Ісламізація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ісламізація молодих греків була вельми поширеним явищем в більшості колишніх візантійських міст Малої Азії та Балкан XI—XVII ст. За нею зазвичай неминуче слідувала і тюркізація.

Ісламіза́ція — термін, що вживається в теперішньому часі для означення характеру політичних рухів за повернення до мусульмансько-правових норм у державному житті (наприклад, рух ісламізації у Пакистані наприкінці 70-х років ХХ ст.)[1].
Інше значення — процес посилення впливу ісламу в різних сферах державної політики та суспільного життя, а також процес навернення в іслам частини або цілого народу чи етносу з відмінним від ісламу віросповіданням в певному регіоні або країні.

Первісно це був процес витіснення рідних етнічних вірувань осідлого в певній місцевості народу ісламом і арабською культурою в ході арабської експансії і завоювань. Цей процес охоплював Близький Схід, Кавказ, Балкани та північну, центральну і східну Африку.

У найширшому сучасному розумінні це процес культурної експансії мусульманських народів на решту світу.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. «Релігієзнавчий словник» / За ред. проф. А. Колодного і Б. Лобовика. — К.: Четверта хвиля, 1996 р. — 392 с. — С. 135. ISBN 966-529-005-3


Політика Це незавершена стаття про політику.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Вишивка Це незавершена стаття про культуру.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.