Atari 2600

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Atari 2600
Логотип Atari 2600
Atari-2600-Wood-4Sw-Set.jpg
Виробник Atari
Сімейство Atari game consoles family
Тип Ігрова приставка
Покоління Друге
Дата виходу США 11 вересня 1977 року
Європейський Союз 1978 року
Японія Жовтень 1983 року (Atari 2800)
Дата завершення виробництва {{{discontinued}}}
Процесор 8-біт MOS 6507 @ 1.19 MHz
Носій Картридж
Засоби керування Джойстик
Онлайн-сервіс нема
Бестселер Pac-Man
Попередник Atari Pong
Наступник Atari 5200

Atari 2600 (Atari VCS до 1982 року) — домашня гральна консоль від Atari, випущена 11 вересня 1977 року. Вона популяризувала використання мікропроцесорних апаратних засобів і ROM-картриджів. Маючи велику популярність, Atari 2600 вироблялася до 1982 року, але на європейському та американському ринках залишалася до початку 1990-их. Після цього була витіснена більш новими та досконалими приставками, зокрема NES.

Історія[ред. | ред. код]

Тед Дабні і Нолан Бушнелл розробили ігрову консоль Atari в 1970-х роках. У 1972 р. компанія змінила назву на «Atari». У 1973 р. Atari Inc. придбав інженерно-аналітичний центр Cyan Engineering, який вивчав відеоігрові системи нового покоління, і якийсь час працював над прототипом, відомим як «Stella» (названий на честь велосипеду, що належав комусь з інженерів). На відміну від попередніх поколінь консолей, які використовують власну логіку для відтворення невеликої кількості ігор, її ядро ​​являє собою повний процесор, відомий як технологія MOS 6502, в бюджетному варіанті — 6507. Він поєднувався з чипом оперативної пам'яті та чипом вводу-виводу, технологією MOS 6532, а також дисплеєм та звуковим чипом — адаптером телевізійного інтерфейсу (TIA). У перших двох версій консолі четвертий чип вбудований у відеосхему, що робить їх економічно вигідними. Деякі пізніші версії консолі видалили чип буфера.

Програми для малих ЕОМ того часу, як правило, зберігаються на касетах, дискетах або паперових стрічках. На початку 1970-х років компанія Hewlett-Packard виготовила настільні комп'ютери, що коштували тисячі доларів, такі як HP 9830, який містив пам'ять призначену тільки для читання (ROM) на змінних картриджах, які використовувалися для додавання спеціальних функцій програмування. Ці картриджі зацікавили виробників ігор. Спершу, дизайн не повинен був бути на картриджній основі, але, побачивши «підроблену» картриджну систему на іншій приставці, вони зрозуміли, що можуть постачати ігри на картриджах в основному за ціною з'єднувача та упаковки.

У 1976 році Fairchild Semiconductor випустила свій власний процесор на базі системи, Video Entertainment System. «Stella» ще не готова до виробництва, але потрібно було, щоб вона вийшла ще до того, як подібні продукт завалять ринок. Atari не мав грошового потоку, для швидкого завершення системи, враховуючи, що продажі їх консолі Pong почали падати. Нолан Бушнелл врешті-решт звернувся до Warner Communications, і продав компанію їм у 1976 році за $ 28 млн з умовою, що «Stella» буде підготовлена ​​якомога скоріше.

Ключем до можливого успіху консолі був найм дизайнера Джей Майнер, який зумів розмістити всю електроніку в єдиний чип.[1] Після завершення та налагодження консоль була готова до використання.

Технічні характеристики[ред. | ред. код]

Консоль містить 8-ми бітний процесор MOS Technology 6507 з частотою 1,19 МГц, оперативну пам'ять обсягом 128 байт, та звуковий чип Television Interface Adaptor. Atari 2600 підримує роздільність екрана у 160х192 пікселів. Обсяг ігрових картриджів до складає 32 кілобайта.

Крім станартного джойстика, консоль підтримувала спеціальні клавіатуру, світловий пстолет, додаткові джойстики, кермо і трекбол.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Curt Vendel. "The Atari VCS Prototype". Atarimuseum.com. Archived from the original on January 17, 2013. Retrieved March 30, 2014. 

Посилання[ред. | ред. код]