Бородастикові

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Megalaimidae)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бородастикові
Megalaima lineata
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Дятлоподібні (Piciformes)
Родина: Бородастикові (Megalaimidae)
Blyth, 1852
Роди
Psilopogon
Megalaima
Caloramphus
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Megalaimidae
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Megalaimidae
EOL logo.svg EOL: 2829976
ITIS logo.svg ITIS: 553451
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 91771

Бородастикові (Megalaimidae) — родина птахів ряду Дятлоподібні (Piciformes). Включає 26 видів, поширених від Тибету до Індонезії. Різноманітність сконцентрована навколо Малайського півострова і Суматри, тому ймовірно, що родина виникла там або поблизу.

Опис[ред. | ред. код]

Довжина тіла варіює від розмірів горобця до великого дрозда. Найбільшим видом є Megalaima virens вагою 210 г і довжиною 33 см. Це коренасті птахи з великою головою і міцним дзьобом. Оперення їх яскраво забарвлене, з червоними, синіми і жовтими плямами на тлі основного яскраво-зеленого, коричневого або чорного кольору. Живуть азійські дятли в лісистих тропіках. Основу харчування азійських дятлів, яке вони без зусиль знаходять в місцях свого мешкання, складають різноманітні комахи, стиглі плоди і ягоди різноманітних рослин. Бородастикові — осілі птахи. Гніздяться зазвичай в дуплах дерев, але іноді і в землі і відкладають від 2 до 4 білих яєць.

Класифікація[ред. | ред. код]

Майже усі азійські дятли відносяться до роду Megalaima, за винятком монотипових родів Psilopogon з видом Psilopogon pyrolophus, а також Calorhamphus з видом Calorhamphus fuliginosus. Останній вид виділений у власну підродину Calorhamphinae, тоді як усе інші бородастикові відносяться до підродини Megalaimatinae.

Посилання[ред. | ред. код]

  • LL Short, JFM Horne (2002) Family Capitonidae (barbets). in del Hoyo J., Elliott A. & Christie D.A. (2004) Handbook of the Birds of the World. Volume 7. Jamacars to Woodpeckers Lynx Edicions, Barcelona ISBN 84-87334-37-7