Volvo Amazon

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Volvo P130

Volvo Amazon (Вольво Амазон) — автомобіль середнього класу, що випускався компанією Volvo Cars в період з 1956 по 1970 роки. Автомобіль був представлений в США як модель 122S в квітні 1959 на Нью-Йоркському міжнародному автосалоні.

Амазон отримав колісну базу від свого попередника, PV і був доступний в кузовах купе, седан і універсал. На 1959 рік, компанія Volvo стала першим в світі автовиробником, що встановлював в стандарті ремені безпеки, починаючи з Амазону, включаючи експортні моделі, а потім і вперше встановивши триточкові ремені в стандарті.

Назва автомобіля Amason (з буквою «s») відсилає до давньогрецької міфології, до амазонок. Раніше, німецький виробник мотоциклів Kreidler вже зареєстрував цю назву, і дві компанії домовилися, що Volvo може використовувати його тільки в Швеції, змінивши назву експортних моделей на Amazon. Згодом, Volvo ввела власну тризначну номенклатуру, і ця лінійка стала відома як 120 серія.

Спочатку, Амазон випускався на заводі Volvo в Лундбю, Гетеборг, а потім на заводі в Торсланді, який почав функціонувати в 1964 році. Після закінчення виробництва було випущено 234 653 седана, 359 917 купе і 73 220 універсалів, з яких 60 % були відправлені на експорт. В цілому був випущений 667 791 автомобіль.