Space Invaders

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Space Invaders

Space Invaders flyer, 1978.jpg

Розробник Taito
Видавець Midway
Дата випуску JP Липень 1978
NA 31 грудня 1978[1]
Жанр Shoot 'em up
Платформа Nintendo 64, Game Boy Advance, Atari 2600, Atari 5200, ZX Spectrum, Microsoft Windows, DOS, Nintendo Entertainment System, Super Nintendo Entertainment System, MSX, PlayStation, Commodore 64, PlayStation Portable, Game Boy, Game Boy Color і SG-1000
Режим гри Однокористувацька гра
Сайт http://www.spaceinvaders.net/

Space Invaders (англ. Космічні загарбники) — гра для аркадних ігрових автоматів, розроблена Тосіхіро Нісікадо у 1978 році. Вперше гра була випущена в Японії, в 1978 р.

Гравець управляє лазером, який стріляє в інопланетян.

Space Invaders стала однією з ігор, які найбільше вплинули на подальший розвиток ігрової індустрії і, разом з такими іграми того часу як Pac-Man і Тетріс, стала попередницею безлічі сучасних ігор.

Сама по собі гра була адаптацією такого популярного атракціону як тир. В електронній версії гри гравець керував рухом лазерної гармати, яка могла пересуватися тільки горизонтально уздовж нижнього краю екрана. Лави «космічних прибульців» марширували вліво і вправо, повільно присуваючись вниз. Якщо хоча б один з інопланетян торкався нижньої частини екрана, гра закінчувалася. Гравець мав нескінченний запас патронів і витрачав його на розстріл прибульців. Зі свого боку, прибульці також стріляли в гравця, використовуючи «смертельний промінь» чи бомби. Коли на екрані залишався тільки один прибулець, він починав рухатися і знижуватися з максимальною швидкістю. Саме потрапляння в останнього прибульця вважалося за складним завданням.

У міру того, як гравець знищував прибульців, вони починали марширувати все швидше і швидше. Знищення останнього прибульця на екрані призводило до переходу до нового екрану, повного прибульців, причому вони починали свій марш на один ряд нижче ніж раніше.

Відеоігри існували і до Space Invaders; гра Pong фірми Atari вийшла на кілька років раніше. Але Space Invaders захопила увагу і уяву публіки так, як це змогли зробити лише деякі інші ігри до або після неї.

Відео[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]