Space Invaders

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Space Invaders

Space Invaders flyer, 1978.jpg

Розробник Taito
Видавець Midway
Дата випуску JP Липень 1978
NA 31 грудня 1978[1]
Жанр Shoot 'em up
Режим гри Однокористувацька гра

Space Invaders (англ. Космічні загарбники) — гра для аркадних ігрових автоматів, розроблена Тосіхіро Нісікадо у 1978 році. Вперше гра була випущена в Японії, в 1978 р.

Гравець управляє лазером, який стріляє в інопланетян.

Space Invaders стала однією з ігор, які найбільше вплинули на подальший розвиток ігрової індустрії і, разом з такими іграми того часу як Pac-Man і Тетріс, стала попередницею безлічі сучасних ігор.

Сама по собі гра була адаптацією такого популярного атракціону як тир. В електронній версії гри гравець керував рухом лазерної гармати, яка могла пересуватися тільки горизонтально уздовж нижнього краю екрана. Лави «космічних прибульців» марширували вліво і вправо, повільно присуваючись вниз. Якщо хоча б один з інопланетян торкався нижньої частини екрана, гра закінчувалася. Гравець мав нескінченний запас патронів і витрачав його на розстріл прибульців. Зі свого боку, прибульці також стріляли в гравця, використовуючи «смертельний промінь» чи бомби. Коли на екрані залишався тільки один прибулець, він починав рухатися і знижуватися з максимальною швидкістю. Саме потрапляння в останнього прибульця вважалося за складним завданням.

У міру того, як гравець знищував прибульців, вони починали марширувати все швидше і швидше. Знищення останнього прибульця на екрані призводило до переходу до нового екрану, повного прибульців, причому вони починали свій марш на один ряд нижче ніж раніше.

Відеоігри існували і до Space Invaders; гра Pong фірми Atari вийшла на кілька років раніше. Але Space Invaders захопила увагу і уяву публіки так, як це змогли зробити лише деякі інші ігри до або після неї.

Відео[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]