Orbital Sciences Corporation

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Orbital Sciences Corporation
Тип Публічне акціонерне товариство
Форма власності Delaware corporationd
Галузь Аерокосмічна промисловість
Спеціалізація Аерокосмічна техніка
Засновано 1982
Засновник(и) Девід У.Томпсон Брюс У.Фергюсон
Закриття (ліквідація) 9 лютого 2015
Штаб-квартира Даллес, штат Вірджинія, США
Територія діяльності Глобальна
Ключові особи Девід У. Томпсон (генеральний директор і технічний директор); Гвен Шотуелл (президент)
Продукція Космічні ракети-носії, системи протиракетної оборони, супутники і пов'язані з ними системи
Послуги Виробництво ракет космічного призначення, космічних кораблів
Виторг $США 1,13 млрд. (FY 2009)
Операційний прибуток (EBIT) $США 52290 тисяч (FY 2009)
Чистий прибуток $США 36610 тисяч (FY 2009)
Активи $США 929 480 000 (FY 2009)
Власний капітал $США 502 460 000 (FY 2009)
Співробітники 3675 (квітень, 2010)
Структурні підрозділи

пускові системи Космічні системи Передові програми

Технічний Відділ
orbital.com
Map
CMNS: Orbital Sciences Corporation у Вікісховищі

Orbital Sciences Corporation (OSC, укр. Орбітальна наукова корпорація, зазвичай називається Orbital укр. Орбітальна) — компанія, яка спеціалізується на супутникових технологіях та запуску виготовлених апаратів. Орбітальна раніше володіла ORBIMAGE (нині GeoEye) і виготовляла GPS-приймачі Magellan (нині належить Thales). На NYSE фірма позначається як ORB. Штаб-квартира розташована у невключеній території Даллес в окрузі Лаудун, Вірджинія, США.

Орбітальна з моменту створення побудувала 569 ракет-носіїв, за контрактами понад 82 мають бути виготовлені до 2015 року. З 1982 року компанія збудувала 174 супутники, більше 24 мають бути виготовлені до 2015 року. Компанія посідає 40% ринку винищувачів-перехоплювачів, 55% ринку невеликих супутників зв'язку, і 60% ринку малих ракет-носіїв. У червні 2010 Орбітальна вийшла на ринок середніх ракет-носіїв і супутників з розробкою ракети-носія Антарес і придбанням супутникового підрозділу General Dynamics Advanced Information.

Історія компанії[ред. | ред. код]

Компанія була заснована 1982 року Девідом Томпсоном, Брюсом Фергюсоном і Скоттом Вебстером. 1990 року компанія успішно здійснила вісім космічних польотів, зокрема перший запуск ракети Пегас. 2006 року компанія здійснила 500-ий запуск з моменту заснування.

1997 року компанія виокремила підрозділ космічної зйомки Orbital Space Imaging або ORBIMAGE (з Томпсоном на чолі). Нині це компанія GeoEye.

4 березня 2010 Orbital Sciences оголосила про придбання супутникового підрозділу General Dynamics Advanced Information System's, раніше відомий як Spectrum Astro, за 55 млн $. Угода була закрита 2 квітня 2010 року. Орбітальна оголосила, що угода додала майже 70 млн $ доходу і трохи збільшила прибутки 2010 року. Приблизно 325 співробітників підрозділу General Dynamics у Гілберті зберегли свої місця.

2010 Orbital відгукнулась на другу фазу розробки комерційних засобів доставки екіпажу і запропонувала НАСА розробити комерційний космоплан, розміром учетверо менше ніж Спейс Шаттл. Апарат з вертикальним злетом і горизонтальною посадкою мав запускатись вдосконаленою ракетою-носієм Атлас-5 і приземлятись на посадкову смугу. У проектованому апараті мали розміщуватись четверо космонавтів[1]. НАСА пропонувало винагороду 200 млн $ у березні 2011 за проект з тривалістю розробки до 14 місяців.

Бізнес-групи[ред. | ред. код]

Група космічних систем (англ. Space Systems Group, SSG)[ред. | ред. код]

Орбітальна виготовляє супутники малого і середнього класу. З моменту створення 1982 року, компанія виготовила понад 110 космічних апаратів для комерційних, військових та інших замовників у всьому світі. Ці апарати перебувають разом на орбіті майже 630 років.

Група пускових систем (англ. Launch Systems Group, LSG)[ред. | ред. код]

Орбітальна виготовляє переважно ракети-носії для невеликих корисних навантажень. Ракета Пегас запускається з літака-носія компанії L-1011, Stargazer (укр. Звіздар), з 1990 року відбулось 40 запусків з шести стартових майданчиків у всьому світі.

Ракети-носії наземного базування Таурус і Мінотавр, створена додаванням верхніх ступенів до ракети Пегас, можуть використовуватись з урядовими або комерційними твердопаливними двигунами перших ступенів для запусків більших корисних навантажень.

Мінотавр-4, найновіше доповнення лінійки ракет-носіїв, складається зі списаних міжконтинентальних балістичних ракет Peacekeeper з авіонікою і обтічниками Орбітальної. Мінотавр-4 може використовуватись тільки для запусків американського урядового корисного навантаження.

Орбітальна також виготовляє суборбітальні ракети-носії для американської системи протиракетної оборони. Впродовж останніх 10 років вона здійснила майже 50 запусків для Агентства протиракетної оборони США (англ. Missile Defense Agency, MDA), ВПС, армії і флоту для розробки, випробування і посилення системи протиракетної оборони США[2].

У листопаді 2010 року Орбітальна була обрана НАСА для розгляду потенційних підрядників зі створення важких ракет-носіїв і ракетних двигунів[3].

Група передових розробок[ред. | ред. код]

Група передових розробок (англ. Advanced Programs Group, APG) розробляє нові технології для польотів людини в космос, комерційних запусків, авіаційних досліджень і космічних запусків.

Підрозділ технічного обслуговування[ред. | ред. код]

Підрозділ технічного обслуговування (англ. Technical Services Division, TSD) надає послуги з проектування, виробництва і технічного управління персоналом найперше для космічних наукових і оборонних програм. Зазвичай, це поставки спеціалізованого персоналу — інженерів, учених, техніків та інших спеціалістів, — з конкретними знаннями у сферах, які цікавлять замовника. Співробітники Орбітальної часто працюють з технічним персоналом клієнтів на їхніх об'єктах.

Головні виробничі центри[ред. | ред. код]

Запуск ракети Пегас з літака L-1011

Продукція Орбітальної[ред. | ред. код]

Постачання Міжнародної космічної станції[ред. | ред. код]

  • Послуги комерційного орбітального транспортування (Commercial Orbital Transportation Services, COTS) — демонстрація можливості доставки приватними компаніями вантажів і екіпажів на МКС: презентація корабля Cygnus і ракети-носія Антарес
  • Послуги комерційного постачання (Commercial Resupply Services, CRS) вартістю 1,9 млрд дол США — контракт з НАСА на 8 кораблів Cygnus / Антарес для доставки вантажів на МКС

Програма НАСА Сузір'я[ред. | ред. код]

Запуск системи аварійного переривання польоту для капсули Orion

Ракети-носії[ред. | ред. код]

Експериментальні носії[ред. | ред. код]

Стартові майданчики[ред. | ред. код]

Система протиракетної оборони і ракети-мішені[ред. | ред. код]

Супутники на Геостаціонарній орбіті[ред. | ред. код]

  • STAR 2 platform
  • На своєму заводі в Даллесі, штат Вірджинія Орбітальна будує космічні апарати середнього розміру на основі платформи компанії STAR 2. Це корисне навантаження у вересні 2007 року було виведене ракетою Аріан-5 — супутники Optus D2 і Intelsat 11 були побудовані на платформі STAR 2.

Супутники на Низькій опорній орбіті[ред. | ред. код]

The GALEX spacecraft is mated to its Pegasus launch vehicle

Міжпланетні зонди[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Прес-реліз компанії. Архів оригіналу за 24 грудня 2010. Процитовано 27 серпня 2013. 
  2. Орбітальна наукова корпорація: Протиракетна оборона. Архів оригіналу за 7 березня 2014. Процитовано 29 серпня 2013. 
  3. НАСА: Відбір компаній для дослідження ракет-носіїв важкого класу. Архів оригіналу за 10 липня 2012. Процитовано 29 серпня 2013.