STS-8

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
STS-8 (8 політ шатл, 3 політ «Челленджер»)
STS-8 (8 політ шатл, 3 політ «Челленджер»)
Космічний корабель Челленджер OV-99
Тип космічного корабля спейс-шатл
Екіпаж 5
Місце запуску Кеннеді LC-39A
Дата запуску 30 серпня 1983 06:32:00 UTC
Місце посадки Кеннеді Runway 22
Дата посадки 5 вересня 1983 07:40:43 UTC
Тривалість польоту 6 діб 1 годин 8 хвилин
Кількість обертів 98
Апогей 306 км
Перигей 313 км
Орбітальний період 90,7
Нахил орбіти 28,5 градусів
Пройдено відстань 4 046 660 км
Пов'язані місії
Попередня місія Наступна місія
Sts-7-patch.png
STS-7
Sts-9-patch.png
STS-9

STS-8 — космічний політ БТКК «Челленджер» за програмою «Спейс Шаттл». Запуск відбувся 30 серпня 1983 року, а приземлення 5 вересня. Під час місії на орбіту було виведено телекомунікаційний супутник INSAT-1B[en], протестовано канадський маніпулятор «Канадарм», вперше здійснено нічний старт та нічну посадку[1]. Серед екіпажу був перший афроамериканець в космосі — Гайон Стюарт Блуфорд.

Екіпаж[ред.ред. код]

Екіпаж STS-8 зліва на право: Деніел Бранденстайн, Дейл Гарднер, Річард Трулі, Вільям Торнтон, Гайон Блуфорд

План польоту і доставлений вантаж[ред.ред. код]

План польоту STS-8 від квітня 1982 року намічав його на липень 1983 року. Очікувалося, що триденна місія з чотирма членами екіпажу виведе на орбіту «INSAT-1-B», індійський супутник, і «TDRS-В», супутник зв'язку НАСА.[2] Проте, через проблеми з «Інерційним Розгінним Блоком» або «IUS», який використовувався для розгортання «TDRS-A» в місії STS-6, було оголошено, в травні 1983, що TDRS не буде піднятий. Він був замінений на льотні випробування. Після доопрацювання «IUS», «TDRS-B» був врешті знову запланований для STS-51-L місії, і загинув разом з Шаттл Челленджер і його екіпажем, коли запуск не вдався в січні 1986 року.

Основним корисним вантажем STS-8 був «INSAT-1B». Це був другий в серії багатоцільових супутників для зв'язку і прогнозування погоди, які експлуатуватимуться в «Індійській організації космічних досліджень» або «ISRO». Перший, «INSAT-1A», був запущений ракетою-носієм «Delta» в квітні 1982, але був вимкнений незабаром після цього через відмову бортової системи управління. Супутник був піднятий в задній частині вантажного відсіку шатлу і був переведений на геостаціонарну перехідну орбіту модулем підтримки корисного навантаження або «PAM-D», невеликим твердопаливним верхнім ступенем, після його звільнення з орбітального апарату. Супутник, з його верхнім ступенем, мав масу в цілому 3377 кг, з рамою — ще 1102 кг, і коштував близько $ 50 мільйонів.

Технічні схема Payload льотних випробувань статті «Вантажопідйомність льотних випробувань Стаття» або «PFTA» був запланований до запуску в червні 1984 на STS-16 в квітні 1982 маніфесті, але до травня 1983 були перенесені на STS-11. У тому ж місяці, коли TDRS місії були затримані, було перенесено на STS-8, щоб заповнити діру в маніфесті. Це було алюмінієва конструкція нагадує два колеса з шестиметрової довгою центральної осі, балластірованного з призводять до дати йому повну масу 3855 кг, які можуть бути зняті за допомогою «Канадарм» дистанційний маніпулятор системи- «маніпулятора» шаттла-і переїхав навколо, щоб допомогти астронавтам набути досвіду у використанні системи. Вона зберігалася в середній частині вантажний відсік.

Орбітальний апарат ніс розвитку «Політ Інструменти» або «DFI» піддон у своєму передньому вантажному відсіку; це раніше літав на Колумбії для проведення контрольно-вимірювальної апаратури. Піддона не був оснащений будь польоту приладів, але був використаний для встановлення двох експериментів. Перший вивчена взаємодія навколишнього атомарного кисню з конструкційними матеріалами орбітального апарату і корисного навантаження, а другий протестували продуктивність тепловою трубкою, призначеної для використання в тепловіддача систем майбутнього корабля.

Чотири Втече Спеціальні корисні навантаження були проведені. Один вивчав вплив космічних променів на електронне устаткування. Другий вивчали вплив газового середовища навколо орбітального апарату за вимірюваннями поглинання ультрафіолетового, як попередник ультрафіолетового обладнання була призначена для «Спейслеб 2». Третій, авторами якого газети японський «Асагі Шимбун», намагався використовувати водяну пару в двох резервуарах для створення кристали снігу. Це було друга спроба експерименту перший політ STS-6, які повинні були бути перероблений після того як вода в баках промерзли. Останній був схожий на експерименті літав на STS-3, і вивчав навколишнього рівні атомарного кисню шляхом вимірювання швидкості, при якій невеликі вуглецю і осмію вафлі окислені.

Нарешті, у співпраці з поштовою службою США, місія також здійснюється 260000 поштові кришки з $ 9.35 висловити поштові марки, які повинні були бути продані колекціонерам, з прибутків, поділена між USPS і НАСА. Дві коробки зберігання були закріплені на піддоні DFI, з більш зберігаються в шести із спеціальних каністр короткострокову відпустку.

Ряд інших експериментів були бути виконані всередині орбітального бойового відділення. Серед них був безперервний потік електрофорезу Система, на якому виконується політ вже в четвертий раз. Це розділені рішення біологічних матеріалів шляхом пропускання електричного поля через них; експеримент спрямований на підтримку досліджень в області лікування діабету. Маленька тварина клітина був доставлений містить шість щурів. ; жоден експеримент тварин не проводилося на рейс, але проект участь студентів було заплановано на пізніший місії, яка буде використовувати клітку, і НАСА хотіли переконатися, що він був льотні випробування. Участь студентський проект здійснюється на STS-8 участь Вільям Торнтон з використанням методів біологічного зворотного, щоб спробувати визначити, якщо вони працювали в умовах мікрогравітації. фотографії експеримент буде намагатися вивчати спектр світлового атмосферного світіння яких було повідомлено навколо орбітального апарату, і визначити, як це взаємодіє з стрільб системи управління реакції.

Місія була також планується провести серію тестів на супутнику «TDRS-1», які були розгорнуті на STS-6, для забезпечення система була в повному обсязі, перш ніж він був використаний для підтримки «Спейслеб 1» програму на майбутній STS-9 політ. Орбітальний апарат, крім того, проводиться обладнання для забезпечення зашифрованих передач, які будуть протестовані для використання в майбутніх класифікуються місій.

Параметри місії[ред.ред. код]

Супутник «Insat-1B»

Завдання[ред.ред. код]

Опис польоту[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Space Shuttle. Mission Archive. STS-8 на сайті NASA (англ.)
  2. Space Shuttle payload flight manifest / News Release 82-46. NASA. April 14, 1982. Шаблон:Hdl. 

Посилання[ред.ред. код]