Дрімлюга суматранський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дрімлюга суматранський

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Дрімлюгоподібні (Caprimulgiformes)
Родина: Дрімлюгові (Caprimulgidae)
Рід: Дрімлюга (Caprimulgus)
Вид: Дрімлюга суматранський
Caprimulgus concretus
Bonaparte, 1850
Посилання
Вікісховище: Caprimulgus concretus
Віківиди: Caprimulgus concretus
EOL: 1178166
ITIS: 555594
МСОП: 22689993

Дрімлюга суматранський[2] (Caprimulgus concretus) — вид дрімлюгоподібних птахів родини дрімлюгових (Caprimulgidae)[3]. Мешкає в Південно-Східній Азії.

Довжина птаха становить 21-22 см. Верхня частина тіла коричнева, поцяткована каштановими плямками, "комір" на шиї відсутній. Крила темно-коричневі зі світлими краями, поцятковані каштановими і охристими плямками. спина темна, пера на ній мають широкі охристі края. Під дзьобом білі "вуса", на горлі біла пляма. Нижня частина тіла коричнева, поцяткована каштановими смугами, живіт і боки охристі, поцятковані коричневими смугами. Крайні стернові пера на кінці білі, на крилах білі плями відсутні. У самиць білі плями на хвості зазвичай також відсутні. Голос — низький, скорботний крик "вау-уу", друга нота має нисхідний тон. Цей крик можна почути на світанку, у присмерках та місячними ночами.

Поширення і екологія

[ред. | ред. код]

Суматранські дрімлюги мешкають на Суматрі, Калімантані та на острові Белітунг, в Індонезії, Малайзії і Брунеї. Вони живуть у вологих рівнинних тропічних лісах, на узліссях і галявинах. Живляться комахами, яких ловлять в польоті. Сезон розмноження триває з березня по травень.

Збереження

[ред. | ред. код]

МСОП класифікує цей вид як вразливий. За оцінками дослідників, популяція суматранських дрімлюг становить від 15 до 30 тисяч птахів. Їм загрожує знищення природного середовища.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. BirdLife International (2016). Caprimulgus concretus. Архів оригіналу за 11 травня 2021. Процитовано 29 квітня 2022.
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David, ред. (2022). Nightjars, Oilbird, potoos, frogmouths. IOC World Bird List Version 12.1. International Ornithologists' Union. Архів оригіналу за 7 квітня 2022. Процитовано 29 квітня 2022.