Stronghold

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Stronghold

Strongholdcover.jpg

Розробник Firefly Studios
Видавець Flag of the United States.svg США Take 2 Interactive, God Games
Росія Росія
Частина серії Stronghold (серія ігор)
Попередня гра серії Q3498237?
Наступна гра серії Stronghold 2
Дата випуску 21 жовтня 2001
Версія 1.2
Жанр Стратегія в реальному часі, економічна стратегія
Вікові
рейтинги
ESRB: T — Teens
ELSPA: 11+
Платформа Mac OS X і Microsoft Windows
Режим гри Багатокористувацька гра і одиночна гра
Носій CD
Керування клавіатура, миша, контролер
Сайт http://www.stronghold-game.com/

Stronghold (укр. Цитадель) — стратегія в реальному часі, випущена Firefly Studios в 2001 році. Гра симулює будівництво, штурм або оборону середньовічного замку. Багато аспектів правил гри є нововведенням жанру і на момент виходу гри були унікальні (наприклад, параметр Популярність).

Економіка[ред.ред. код]

Будь видобутий селянами ресурс проходить довгий шлях обробки і перетворення в кінцевий продукт. Здобута на полях пшениця та хміль не є автоматично їжею: вони вимагають обробки млинами і пекарнями, які також необхідно побудувати і забезпечити персоналом. Аналогічно відбувається з деревом та залізом при виготовленні зброї.

Важливим фактором у грі є популярність. Чим вище довіру населення до лорда, тим швидше поповнюються селяни (при наявності будинків для житла). При падінні популярності нижче 50 % віллани починають збігати і робота на полях та на обробці частково зупиняється. Популярність можна підвищити, знизивши податки, збільшивши раціон харчування, побудувавши храми і таверни і, нарешті, об'єкти розваги. Майже всі ці дії мають одночасно і негативний ефект: спустошення казни, спустошення комор (яке може привести до голоду і ще більшої ненависті підданих), лінь і пияцтво, що знижують продуктивність праці. Об'єкти залякування — шибениці, плахи, ганебний стовп — навпаки, стимулюють населення працювати краще і швидше, але знижують популярність тирана. Баланс між економічною вигодою і популярністю — основна дилема для гравця, яку можна вирішувати різними способами.

В економічних місіях на землях гравця відбуваються які-небудь лиха: неврожай, розбійники, пожежа, що знищує будівлі (для гасіння якого потрібні пожежні і колодязь), епідемія чуми (яку може нейтралізувати спеціально найнятий лікар), навала вовків або кроликів на поля.

Війна[ред.ред. код]

Управління юнітами традиційно для стратегій в реальному часі. У грі Stronghold не існує окремих рас і народів, і всі сторони мають однаковий набір військ для найму. В Stronghold Crusader з'являється альтернатива у вигляді арабів-найманців, але за замовчуванням і вони доступні обом сторонам.

Основний акцент в грі зроблений не на польові битви, а на облогу і оборону замку, веж і стін. багато ідей ігри в цьому відношенні є новаторськими. Військам дозволяється займати позиції на вежах і пересуватися по стінах, обстрілюючи знаходиться внизу противника. Гравцеві при будівництві надається широкий вибір видів кам'яних і дерев'яних стін, башт, ровів, зубців, ям з кілками і навіть чанів з киплячою смолою. Для облоги і штурму існує набір облогових машин, таких як катапульти, баллісти, требушет і тарани, керованих інженерами. Гра надає можливість штурмувати місто противника, не тільки ламаючи стіни ворожої фортеці, а й захоплюючи їх за допомогою облогових веж, сходів і мотузок. Гравець також може організувати пожежа або епідемію в стані противника.

Виробництво військ в Stronghold — набагато складніший процес, ніж це звично гравцям з інших стратегій. Для виробництва воїнів недостатньо мати вільних селян. Від гравця потрібно добути ресурси для виробництва зброї та обладунків, потім створити майстерні стрільників, ковалів і латників, які вироблять з дерева і заліза потрібну кількість зброї і броні. Відповідно до наявних в наявності зброєю лорд може наймати війська з вільних селян.

В Stronghold Crusader процес був спрощений за рахунок введення більш дорогих, але найманих традиційним способом воїнів-арабів.

Тактика гравців-супротивників різна. Всі четверо (в адоні вісім) лордів володіють не тільки власними портретами і коронними фразами, але і власної, індивідуальної тактикою ведення війни. одні вважають за краще окопуватися ровами і оборонятися, інші безперервно атакують за допомогою важкої піхоти, треті роблять вилазки, спалюючи поля гравця. План замку і економічна стратегія кожного з них також індивідуальні.

Війська[ред.ред. код]

У грі є казарми, гільдія інженерів і гільдія саперів. В казармах всі основні бойові піхотні юніти, а також єдиний вид кавалерії в грі: лицарі. У грі присутні монахи, але найняти їх ніде не можна (в Stronghold Crusader з'явилася можливість наймати їх в соборі). У гільдії інженерів є обсадні робітники і інженери. Інженери нічим не озброєні, але їх можна приставити до оборонних знарядь, до чану з маслом або до облоговим машинам, а також вони можуть поливати голови ворогів киплячим маслом. У гільдії саперів наймаються сапери-копачі, вони роблять підкопи під ворожі кам'яні укріплення.

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • 25 грудня при включенні в головному меню замість стандартного привітання голос привітає вас з Різдвом.
  • Якщо вибрати більшу кількість юнітів, не здатних копати рів, і менше здібних та наказати копати траншею, то деякі будуть обурюватися, деякі підганяти працюючих, а деякі скаржитися на відсутність лопати.
  • Якщо довго грати — то гра говорить " чи не час закінчувати " (рос. не пора ли заканчивать).
  • В 2:00 ночі гра пропонує " відійти до сну ". (рос. "отойти ко сну".)
  • В редакторі карт можна побудувати склад окремо від замка.Для цього розмістіть замок, Підстройте ще один майданчик складу, видаліть замок і побудуйте в іншому місці. При грі помилок не виникає.
  • У грі є привиди. Для цього потрібно побудувати кілька святинь, і вони будуть ходити по вашому замку. (При цьому вони будуть вважатися як одиниця вашого населення)

Посилання[ред.ред. код]