Макак левохвостий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Macaca silenus)
Перейти до: навігація, пошук
Макак левохвостий
Lion-tailed macaque canine.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Примати (Primates)
Родина: Мавпові (Cercopithecidae)
Рід: Макака (Macaca)
Вид: Макак левохвостий
Біноміальна назва
Macaca silenus
(Linnaeus, 1758)
Lion-tailed Macaque area.png
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Macaca silenus
EOL logo.svg EOL: 323957
ITIS logo.svg ITIS: 573025
IUCN logo.svg МСОП: 12559
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 54601
Fossilworks: 232427

Макак левохвостий або Вандеру[1] (лат. Macaca silenus) — вид приматів з роду Макака (Macaca) родини Мавпові (Cercopithecidae).

Опис[ред.ред. код]

Довжина голови й тіла самців: 51 — 61 см. Довжина голови й тіла самиць: 42 — 46 см. Довжина хвоста самців: 24 — 39 см. Довжина хвоста самців: 25 — 32 см. Вага самиць: 2 — 6 кг. Вага самців: 5 — 10 кг. Шерсть блискуча і чорна крім значної гриви сивого волосся, що обрамляє обличчя. Має чорний чубок на кінці хвоста, схожий на хвіст лева; у самця він більш розвинений, ніж у самиці.

Поширення[ред.ред. код]

Ендемік Індії (Карнатака, Керала, Таміл Наду). Це в основному деревний вид, який віддає перевагу верхньому навісу первинних тропічних вічнозелених дощових лісів, але також можуть бути знайдені в мусонних лісах, в порушених лісах і навіть плантаціях фруктових дерев на висоті від 100 до 1800 м.

LTM panorama.jpg

Поведінка[ред.ред. код]

Це плодоїдний вид, хоча споживає також насіння, молоде листя, квіти, бутони і навіть гриби. Їх еластичні защічні мішки використовуються для швидкого зібрання великої кількості їжі. Макакм левохвості живуть у невеликих групах від 4 до 30 (в середньому 10 — 20) особин, які, як правило, складаються з одного самця, кількох самок і їх дитинчат, але іноді видно до трьох дорослих самців. Групи є територіальними і самці цього виду є єдиними з макак, ​​які використовують вигуки для позначення територіальних кордонів. Ці макаки проводять більшу частину свого часу на деревах, збившись у купу вночі високо під пологом лісу, щоб спати.

Немає конкретного сезону розмноження. Статева зрілість досягається у 4 роки для самиць, і 6 років для самців. Самиці народжують одне маля після періоду вагітності близько 6 місяців (162—186 днів). Тривалість життя становить близько 13 років, в неволі до 30 років.

Загрози та охорона[ред.ред. код]

Серйозною загрозою для цього виду є фрагментація середовища проживання.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]