The House of the Dead

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
The House of the Dead
The house of the dead logo.gif
Розробник WOW Entertainment
Видавець SEGA
Частина серії The House of the Dead
Наступна гра серії The House of the Dead 2
Дата випуску

Аркадні автомати
Японія 1996
Світ 4 березня 1997
Windows
США 1998
Європейський Союз 1998
Sega Saturn
Японія 26 березня 1998
США 31 березня 1998

Європейський Союз 1998
Жанр(и) Shoot 'em up
Платформа Arcade, Sega Saturn, Microsoft Windows
Режим гри однокористувацький, гра вдвох
Керування світловий пітолет (аркадний автомат), геймпад (Sega Saturn), миша і клавіатура (Windows)

The House of the Dead (укр. Дім мерців) — відеогра в жанрі рейкового шутера, розроблена компанією Wow Entertainment і випущена компанією Sega в 1997 році для аркадних автоматів. Перша гра серії The House of the Dead. В 1998 вийшов порт на Sega Saturn і PC.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Гра являє собою віртуальний тир, в якому камера рухається незалежно від гравця. Гравець може тільки стріляти у ворогів в межах доступного екрану. В магазині пістолета є 6 куль, після чого необхідна перезарядка. Одиниці життя показані у вигляді палаючих ламп, червоного кольору для першого гравця і синього для другого. Аналогічно розрізняються за кольором приціли. Коли всі одиниці життя вичерпані, можна використати продовження і грати далі, але тоді рахунок очок обнулиться.

При різних діях гравця (порятунок чи втрата вчених, ввімкнення рубильників, віднайдення секретного проходу) шлях до кінця рівня змінюється. На рівнях зустрічаються вчені, які потрапили в біду, якщо їх врятувати, в подяку вони дають додаткову одиницю життя. Також можна розбивати ящики — в них буде золота жаба, аптечка або монета. Аптечка дає одиницю здоров'я, а монета і жаба додаткові очки.

Противниками в грі є різноманітні зомбі і мутанти. Гравець може розстрілювати їх як завгодно, інколи корисно спочатку роззброїти ворога, відстріливши, наприклад, руку, якою той може вдарити, або відбивши кулею кинутий ніж. Також в грі зустрічаються боси. Незважаючи на те, що за один удар вони забирають, як і звичайні вороги, одну одиницю життя, вбити їх важко, оскільки у босів є лише одне слабке місце. Слабкі місця та імена босів гравець дізнається зі спеціальної книжки, яка відкривається на короткий час перед боєм. Боси названі за картами Таро.

Сюжет[ред.ред. код]

Події розгортаються в 1998 році. Агенти організації AMS, Томас Роган і G, дізнаються з телефонного дзвінка від нареченої Рогана, Софі Річардс, що в особняку доктора К'юрена, біохіміка і генетика, сталася катастрофа. Доктор проводив жахливі експерименти з метою розгадати таємницю життя і смерті, але результати його експериментів вирвалися на волю.

Агенти вирушають розслідувати цей випадок і врятувати Софі. Вже на подвір'ї особняка вони стикаються з численними чудовиськами. Софі швидко знаходиться, та рапотом її хапає Повішений і забирає в глибину будівлі. Пізніше її відшукують, але в цей час зі стелі зіскакує істота Колісниця і відкидає Софі алебардою. Герої проникають в лабораторію доктора, де той випускає проти агентів своє головне творіння — Мага. Але Маг не підкоряється своєму творцеві і вбиває К'юрена, після чого нападає на агентів. Вони розстрілюють чудовисько, хоч воно і обіцяє, що ще побачиться з агентами. Томас виходить з особняка зі словами «Все закінчилося. Прощавай, К'юрен, але Софі…».

Глави[ред.ред. код]

 1. Трагедія (англ. Tragedy) — перша частина особняка К'юрена, каналізація для входу в нього, зовнішній двір. Бос — Колісниця, людиноподібна істота в обладунках і шоломі з протигазом. Озброєний алебардою, броня істоти непробивна. Слабке місце: невелика відкрита ділянка на грудях.
 2. Помста (англ. Revenge) — друга частина особняка К'юрена. Бос — Повішений, гібрид людини і кажана. Використовує кажанів, як атаку на відстані. Також може налетіти і вдарити кігтями в ближньому бою.
 3. Правда (англ. Truth) — частина підземних лабораторій. Бос — Відлюдник, величезний павукоподібних монстр. З відстані плює павутиною, в ближньому бою використовує масивні лапи. Його слабким місцем є голова.
 4. Дім мерців (англ. The House of The Dead) — головна підземна лабораторія, балкон лабораторії. Бос — Маг, має вигляд велетня в обладунках, яких левітує в повітрі. На голові має загнуті назад роги, а на ногах по три довгих пальці з кігтями. Атакує вогняними сферами. Його слабким місцем є оголені м'язи, не закриті бронею.

Закінчення[ред.ред. код]

У грі є три закінчення, залежно від вправності гравця:

 • Хороше закінчення: агенти підходять до машини, камера розвертається і наближається до входу особняка, з якого вибігає жива Софі. Для його отримання потрібно врятувати всіх вчених впродовж гри і набрати 60000 очок.
 • Нейтральне закінчення: агенти підходять до машини, камера розвертається і завмирає. Софі мертва, але уникла долі стати зомбі. Відкривається, якщо гравець не зумів врятувати всіх вчених і набрав менше за 60000 очок.
 • Погане закінчення: агенти підходять до машини, камера розвертається і наближається до входу особняка, де стоїть Софі, яка стала зомбі. Відкривається, якщо гравець не рятував і вбивав вчених впродовж гри.

Персонажі[ред.ред. код]

 • Томас Роган (англ. Thomas Rogan) — Агент AMS, напарник Джі, управляється першим гравцем.
 • G (англ. Agent «G») — Агент AMS, напарник Рогана, управляється другим гравцем.
 • Софі Річардс (англ. Sophie Richards) — Агент AMS, наречена Рогана. Повідомляє Джі і Рогану про інцидент в особняку. В різних закінченнях може бути живою, загинути, або стати зомбі.
 • Доктор Рой К'юрен (англ. Dr. Roy Curien) — Головний антагоніст гри, працівник DBR Corporation. Вчений, що влаштовував моторошні експерименти, результатами яких стали незліченні натовпи живих мерців і мутантів. Гине від рук власного творіння, Мага.
 • Деніел К'юрен (англ. Daniel Curien) — син Роя К'юрена. Згадується тільки в інструкції до гри на Sega Saturn.

Джерела[ред.ред. код]