Standard Oil

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Standard Oil
Тип бізнес-підприємство
Форма власності Акціонерне товариство
Галузь Нафта і газ
Засновано 1870
Засновник(и) Джон Девісон Рокфеллер
Закриття (ліквідація) 1911
Штаб-квартира Клівленд, Огайо (1870-1885)
Нью-Йорк, Нью-Йорк (1885-1911)
Співробітники 60 тис. (1909)

CMNS: Standard Oil на Вікісховищі

«Standard Oil» — одна з найбільших американських компаній, що спеціалізувалася на видобутку нафти, її транспортуванні, переробці та продажу. Сьогодні наступником «Standard Oil» є «ExxonMobil» — одна з найбільших нафтових компаній світу.

Історія[ред.ред. код]

Компанія була заснована в 1870 році та була однією з перших транснаціональних компаній до розділу на менші компанії в 1911 році[1].

Засновником та першим керівником був Джон Рокфеллер; ця компанія зробила його мільярдером та одним з найбагатших людей сучасної історії.

В 1911 році компанія була розділена Верховним Судом США на 34 менші компанії. Двома з цих компаній були «Jersey Standard»Standard Oil Company of New Jersey»), що пізніше отримала назву «Exxon», і «Socony» («Standard Oil Company of New York»), що пізніше отримала назву «Mobil». В 1999 році в результаті злиття двох найбільших американських нафтових компаній «Exxon» і «Mobil» постала «ExxonMobil» — найбільша сучасна нафтова корпорація.

Примітки[ред.ред. код]

  1. One of the world's first and biggest multinationals — see Daniel Yergin, The Prize: The Epic Quest for Oil, Money, and Power. New York: Simon & Schuster, 1991, (p.35).