eBay

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
eBay Inc
Тип Публічна компанія
Лістинг на біржі NASDAQ: EBAY
Заснування 3 вересня, 1995
Засновник(и) П'ер Омід'яр
Штаб-квартира Сан-Хосе, США
Ключові особи Джон Донах'ю, CEO та Президент
П'ер Омід'яр, засновник
Галузь Аукціони
Продукція Інтернет-аукціони, електронна комерція, торговельний центр, PayPal, Skype
Валовий дохід $ 8,727 млрд. (2009)
Операційний прибуток $ 1,456 млрд. (2009)
Чистий прибуток $ 2,389 млрд. (2009)
Співробітники 15 500 (1 кв. 2008 рік)
Сайт ebay.com

eBay Inc. — американська інтернет-компанія, що керує однойменним сайтом eBay.com, онлайн майданчик для проведення аукціонів і торговельний веб-сайт, на якому приватні та юридичні особи здійснюють продаж та купівлю різноманітних товарів та послуг. eBay.com має міжнародні локалізації.

eBay Inc. також належить міжнародна система здійснення електронних платежів PayPal, VoIP та інші сервіси. У березні 2010 року компанія придбала 49% акцій платформи електронної комерції Magento.

Історія[ред.ред. код]

Штаб-квартира eBay в Сан Хосе, штат Каліфорнія, США.

Інтернет аукціон було засновано з назвою AuctionWeb в місті Сан Хосе, штат Каліфорнія, США 5 вересня 1995 року уроженцем Франції ірансько-американського походження П'єром Омідяром (Pierre Omidyar). П'єр Омідяр народився 21 червня 1967 року, за освітою програміст.

Реєстрація учасника[ред.ред. код]

Першим кроком для участі в цьому інтернет-ринку є реєстрація. В межах реєстрації потрібно вказати свою адресу, електронну адресу, вибрати нік-нейм. Ще потрібно мати кредитну або дебетову картку.

Пошук товару[ред.ред. код]

Пошук товару доступний і без реєстрації. В найпростішому варіанті проводиться за ключовими словами. Як правило, в результат пошуку потрапляє не релевантна інформація. Та Вам буде запропоновано уточнити категорію, а далі підкатегорії.

В другому варіанті пошук проводиться з заповненням додаткових параметрів:

 • країна місцезнаходження продавця;
 • відстань продавця від вашого дому, яку можна регулювати від 10 до 2000 миль;
 • товари, що можна придбати миттєво (Buy It Now);
 • товари з швидкою доставкою (Get It Fast).

Також можна переглянути лоти, що вже закінчилися на такі ж товари. Зручна функція, як для продавців так і для покупців для того, щоб оцінити стан ринку.

Типи лотів[ред.ред. код]

Інтернет-ринок передбачає один з трьох типів лотів:

Аукціон[ред.ред. код]

 • Аукціон — торги, коли товар отримує той, хто запропонує більшу суму за товар. Кожен товар виставляється на продаж на певний термін, і як правило, суперечка за товар відбувається на останніх хвилинах та секундах лоту. Немає сенсу робити ставку задовго до закінчення лоту.

Ціна лоту може починатися з будь-якої суми, виставленої продавцем.

 • Максимальна ставка

Ціна за товар збільшується з певним кроком, проте є можливість одразу зробити ставку (bid) поставивши максимальну ціну (maximum bid), яку ви погоджуєтеся заплатити. Але це ще не значить, що ви заплатите саме стільки, цілком можливо, що ви придбаєте товар дешевше. У випадку такої ставки, ціна, яку ви заплатите за товар — мінімальна сума, яка перевищує пропозицію конкурентів.

Часом виникають ситуації, коли ви робите ставку, а система миттєво повідомляє вам, що хтось вже зробив більшу ставку. Це є ознакою того, що хтось до вас вже встановив свою максимальну ставку, і система автоматично збільшує поточну ставку.

 • Мінімальна ціна

Продавець має право поставити мінімальну ціну (Reserve), за яку він продасть товар. Переможець аукціону не отримує товар, якщо його ставка менша за мінімальну ціну.

У випадках аукціону успішне придбання товару залежить також від:

 • везіння — часто при ідентичних лотах один лот користується популярністю, інший ні, це також може залежати від часу закінчення лоту;
 • стабільності роботи вашого комп'ютера — у найвідповідальніший момент зависає браузер і все…;
 • надійності з'єднання з Інтернетом — якщо це dial-up, перевантаження сторінки займе забагато часу і виявиться, що вас випередили всього на долар;
 • інших конкурентів — інколи азарт аукціону затягує настільки, що деякі користувачі, переважно новачки, піднімають ціну настільки, що вона стає вищою за Buy It Now.

Buy It Now (Best Offer)[ред.ред. код]

Якщо Ви маєте гроші і не маєте часу слідкувати за лотами, то спокійно можете купити товар миттєво — Buy It Now. Також купувати Buy It Now варто, якщо товар рідкісний. Очевидно, товар придбаний Buy It Now буде дорожчим за аукціон, але не завжди суттєво. У деяких випадках Buy It Now може бути вигіднішим за аукціон.

Часто на лот Buy It Now виставляється більш ніж одна одиниця товару. У такому випадку ви можете придбати не одну одиницю товару і зекономити на доставці: усі товари будуть доставлені йому одним пакунком (combined shipping) — це вийде дешевше, ніж купувати окремо. Combined shipping може бути застосований і при купівлі різних товарів, на різних лотах, але про це треба домовлятися з продавцем.

Інколи, виставляючи лот з можливістю миттєвої купівлі, продавці дають можливість покупцям запропонувати свою ціну (Best Offer) за товар. У випадку згоди продавця, покупець зобов'язаний купити товар.

Комбінований спосіб продажу[ред.ред. код]

Це коли товар можна купити миттєво або поторгуватися. Якщо брати участь в аукціоні, тоді не можна бути застрахованим від того, що хтось зайде і купить цей товар Buy It Now, а ви залишитеся ні з чим.

Оплата[ред.ред. код]

Оплату товару можна здійснювати різноманітними способами (Paypal, Кредитка, Money Order, чек). Усі види оплати досить безпечні. Найпоширенішим і найбезпечнішим способом оплати є оплата за допомогою сервісу PayPal.

Рейтинги учасників[ред.ред. код]

Кожен учасник інтернет-ринку Ebay має свій рейтинг. Рейтинг формується дуже просто — на основі проведених транзакцій: враховується їх кількість та відгуки партнера по операції. Після оплати товару і його отримання покупцем, кожна з сторін робить відгук (feedback) про свого партнера по операції (продавець може зробити це раніше, як тільки отримає гроші від покупця).

Відгук може бути трьох типів — позитивний, нейтральний та негативний. При виборі продавця слід керуватися кількістю його транзакцій та рейтингом. Продавці, які мають великі обсяги продаж і більш ніж 98 відсотків позитивних відгуків, отримують звання Power Seller, що безперечно є ознакою солідності, викликає довіру покупців, і як наслідок, збільшує кількість клієнтів.

При виборі продавця слід бути дуже уважним, при малій кількості проданого товару, 100% позитивні відгуки, ще нічого не означають. Але якщо рейтинг продавця нижчий, це також ще не є ознакою його нечесності. Ebay надає статистику користувача за останній місяць, півроку та рік. Тому варто переглянути відгуки покупців про нього, оскільки часом причиною негативних відгуків є саме покупці. Неуважне прочитання опису товару (новий, майже новий) та умов доставки (деякі продавці виставляють дуже високу вартість), призводить до негативних відгуків.

Якість товару[ред.ред. код]

На інтернет-ринку продають майже все, тому, відповідно, і якість буває різноманітна. Як правило, опис стану та якості товару зводиться до наступних:

 • Brand New та New, NIB (New In Box);
 • Reconditioned;
 • Refurbished;
 • Like new, Mint, Used.

Перша категорія — новий товар. Можливі уточнення, наприклад, новий, але без коробки, новий, але коробка розпакована і т. д.

Наступні категорії загалом відносяться до однієї — вживані речі, але існують нюанси: Recondiotioned — товари, які з тієї чи іншої причини були повернуті виробникові, були оглянуті, протестовані, замінені деякі частини, якщо це було необхідним. Потім ці речі були знову запаковані в оригінальну упаковку, всі аксесуари, як правило, нові. Фактично, це ремонтовані товари. На них поширюється гарантія, на короткий термін (як правило 90 днів). Refurbished— товари, які з тієї чи іншої причини були повернуті продавцеві, мали косметичні ушкодження (подряпини), отримали ушкодження при транспортуванні, демонстраційні одиниці, чи навіть нові, але морально застарілі моделі. У випадках подряпин, виробник може замінити корпус товару, але він все одно потрапляє в категорію Refurbished. Like new, Mint, Used — такий товар, як правило можна купити «з рук», тобто просто товар, який був у вжитку. Like new означає, що на вигляд як новий, без подряпин. Mint та Used — означає, що сліди користування помітні.

Доставка і страхування[ред.ред. код]

При виборі товару і оптимальної ціни завжди слід звертати увагу на вартість доставки і страхування. Інколи продавці намагаються отримати більший прибуток за товар, встановлюючи ціну доставки неадекватно високою. Це, звичайно, не дуже порядно, але це їх право і покупцю просто треба бути уважним, щоб не купити товар, вартість доставки якого робить вашу покупку абсолютно невигідною(така поведінка продавців, інколи призводить до негативних відгуків від покупців, хоча вони є необґрунтованими).

Вартість страхування може бути включена у вартість доставки, може бути на вибір покупця (optional), а може бути взагалі відсутня. Як правило, вартість страховки не є високою. Якщо «на вибір» (optional) і товар цінний, не варто економити 2-5 доларів. У випадку, якщо посилка загубиться, втрата буде вагомішою.

Інформація про лоти у форматі RSS[ред.ред. код]

Останнім часом Ebay запровадив можливість отримувати інформацію про лоти за допомогою сервісу RSS. Тобто сформувавши на аукціоні запит на товар, який вас цікавить, можна скопіювати лінк на RSS-канал, який знаходиться внизу на сторінці з результатами пошуку у ваш RSS-агрегатор і постійно слідкувати за новими лотам на ринку.

Великим недоліком цього сервісу є те, що користувач не бачить ціни доставки та страховки, тобто не бачить остаточної ціни за товар.

Філії аукціону[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]