Piraeus Bank

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Piraeus Bank
грец. Τράπεζα Πειραιώς
грец. ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
англ. PIRAEUS BANK SA
Тип банк (Athex: TPEIR)
Форма власності публічна компанія
Галузь Банківська справа
Гасло Банк розумних пропозицій
Засновано 1916
Штаб-квартира Афіни, Греція
Продукція Фінансові послуги
Співробітники 14 000
Холдингова компанія Piraeus Bank Group
Дочірні компанії Geniki Bankd
www.piraeusbank.gr
CMNS: Piraeus Bank у Вікісховищі

Piraeus Bank (грец. Τράπεζα Πειραιώς) — одна з провідних фінансових систем Південної та Східної Європи, член асоціації Euro Banking Association. Штаб-квартира банку знаходиться в Афінах, Греція. Активи банку оцінюються в 52,86 млрд. євро станом на 01 січня 2008.[1]

Історія[ред. | ред. код]

Заснований 1916 р. у Греції. У період 1975-1991 рр. знаходився у державній власності. 1991 року був приватизований, взявши курс на постійне розширення напрямків діяльності та географічну експансію. Нині банк має свої філії та відділення у наступних країнах Європи: Греція, Україна, Румунія, Болгарія, Єгипет, Албанія, Сербія, Кіпр, Росія, а також у світових фінансових центрах Нью-Йорку та Лондона.

В Україні[ред. | ред. код]

Піреус Банк в Україні (офіційна назва – акціонерне товариство «Піреус Банк МКБ») є частиною міжнародної банківської Групи Піреус Банку (Piraeus Bank Group). Група є однією з провідних банківських установ Південної та Східної Європи з активами 56,6 млрд євро та власним капіталом 4 млрд євро (станом на 31.03.2011).

13 вересня 2007 р. Piraeus Bank придбав 99,6% акцій українського банку — Міжнародний комерційний банк (МКБ). На початку 2008 р. було оголошено про зміну назви Банку на Піреус Банк МКБ, або англ. Piraeus Bank ICB.

Регіональна мережа Піреус Банк МКБ налічує 86 філій та відділень в 11-ти регіонах України: АР Крим, області Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Закарпатська, Київська, Львівська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Харківська, Черкаська.[2]

Станом на 01.06.2011 чисті активи Піреус Банку в Україні становлять 3,795 млрд грн., депозити фізичних осіб – 956,093 млн грн., кредитно-інвестиційний портфель – 2,348 млрд грн., капітал банку – 862,664 млн грн.

Піреус Банк в Україні є членом Асоціації українських банків, учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, а також входить до переліку банків, уповноважених Пенсійним фондом України здійснювати виплату пенсій та грошової допомоги.

Починаючи з березня 2009 року, Піреус Банк зберігає найвищий рейтинг надійності депозитів (оцінка «5»), присвоєний рейтинговим агентством «Кредит-Рейтинг», що характеризує здатність банку вчасно та в повному обсязі здійснювати виплати за вкладами.

Кредитний рейтинг Піреус Банку в Україні за національною шкалою - uaA (стабільний) з червня 2008 року.

У 2010 році Піреус Банк увійшов до "ТОП-10 банків, яким довіряють вкладники" згідно з рейтингом журналу "Банкір".

Банк надає клієнтам можливість скористатися інтернет-банкінгом.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]