо її головного транзитного вузла в хошимінському аеропорту Таншоннят. Рейси за межі В'єтнаму виконуються по чартерним схемами.

Колишні маршрути[ред. | ред. код]

Азія

  • Китай, Тайвань — Гаосюн, Тайбей
  • Гонконг
  • В'єтнам — Can Tho

Флот[ред. | ред. код]

Станом на кінець 2009 року повітряний флот авіакомпанії Jetstar Pacific Airlines складали наступні літаки[8]:

Повітряний флот авіакомпанії Jetstar Pacific Airlines
Тип літака Всього Пасажирських місць Маршрути Примітки
Boeing 737-400 5 168 ближньомагістральні в лізинг
Airbus A320-200 2 (8 замовлено) 180 ближньомагістральні у лізингу з Jetstar Airways

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]