Листковий пиріг (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Листковий пиріг
Przekładaniec
Жанр комедія, фантастика
Режисер Анджей Вайда
Сценарист Станіслав Лем
У головних
ролях
Богуміл Кобеля
Рішард Філіпський
Анна Пруцнал
Оператор Веслав Здорт
Композитор Анджей Марковскі
Художник Teresa Barskad
Кінокомпанія Творче об'єднання «Камера»
Тривалість 35 хв.
Мова польська
Країна Польща Польща
Рік 1968
IMDb ID 0063468

«Листковий пиріг» або «Бутерброд» (також «Мозаїка»[1]) — фантастична комедія Анджея Вайди, знята за сценарієм Станіслава Лема, який є переробкою його п'єси 1955 року «Існуєте ви, містер Джонс?». Вийшла 17 березня 1968 року. Сценарій був опублікований в журналі «Ekran» в тому ж році і авторська збірника Лема «Безсоння» 1971 року. У 1989 році режисер Петро Штейн зняв за сценарієм фільм «Бутерброд» (СРСР).

Сюжет[ред. | ред. код]

Автогонщик Річард Фокс (Джонс в сценарії) під час ралі з катастрофічною випадковості з'їжджає з траси і збиває власного брата Тома. Намагаючись врятувати хоч когось з братів, хірург трансплантує деякі з уцілілих органів (а саме-48,5 % тіла) Тома в організм Річарда. У підсумку Річард набуває деяких рис брата.

На нього обрушуються судові справи. Страхова компанія відмовляється виплатити страховку за померлого Тома, так як мовляв Том не зовсім помер. Дружина Тома вимагає, щоб Фокс або визнав себе Річардом і віддав їй страховку за Тома, або визнав себе Томом і повернувся до неї і дітей. Фокс в паніці біжить до адвоката, але той нічого не може зробити.

На наступному ралі у Фокса знову відбувається аварія під час віражу. На цей раз він збиває свою невістку та ще двох жінок і собаку. І знову хірург трансплантує в Фокса частини органів інших жертв і навіть собаки. В результаті Фокс стає схожий з образом мислення на жінку і намагається вкусити свого психіатра.

Нарешті, після третього ралі Фокс знову приходить до адвоката. Адвокат хоче сказати йому, що не встиг нічого зробити, але тут з'ясовується, що це не Фокс, а його штурман. Їх автомобіль знову потрапив у катастрофу, але на цей раз вижив штурман — завдяки трансплантації в його тіло органів Джонса.

У ролях[ред. | ред. код]

Актор Роль
Богуміл Кобеля Річард Фокс
Рішард Філіпський адвокат адвокат
Ганна Пруцнал дружина Тома Фокса дружина Тома Фокса
Єжи Зельнік доктор Бартон доктор Бартон
Петро Високі доктор Бенглоу, психоаналітик Фокса доктор Бенглоу, психоаналітик Фокса
Тадеуш Плюціньський пастор пастор
Марек Кобела Том Фокс Том Фокс
Герард Вілк страховий агент страховий агент
Niebiesko-Czarni камео камео

Перекази сценарію[ред. | ред. код]

В російському перекладі Євгенія Вайсброта сценарій вперше видано у 1972[2][3].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Не є перекладом назви.
  2. К. В. Душенко. Переклади творів Станіслава Лема на російську мову (1955-1986) // НЛО : журнал. — 2006. — № 82.Бібліографія Станіслава Лема (рос.). Архів оригіналу за 14 березня 2012. Процитовано 16 грудня 2009.
  3. Works of Stanislaw Lem (англ.). Архів оригіналу за 14 березня 2012. Процитовано 13 грудня 2009. {{cite web}}: Cite має пустий невідомий параметр: |datepublished= (довідка)

Посилання[ред. | ред. код]