Sui generis

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Sui generis (суі генеріс; букв. своєрідний, єдиний у своєму роді) — латинський вираз, що означає унікальність правової конструкції (акту, закону, статусу і т. д.), яка, незважаючи на наявність схожості з іншими подібними конструкціями, в цілому не має прецедентів. Унікальність будь-якого з випадків «sui generis» часто стає предметом затяжних суперечок.

Приклади[ред.ред. код]

  • США і ряд країн НАТО наполягають на тому, що надання незалежності Косово стало результатом унікального збігу обставин (sui generis), тому воно не є прецедентом по відношенню до ситуації в Південній Осетії, Абхазії і ПМР.[1] Думку про унікальність ситуації в Косово не поділяють РФ, Сербія, Іспанія, КНР та інші країни.
  • Унікальний правовий статус (sui generis) у складі Франції має Нова Каледонія. Інші колишні колонії Франції вважаються заморськими департаментами, заморськими спільнотами чи просто заморськими територіями. Новій Каледонії ж надано право провести референдум з питання незалежності між 2014 і 2018, який і вирішить її подальшу долю.
  • Унікальний правовий статус (sui generis) Ватикану у міжнародному правовому полі.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. U.S Rules Out Recognising S.Ossetia. Civil Georgia (Tbilisi). 2008-03-06. Процитовано 2008-03-09. 


Право Це незавершена стаття з права.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.