Малий сімейний автомобіль

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Малий сімейний автомобіль або компактний автомобіль (клас C, англ. Compact car, small family car, нім. Kompaktwagen, Kompaktklasse) — це клас автомобілів, що вміщується між суперміні та сімейним автомобілем.

Наразі, автомобілі класу C мають довжину між 4200 мм та 4350 мм для хетчбеків, та між 4400 мм і 4550 мм для кабріолетів, седанів або універсалів. Багатоцільові машини та SUV, що базуються на малих сімейних автомобілях, називаються малі MPV та малі SUV, відповідно, стали популярними з ранніх 1990-их.

Зазвичай, використовуються двигуни від 1.6 літра до 2.0 літрів, й бензинові, й дизельні, діапазон потужностей — 100..150 к.с. Деякі моделі устатковані економічними 1.4-літровими двигунами. Існують моделі з високими характеристиками («гарячі хетчі»), вони обладнані або турбованими дволітровими агрегатами, або навіть 3.2-літровими V6, у них діапазон потужностей варіюється від 170 к.с. до 260 к.с.

Автомобілі цього класу дуже успішні в різноманітних автоперегонах. Наприклад, із 1987 по 2010, у Чемпіонаті світу з ралі автомобілі C-класу вигравали особистий чемпіонат 22 рази із 24-ох, а кубок конструкторів — 21 раз.

Переважна більшість автомобілів цього класу використовують FF-компоновку, із переднім розташуванням двигуна і переднім приводом. Деяка кількість обладнана системами повного приводу, наприклад Subaru Impreza, а отже мають компоновку F4.

Моделі[ред. | ред. код]

  1. Класифікація Європейської Комісії 1999 року щодо Hyundai/KIA