Вулиця Хіміків (Івано-Франківськ)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вулиця Хіміків
Івано-Франківськ
МісцевістьПасічна
Назва на честьпрацівників хімічної промисловості
Загальні відомості
Протяжність1600 м
Транспорт
Автобуси46
Тролейбуси6
Зупинки громадського транспортувул. Хіміків магазин Тростянецький
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMapпошук у Nominatim
Мапа

Вулиця Хіміків — вулиця в Івано-Франківську, що веде від вулиці Галицька в напрямку до річки Бистриця Солотвинська. Знаходиться в мікрорайоні Пасічна.

З історії вулиці

[ред. | ред. код]

Виникла на початку 1980-х рр. в результаті інтенсивної житлової забудови мікрорайону. Будівництво житла тут почалося після 1971 року, і, було пов'язане із спорудженням поряд з містом,— великого хімічного підприємства,— заводу тонкого органічного синтезу (ТОС).

Названа вулицею Хіміків на пошану працівників хімпрому і від часу заснування вулиці не мінялася. Хімічна промисловість займає міцні позиції в економіці області,— найбільше промислове підприємство області,— «Лукор» у Калуші є також хімічним. У 1970-х рр., коли виникла вулиця, частка підприємств хімії в продукції області становила — 5%. В Івано-Франківську зараз найбільший відсоток продукції дають підприємства харчової промисловості та машинобудування. Але представлена й хімічна галузь фірмою ТОС «Барва» і ВАТ «Полімер».

Інфраструктура

[ред. | ред. код]

Вулиця є значною транспортною магістраллю. Від часу її заснування автобуси тодішнього маршруту №3 почали тут робити петлю, повертаючись через Тролейбусну на вул. Галицьку. В грудні 1983 р. по ній проліг перший тролейбусний маршрут (№ 1) «Вулиця Хіміків — Вокзал».

Забудова вулиці майже вся — житлова. На її початку кілька п'ятиповерхових житлових будинків звели угорські будівельники в рамках виконання газової програми економічної взаємодопомоги. Завершує забудову вулиці школа №24. Вона є ровесницею незалежності України,— її введено в дію у серпні 1991 р.

Будівлі

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]

Література

[ред. | ред. код]
  • Головатий М.І. «200 вулиць Івано-Франківська», — Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2010. — С. 394—395