Western Bid

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Western Bid
укр. Вестерн Бід
Тип товариство з обмеженою відповідальністю
Галузь логістика; освітні послуги
Засновано 2001
Засновник(и) Михайло Бірман
Штаб-квартира Маямі
Клієнти 50 000+
Материнська компанія Маямі, США
Дочірні компанії
westernbid.com

Western Bid (укр. Вестерн Бід) — це платформа для електронної комерції, що працює на українському ринку з 2001 року. Компанія надає послуги, інструменти та рішення для прийому оплат, логістики та інших потреб для міжнародних продажів на Shopify, Etsy, eBay[1], а також має інструменти, що дають можливість продавати на Walmart, Amazon, Mercari, Bonanza, OfferUp, Poshmark, Grailed[2].

Крім того, Western Bid проводить комплексну освітню діяльність для митців (художників, рукодільників та ін.) та виробників, бере активну участь у навчаннях, що організовують державні та приватні установи з метою розвитку підприємництва в Україні та поглиблення в українців знань із маркетингу та міжнародних продажів.

Мета Western Bid — дати кожному українцеві доступ до міжнародної електронної комерції та забезпечити українським сім’ям фінансову незалежність, дозволивши пропонувати світові товари власного виробництва або партнерські товари через найвідоміші маркетплейси[3].

На 2023 рік Western Bid працює з двох офісів у США (Маямі і Міннесота), офісу в Німеччині (Карлсруе) та 17 офісів в Україні (декілька офісів у зв’язку з війною тимчасово закрито). За понад 20 років роботи компанія опрацювала більш ніж 10 мільйонів посилок[4][5]. Тільки за період червень 2022 — червень 2023 через консолідаційний центр пройшло більше мільйона відправлень.

Історія[ред. | ред. код]

Компанія заснована у 2001 році в США Михайлом Бірманом, з головним офісом спершу в Міннесоті, а згодом — у Маямі, Флорида. Виступала посередником для українців у продажах на eBay. З 2008 року додалася підтримка продавців на Etsy (онлайн ритейлінг для хендмейд товарів)[6][7].

У 2017 році компанія запустила онлайн-школу для продавців «Академія продажів Western Bid» з метою навчити українських підприємців, як працювати з міжнародними ринками.

У 2019 році був відкритий офіс у Києві. Того ж року у партнерстві з великими транспортними компаніями UPS, Fedex, DPD, Нова Пошта компанія почала займатися міжнародною доставкою вантажів. Зараз Western Bid щоденно відправляє понад 3000 посилок до понад ста країн світу[5].

У 2020 році в Україні відкрилося ще 19 офісів: Суми, Харків, Тернопіль, Дніпро, Хмельницький, Черкаси, Кривий Ріг, Полтава, Івано-Франківськ, Рівне, Миколаїв, Львів, Одеса, Чернігів, Чернівці, Луцьк, Запоріжжя, Житомир, Вінниця[5].

У 2021 році почав працювати Фулфілмент центр. Також запрацювала перша онлайн комісійка «Комок»[4][6][8] і служба пересилки для українців West Parcel.

У 2023 році компанія запустила Клуб Продавців Western Bid — спільноту однодумців, що дозволяє українським підприємцям збиратися, обмінюватися досвідом та підтримувати один одного. На офлайн-зустрічах присутні підприємці різних рівнів[9].

З 2023 року Western Bid є членом Європейської Бізнес Асоціації (EBA)[10].

Послуги та сервіси[ред. | ред. код]

Western Bid надає широкий спектр послуг, що спрямовані на підтримку українських підприємців у їхніх зусиллях здійснювати міжнародну торгівлю. Серед ключових послуг:

 • Онлайн ритейлінг: Western Bid надає повний спектр послуг для міжнародної комерції на маркетплейсах та своїх сайтах[4][11].
 • Доставка посилок: Компанія пропонує 7 варіантів міжнародних доставок: UPS Експрес, Fedex Priority, Консолідація Плюс, Консолідація Директ, Фулфілмент центр, Nova poshta Global, DPD в Європу[12].
 • Страхування посилок: Western Bid надає послуги страхування посилок. Якщо посилка була застрахована і втрачена, компанія повертає вартість вкладення, вартість пересилки та свою комісію.
 • Підтримка на Etsy, Ebay: Компанія допомагає вирішувати проблеми на Etsy, Ebay, включаючи ведення скарг та диспутів, прийом повернень в США та Європі, відправлення їх новим покупцям або продавцю. Компанія також працює з негативними відгуками, займається верифікацією акаунтів та підйомом лімітів, а також має послугу дзвінка з перекладачем.
 • Сервіс Lavky.com: Western Bid дозволяє продавцям безкоштовно розмістити свої товари та створити магазин на власному маркетплейсі Lavky.com. Можливий експорт/імпорт товарів з Ebay та Etsy[4].
 • Сервіс Bid Market: Компанія має закриту онлайн-платформу для авторизованих бізнес-агентів, де представлені товари постачальників для продажу в магазинах бізнес-агентів на Etsy.
 • Навчання в Академії продажів: Western Bid має профільну школу, що навчає продавати товари на Ebay, Etsy та Shopify.
 • Продаж товарів з американських акаунтів Western Bid: Компанія допомагає організувати продаж товарів з власних американських акаунтів на різних міжнародних маркетплейсах. У рамках послуги «Комок» всю організацію процесу продажу та доставки товару покупцям компанія повністю бере на себе[6].
 • Фулфілмент центр у Маямі, Флорида: Western Bid пропонує своїм клієнтам власний склад у Маямі, що дозволяє зберігати партії товарів безпосередньо у США. Це значно скорочує терміни доставки товарів покупцям[5][13].
 • YouTube-канал: На своєму YouTube-каналі компанія регулярно випускає навчальні відеоролики для продавців на eBay та Etsy.

Освітня діяльність[ред. | ред. код]

Академія продажів Western Bid навчає продавати товари на платформах Ebay, Etsy та Shopify з 2017 року. Нині Академія провела вже більше ніж 150 онлайн та офлайн заходів, через неї пройшли понад 5,000 українських підприємців. Засновник — Олександр Радіч[14].

Академія продажів пропонує ряд освітніх програм та послуг, включаючи:

 • Книги про продаж товарів на Etsy та Shopify. Ці книги надають детальну інформацію про старт на цих платформах, бізнес-мислення, можливості розвитку, розуміння SEO та реклами.
 • Онлайн-зустрічі для аналізу трендів, статистики та аналітичних програм, вибору тегів та складання заголовків. Ці зустрічі корисні як для новачків, так і активних продавців на Etsy.
 • Офлайн семінари. З 2017 року було проведено понад 100 заходів у Києві, на яких залучили більш як 2000 підприємців з регіону.
 • Особисті консультації для обговорення перших кроків у налаштуванні магазину, складання плану розвитку, розбір складних клієнтів, перевірки SEO, статистики, вирішення питань відправок.
 • Дослідження магазину для вивчення його особливостей, аналізу правильності заповнення лістингів, специфіки ніші та трендів.
 • Марафони та курси для активного спілкування та роботи над магазинами на Etsy і Shopify.

Крім того, компанія Western Bid розробила ряд тренінгів та навчальних програм, спрямованих на підвищення кваліфікації підприємців та студентів поза Академією продажів. Метою цих програм є надання практичних навичок та знань, необхідних для успішного ведення міжнародної електронної комерції. Навчання реалізовується у співпраці з Дія.Бізнес, Львівським державним центром підтримки підприємців, E-Export School від Укрпошти, Школою бізнесу від Нової Пошти та іншими державними й приватними компаніями.

Основні напрямки навчання включають:

 • Інтенсиви з експорту: Компанія проводить інтенсивні курси для виробників, які прагнуть вивести свою продукцію на міжнародні ринки. Ці курси включають навчання з питань логістики, маркетингу, SEO, роботи з платформами електронної комерції та іншими аспектами експорту. Одна з таких програм відбулася в Полтаві у квітні 2023 р.[15][3].
 • Семінари та вебінари: Western Bid регулярно проводить семінари та вебінари на різні теми, пов'язані з електронною комерцією. Ці заходи дають можливість підприємцям отримати актуальну інформацію, вивчити нові тенденції та поділитися досвідом[16][17][18][19][20].
 • Спеціалізовані програми для студентів: Western Bid активно співпрацює з українськими вищими навчальними закладами, зокрема з Київським національним економічним університетом, Сумським державним університетом та іншими[21][22].

Премії та нагороди[ред. | ред. код]

У 2022 році Western Bid стала переможцем премії Ukrainian Business Award 2022, набравши 69.9 балів зі 100 можливих у виді діяльності — КВЕД 52.29 Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту[23].

Того ж року за результатами національного бізнес-рейтингування компанія була нагороджена почесним званням “Лідер галузі 2022” за внесок у розвиток галузі та економіки України[24].

Внесок в українське суспільство[ред. | ред. код]

Послуги компанії Western Bid значно спрощують процес міжнародної торгівлі для українських підприємців, дозволяючи їм зосередитися на виробництві якісних товарів, а не на логістиці та адміністративних питаннях. Завдяки цьому компанія відіграє важливу роль у розвитку українського експорту та підтримці місцевих підприємців. Зокрема Western Bid допомагає українським виробникам розширити свої можливості, надаючи їм доступ до міжнародного ринку через Etsy. Це дозволяє виробникам збільшити свої продажі та доходи, продаючи свої товари за вищими цінами, ніж на внутрішньому ринку[25].

Etsy, американський маркетплейс, що був заснований у 2005 році, став місцем, де виробники з усього світу можуть продавати товари ручної роботи. У 2014 році на Etsy вже було 20 мільйонів покупців, а товари там можна було продавати у два-три рази дорожче, ніж в Україні. Зараз на Etsy зареєстровано більш як 20 тисяч українських магазинів, що продають понад 1 мільйон товарів на рік[26].

Особливо важливим є той факт, що Western Bid не просто надає доступ до платформи Etsy, але й активно допомагає українським виробникам адаптуватися до міжнародного ринку, аналізуючи потреби та інтереси іноземних покупців. Це дозволяє виробникам краще розуміти свою цільову аудиторію та розробляти продукти, що відповідають їхнім потребам[27][7].

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Dialog.ua. Практичні рішення від Western Bid - Як зробити продажі за кордон доступними кожному українцю. Диалог.UA (рос.). Процитовано 12 вересня 2023. 
 2. Фулфілмент центр Western Bid у США. Western Bid (укр.). Процитовано 12 вересня 2023. 
 3. а б Представники Western Bid поділилися досвідом електронної комерції з виробниками Полтавщини. Європейська Бізнес Асоціація. 25 травня 2023. Процитовано 12 вересня 2023. 
 4. а б в г Western Bid: як українському бізнесу успішно вийти на зарубіжний ринок | MC.today. mc.today (укр.). 13 липня 2023. Процитовано 12 вересня 2023. 
 5. а б в г https://trademaster.ua/events/assets/content/16.radich.pdf
 6. а б в Як вигідно продати свої речі за кордон, навіть не маючи міжнародних магазинів. Економічна правда (укр.). Процитовано 12 вересня 2023. 
 7. а б Як продавати за кордон з України. Проблеми та можливості. Олександр Радіч, представник Western Bid (uk-UA). Процитовано 12 вересня 2023. 
 8. Комок – перший комісійний онлайн від WesternBid – KeyCRM Blog (укр.). Процитовано 12 вересня 2023. 
 9. Зустріч Клубу Продавців Western Bid (uk-UA). Процитовано 12 вересня 2023. 
 10. Вестерн Бід Експрес. Європейська Бізнес Асоціація. Процитовано 12 вересня 2023. 
 11. Western Bid: як продати речі за кордон без власних майданчиків у міжнародних інтернет-магазинах. The Page (укр.). 10 березня 2023. Процитовано 12 вересня 2023. 
 12. Доставляємо посилки по усьому світу з космічною швидкістю. Western Bid (укр.). Процитовано 12 вересня 2023. 
 13. Як українцю без перешкод продавати в Європу та США. Практичні рішення від компанії Western Bid. speka.media (укр.). Процитовано 12 вересня 2023. 
 14. Академія продажів. Western Bid (укр.). Процитовано 12 вересня 2023. 
 15. У Полтаві відбувся інтенсив “Експорт для виробників Полтавщини”. Новини Полтавщини (укр.). 24 квітня 2023. Процитовано 12 вересня 2023. 
 16. Як розвинути власний бізнес і вийти на міжнародний ринок: у Сумах провели семінар для підприємців (uk-UA). Процитовано 12 вересня 2023. 
 17. Як розвивати мережу клієнтів завдяки email-розсилкам? (uk-UA). Процитовано 12 вересня 2023. 
 18. Etsy: Клієнтський сервіс та комунікація в кризових ситуаціях (uk-UA). Процитовано 12 вересня 2023. 
 19. E-Export School від Укрпошти. Семінар №9: ETSY. Канали просування (uk-UA). Процитовано 12 вересня 2023. 
 20. Вебінар "Як продавати товари з України у 2023 році по всьому світу" - CPP (укр.). 3 травня 2023. Процитовано 12 вересня 2023. 
 21. "Міжнародна електронна комерція в дії": студенти спеціальності “Міжнародні економічні відносини” СумДУ отримали практичні знання від знавців e-commerce Міжнародні економічні відносини — СумДУ (укр.). 5 травня 2023. Процитовано 12 вересня 2023. 
 22. Міжнародна електронна комерція в дії з Western Bid. Київський національний економічний університет. 25 травня 2023. Процитовано 12 вересня 2023. 
 23. Western Bid - Переможць премії Ukrainian Business Award! (ru-RU). 20 липня 2022. Процитовано 12 вересня 2023. 
 24. Раді поділитися чудовою новиною, що одним із лідерів галузі у 2022-му році визнано WesternBid!. www.instagram.com. westernbid. 26 квітня 2023. Процитовано 12 вересня 2023. 
 25. Як міжнародна торгівля піднімає економіки країн світу? (uk-UA). Процитовано 12 вересня 2023. 
 26. Etsyномика. Украинские крафтовики променяли локальные ярмарки на глобальный рынок. Вот как они завоевали покупателей — Forbes.ua. forbes.ua (рос.). 3 грудня 2020. Процитовано 12 вересня 2023. 
 27. Western Bid на логістичній виставці ХXVIII День Логіста. Європейська Бізнес Асоціація. 20 червня 2023. Процитовано 12 вересня 2023.