Standard Oil

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Standard Oil
Тип бізнес-підприємство
Заснування 1870
Закриття (ліквідація) 1911
Штаб-квартира Клівленд, Огайо (1870-1885)
Нью-Йорк, Нью-Йорк (1885-1911)
Галузь Нафта і газ
Співробітники 60 тис. (1909)

Standard Oil — одна з найбільших американських компаній, що спеціалізувалася на видобутку нафти, її транспортуванні, переробці та продажу. Сьогодні наступником Standard Oil є ExxonMobil - одна з найбільших нафтових компаній світу.

Історія[ред.ред. код]

Компанія була заснована в 1870 році та була однією з перших транснаціональних компаній до розділу на менші компанії в 1911 році[1]. Її засновником та першим керівником був Джон Рокфеллер, ця компанія зробила його мільярдером та одним з найбагатших людей сучасної історії. В 1911 році компанія була розділена верховним судом США на 34 менші компанії. Двома з цих компаній були Jersey Standard («Standard Oil Company of New Jersey»), що пізніше отримала назву Exxon, і Socony («Standard Oil Company of New York»), що пізніше отримала назву Mobil. В 1999 році в результаті злиття двох найбільших американських нафтових компаній Exxon і Mobil найбільша на сьогоднішній день нафтова корпорація ExxonMobil.

Примітки[ред.ред. код]

  1. One of the world's first and biggest multinationals — see Daniel Yergin, The Prize: The Epic Quest for Oil, Money, and Power. New York: Simon & Schuster, 1991, (p.35).


Компанії Це незавершена стаття про підприємство.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.