Microtus anatolicus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Microtus anatolicus
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Гризуни (Rodentia)
Родина: Хом'якові (Cricetidae)
Підродина: Щурові (Arvicolinae)
Рід: Microtus
Вид: M. anatolicus
Біноміальна назва
Microtus anatolicus
Kryštufek & Kefioğlu, 2002
Посилання
EOL logo.svg EOL: 4458499
ITIS logo.svg ITIS: 970597
IUCN logo.svg МСОП: 136237
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 670077

Microtus anatolicus (Полівка анатолійська) — вид гризунів родини Хом'якові (Cricetidae). Вид унікальний морфологічно і каріотипно. Дослідження підтвердили, що він дійсно відрізняється від Microtus dogramacii — два види були зареєстровані в симпатрії.

Поширення[ред. | ред. код]

Цей вид є ендеміком Туреччини, де він зустрічається в степах Центральної Анатолії. Його межі поширення погано відомі, але він, здається, обмежується південною частиною центральної Анатолії. Цей вид зустрічається в районах з сухою лужних ґрунтів рослинністю рідко з галофітами. Він також може бути знайдений на ділянках сільського господарства цукрових буряків у період збору врожаю (тільки в іншу пору року вид відсутній на полях цукрових буряків).

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Область проживання знаходиться під експлуатацією, що збільшується обробітку цукрових буряків. Зрошення для цього виду сільського господарства є головна загроза. Родентициди також використовуються в області. Частина східній околиці ареалу підпадає під англ. Tuz Lake Special Protected Area (оголошеної у 2000 році), яка не дуже добре керована по охороні природи.

Ресурси Інтернету[ред. | ред. код]