Sciurus aureogaster

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Sciurus aureogaster
Mexicanredbelliedsquirrel3.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Царство: Тварини
Тип: Хордові
Клас: Ссавці
Ряд: Гризуни
Родина: Вивіркові
Рід: Вивірка
Підрід: Sciurus
Вид: S. aureogaster
Біноміальна назва
Sciurus aureogaster
(F. Cuvier, 1829)
Sciurus aureogaster range map.svg
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Sciurus aureogaster
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Sciurus aureogaster
EOL logo.svg EOL: 312065
ITIS logo.svg ITIS: 552498
IUCN logo.svg МСОП: 20006
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 1357733

Sciurus aureogaster (Вивірка мексиканська) — вид ссавців, гризунів родини Вивіркових (Sciuridae). Є два підвиди: S. a. aureogaster (F. Cuvier, 1829) та S. a. nigrescens (Bennett, 1833).

Поширення[ред. | ред. код]

Країни поширення: Гватемала, Мексика. Висота проживання: від низовин до 3800 м. Зустрічається в більшості лісових місць проживання, включаючи чагарники, листяні і вічнозелені ліси, сухі соснові дубові ліси, вторинні ліси і плантації. У сухих лісах і рідколіссях вона найбільш поширена, особливо на межі з сільськогосподарськими районами. Також зустрічається в міських районах.

Морфометрія[ред. | ред. код]

Сердні розміри самиць: голова і тіло довжиною 258.9 мм, хвіст довжиною 255.7, маса 505.4 гр., сердні розміри самців: голова і тіло довжиною 264.1 мм, хвіст довжиною 248.0, маса 497.3 гр.

Поведінка[ред. | ред. код]

Вид денний і зазвичай солітарний. S. aureogaster в основному деревні, але спускаються на землю, щоб поїсти або подорожувати з дерева на дерево. Листяні гнізда будуються на гілках дерев, від 5 до 15 м над землею. У низинах харчується фруктами і насінням. Жолуді і кедрові горіхи є основними продуктами харчування населення нагір'я. Самиці народжують від 2 до 4 малят під час сухого сезону, чорні і сірі особини можуть народитися в одному виводку.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Серйозні загрози не відомі. Хоча це і не вважається серйозною загрозою, в деяких районах на цей вид полюють на їжу або для запобігання пошкодження кукурудзи та інших культур. Конкретні заходи по збереженню цього виду не провадяться. Тим не менш, є кілька територій, що охороняються в межах ареалу виду.

Посилання[ред. | ред. код]