PEGIDA

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Patriotische Europäer gegen die Islamisierung des Abendlandes
(PEGIDA)
Дата заснування грудень 2014
Тип Політичний рух
Засновники Lutz Bachmannd
Адреса Дрезден
Офіційний сайт pegida.de
PEGIDA у Вікісховищі?
Демонстрація прхильників PEGIDA в Дрездені, 25 січня 2015

PEGIDA (Пеґі́да, скорочено від нім. Patriotische Europäer gegen die Islamisierung des Abendlandes - Патріотичні європейці проти ісламізації Заходу) — німецький анти-ісламський політичний рух, заснований у Дрездені. Починаючи з жовтня 2014 рух організовує щотижневі демонстрації проти ісламізації Європи та цілого Заходу.

Діяльність[ред. | ред. код]

PEGIDA заснувала в Дрездені група з 12 осіб на чолі з Лутцом Бахманном. Починаючи з жовтня 2014 року PEGIDA через соціальні мережі організовувала щотижневі демонстрації, і коли вони стали масовими, це привернуло увагу суспільства. Так, демонстрацій 7 грудня зібрала бл. 10 тис. осіб, а 15 грудня — 15 тис. осіб. Серед гасел цих демонстрацій були такі: "За збереження нашої культури", "Проти релігійного фанатизму" та "Проти релігійних воєн на німецькій землі".

5 січня 2015 в багатьох німецьких містах відбулися демонстрації як прихильників, так і противників руху, що зібрали загалом бл. 30 тис. осіб, з них 18 тис. у Дрездені.

Коментатори пояснюють успіх організації незадоволенням людей європейською імміграційною політикою та недовірою до політиків і засобів масової інформації.

Політичні погляди[ред. | ред. код]

В грудні 2014 PEGIDA опублікувала анонімний маніфест, у якому проголошувала боротьбу на захист юдейсько-християнської культури Німеччини та толерантність щодо поміркованих мусульман. Ісламізм у ньому названо жінконенависницькою та жорстокою ідеологією. В маніфесті сказано, що воєнні біженці повинні отримувати притулок у Німеччині, він також називає тодішні заходи щодо розселення біженців недостатніми і негуманними. PEGIDA виступає за більш децентралізований розподіл засобів і розселення іммігрантів у країнах Європейського Союзу. Вона хоче, аби німецька імміграційна політика опиралася на досвід Нідерландів та Швейцарії, щоби полегшити інтеграцію іноземців у німецьке суспільство. Чинні закони мають бути суворо дотримувані, поліції повинно бути надано додаткове фінансування, а приплив біженців та іммігрантів із кримінальним минулим має припинитися. Крім того, PEGIDA виступає проти обмежень на свободу слова, введених через гендерну проблематику і політкоректність.

Посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]