Sciurus richmondi

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Sciurus richmondi
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Гризуни (Rodentia)
Підряд: Вивірковиді (Sciuromorpha)
Родина: Вивіркові (Sciuridae)
Підродина: Sciurinae
Триба: Sciurini
Рід: Вивірка (Sciurus)
Підрід: Sciurus
Вид: S. richmondi
Біноміальна назва
Sciurus richmondi
(Nelson, 1898)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Sciurus richmondi
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Sciurus richmondi
EOL logo.svg EOL: 313016
ITIS logo.svg ITIS: 632434
IUCN logo.svg МСОП: 20020

Sciurus richmondi (Вивірка Річмонда) — вид ссавців, гризунів родини Вивіркових (Sciuridae). Вид названо на честь Чарльза Воллеса річмонда (англ. Charles Wallace Richmond, 1868—1932), американського орнітолога, який спеціалізувався на номенклатурі та бібліографії.

Поширення[ред.ред. код]

Цей вид зустрічається в Нікарагуа. Висотний діапазон поширення: від низовин до 1000 м. Небагато відомо про природну історію цього виду. Очевидно, це живе в основному в тропічних лісах східного Нікарагуа, хоча зразки також були зібрані в районах галерейного лісу, в іншому випадку в районах очищених для ведення сільського господарства і на плантаціях какао.

Морфологія[ред.ред. код]

Повна довжина: 320—391 мм, хвіст довжиною 151—184, задня ступня довжиною 44—55 мм, довжина вух 18—25, середнє значення ваги: 251.5 гр. Верх майже монотонно темно коричнево-вохровий. Низ від жовтувато-буруватого до жовтувато-оранжевого. Хвіст темно-вохровий зверху і рудувато-коричнево-вохровий знизу. Череп малий і широкий. Зубна формула: I 1/1, C 0/0, P 1/1, M 3/3 = 20.

Поведінка[ред.ред. код]

Вид денний і, ймовірно, солітарний. S. richmondi регулярно живляться на землі, на деревах вони найчастіше спостерігається на основному стовбурі або на великому, низькому гіллі, рідко спостерігається високо. S. richmondi має відносно довгий сезон розмноження, який простягається, принаймні, з середини лютого до середини вересня, у виводку були зареєстровані від 2 до 3 малюків.

Загрози та охорона[ред.ред. код]

Вирубка лісу є серйозною загрозою для цього виду. Тиск полювання на цей вид також значний.

Посилання[ред.ред. код]