Дрізд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дрізд
Самець чорного дрозда
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Дроздові (Turdidae)
Рід: Дрізд (Turdus)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Category:Turdus
ITIS logo.svg ITIS: 179752
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 9186
Fossilworks: 83491

Дрізд (Turdus) — рід птахів родини дроздових. Рід є одним із найбільших у родині дроздових і складається із близько 65 видів.

Поширені птахи цього роду на території Європи, Азії, Північної та Південної Америки, Африки та Австралії. Зустрічаються окремі види і на території Нової Зеландії.

Птахи невеликого розміру, темного забарвлення. Маса дорослої особини досягає 55-100 грам, а довжина до 25 см. Мають характерним способом пересування — дрозди стрибають і одночасно присідають.

Етимологія[ред. | ред. код]

Українське дрізд, як і назви цього птаха в інших слов'янських мовах (біл. і рос. дрозд, пол. drozd, словен. drozg, луж. drozn) походять від прасл. *drozdъ. Спорідненими вважають слова з інших індоєвропейських мов: прусськ. tresde, лит. strazdas, латис. strazds, нім. Drossel, англ. throstle, лат. turdus, що теж виводяться з пра-і.є. *trosdos[1]. Характер назви, ймовірно, звуконаслідувальний (пор. праслов. drrti — «тріщати»)[2].

Види[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Этимологический словарь русского языка. — М.: Прогресс М. Р. Фасмер 1964—1973. 
  2. Етимологічний словник української мови : у 7 т. : т. 2 : Д — Копці / Ін-т мовознавства ім. О. О. Потебні АН УРСР ; укл.: Н. С. Родзевич та ін ; редкол.: О. С. Мельничук (гол. ред.) та ін. — К. : Наукова думка, 1985. — Т. 2 : Д — Копці. — 572 с.