STS-51-L

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
STS-51-L (25 політ шатла, 10 політ «Челленджера»)
STS-51-L (25 політ шатла, 10 політ «Челленджера»)
Космічний корабель Челленджер OV-99
Тип космічного корабля спейс-шатл
Екіпаж 7
Місце запуску Кеннеді LC-39B
Пов'язані місії
Попередня місія Наступна місія
STS-61-c-patch.png
STS-61-C
Sts-26-patch.png
STS-26
Екіпаж останнього польоту Челленджера. Позаду зліва направо: С. Еллісон Онідзука, Шарон Кріста Маколіфф, Грег Джарвіс і Джуді Резник. Попереду зліва направо: Майкл Дж. Сміт, Дік Скобі та Рон Макнейр

STS-51-L  — 25-й політ космічного човника, десята місія шатла «Челленджер». Космічний корабель був запущений 28 січня 1986 р. зі стартового майданчика 39-B Космічного центру ім. Кеннеді. Політ закінчився через 73 секунди після старту руйнуванням човника і загибеллю всіх семи членів екіпажу. Див. Катастрофа шаттла "Челленджер".

Екіпаж[ред.ред. код]

Планована місія[ред.ред. код]

У програму польоту STS-51L входили: висновок на орбіту супутників TDRS, спостереження за кометою Галлея, також планувалося провести в рамках проекту «Учитель у космосі» кілька уроків для школярів з орбіти.

Політ став першою американською орбітальною місією, яка закінчилася загибеллю космонавтів. Це був також перший американський космічний пілотований політ, в ході якого астронавти не досягнули космічного простору. Першим у світі польотом такого роду був «Союз-18-1», два члени екіпажу якого вижили. Політ інженера Грегорі Джарвіса спочатку був запланований на попередній політ шаттла (STS-61-C), але був перенесений на цей рейс через те, що його місце у екіпажі попереднього польоту зайняв конгресмен Клеренс Нельсон[1].

Галерея[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Mullane, Mike (2006). Riding Rockets. Simon and Schuster. с. 204–205. ISBN 9780743276825.