RepRap

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Проект RepRap (скор англ. Replicating Rapid Prototyper) - ініціатива , спрямована на створення 3D-копіювального пристрою, який може бути використано для швидкого прототипування і виробництва. Пристрій RepRap являє собою 3D-принтер, здатний створювати об'ємні артефакти на основі моделей, згенерованих комп'ютером. Однією з цілей проекту є «самокопіювання», тобто здатність апарату відтворювати компоненти необхідні для створення іншої версії себе. Апарат являє собою розробку з загальнодоступними напрацюваннями. Проект використовує технологію, яку називає FFF, (англ. Fused Filament Fabrication), щоб уникнути проблем з торговим знаком навколо терміна «fused deposition modeling».

Завдяки здатності апарату до самовідтворення автори вважають за можливе дешево розподіляти апарати між людьми та спільнотами, дозволяючи їм створювати (чи скачувати з Інтернету) складні продукти і артефакти без необхідності створення дорогої виробничої інфраструктури. Подальший розвиток, на думку авторів, буде носити еволюційний характер укупі з можливістю експоненціально збільшувати число виготовлених пристроїв. Планується, що проект стане однією з «проривних технологій» нарівні з персональним комп'ютером і інтегральними мікросхемами.

Типи можливих інструментів[ред.ред. код]

В майбутньому планується використовувати ряд наконечників, окрім уже використовуваного екструдера пластику. Це дозволить працювати з широким спектром матеріалів і в подальшому підвищить здатність пристрою до самокопіювання. Так, більшість інструментів націлені на автоматизацію створення друкованих плат, що керують пристроєм:

  • екструдер матеріалу-наповнювача (створення артефактів складної структури);
  • наконечник для малювання (створення масок для друкованих плат);
  • бормашинка (поєднання аддитивного та субстрактного моделювання);
  • лазер (маркування, робота з тугоплавкими металами);
  • механізовані шприци (паяльна паста, метал Філдса, віск і т.д.);
  • паяльник;
  • маніпулятор (розміщення деталей на платі).

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]