Selenium

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Selenium
Seleniumlogo.png
Selenium IDE.png
Репозиторій github.com/SeleniumHQ/selenium
Написано на Java
Операційна система Microsoft Windows, GNU/Linux, Apple Mac OS
Тип тестування програмного забезпечення
Ліцензія Apache License 2.0
Веб-сайт seleniumhq.org

Selenium — інструмент для автоматизації роботи в web-браузері. Найчастіше використовується для автоматизації Web тестування, але коло його застосування цим не обмежується.

Історія[ред.ред. код]

Selenium як проект був розпочатий у червні 2004 року, а вже в грудні 2004 року він став відкритим. Спочатку проект вела компанія ThoughtWorks, науковим керівником якої є Мартін Фаулер.

Перший Selenium (Selenium RC) складався з сервера, який запускав браузер і завантажував у ньому JavaScript код, що називався Selenium Core. Selenium Core слухав команди сервера, і виконував їх над застосунком що тестується. Щоб обійти політику одного походження, яка забороняла скриптам з різних доменів отримувати дані одне від одного для уникнення XSS використовувалось два способи. Перший — запускати браузер з підвищеними повноваженнями, що дозволяло йому ігнорувати цю політику. Другий — «проксі ін'єкція»: запуск в сервері Selenium також проксі-сервера, через який браузер отримує застосунок що тестується, але з доданим кодом Selenium Core. Таким чином Selenium Core та застосунок що тестується для браузера походитимуть з одного домену.[1]

З виходом Selenium 2.0 з'явилась технологія WebDriver, яка за допомогою використання вбудованих у браузери API для автоматизації може керувати браузером напряму, не емулюючи дії користувача.[2] Проте для браузерів що не мають такого API може досі застосовуватись Selenium Core.

Загальні відомості[ред.ред. код]

Selenium це об'єктно-орієнтований Java-додаток, який може аналізувати файли певної структури для того, щоб знаходити в них команди для маніпуляції браузером і команди для виконання певних дій і перевірок. Крім того, команди Selenium можна викликати з наступних мов програмування: Java, C#, Ruby, Haskell, JavaScript, Objective-C, Perl, PHP, Python, R[3]. Selenium підтримується Microsoft Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Suite і Mozilla Firefox для Microsoft Windows, Linux і Apple Macintosh.

В рамках проекту Selenium також випускається інструмент Selenium IDE, який являє собою версію досить популярної бібліотеки Selenium в GUI-оболонці. Реалізовано це у вигляді розширення до браузера Firefox, розміром близько 240 Кб, включаючи сам Selenium. Цей інструмент дозволяє записувати і відтворювати скрипти, що являють собою звичайні HTML-сторінки з однією таблицею, яка містить команди.

Підтримувані платформи[ред.ред. код]

Microsoft Windows
 • Firefox 2, 3, 3.x
 • Internet Explorer 6, 7, 8
 • Safari 2,3
 • Opera 8, 9, 10
 • Google Chrome
Mac OS X
GNU/Linux

Інші браузери — часткова підтримка, в залежності від ОС, браузера і налаштувань безпеки браузера.

Див. також[ред.ред. код]

Проекти Selenium[ред.ред. код]

 • Selenium IDE — Firefox додаток, який дозволяє записувати і відтворювати тести в Firefox 2 +.
 • Selenium Remote Control це клієнт / серверна система, яка дозволяє керувати веб-браузерами локально або на іншому комп'ютері, використовуючи практично будь-яку мову програмування та тестування системи.
 • Selenium WebDriver драйвер що дозволяє керувати веб-браузером в найтів коді
 • Selenium Grid дозволяє одночасно запускати тести на кількох серверах та типах веб-браузерів зменшуючи час на тестування

Примітки[ред.ред. код]

 1. Selenium 1 (Selenium RC) — Selenium Documentation. Процитовано 2016-05-28. 
 2. Selenium WebDriver — Selenium Documentation. Процитовано 2016-05-28. 
 3. Platforms Supported by Selenium. www.seleniumhq.org. Процитовано 2016-10-25. 

Посилання[ред.ред. код]

 1. Основний сайт проекту Selenium
 2. Selenium IDE: автоматизоване тестування веб-додатків за 15 хвилин