Рауль Бенсауд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рауль Бенсауд
Raoul Bensaude
Народився 22 січня 1866(1866-01-22)
Понта-Делгада, Азорські острови, Португалія
Помер 25 жовтня 1938(1938-10-25) (72 роки)
Париж, Франція
·злоякісна пухлина
Країна Франція Франція
Діяльність лікар, викладач, науковець
Alma mater Паризький університет
Галузь медицина, гастроентерологія, проктологія
Заклад лікарня Св. Антонія, Париж
Науковий ступінь доктор медицини (1897)
Відомий завдяки: відкриттям і першим описам паратифів, збудника паратифу В, ґрунтовним дослідженням у гастроентерології і проктології
Батько Жозе Амієль Бенсауд
Мати Ракель Бенсліман Бенсауд
У шлюбі з Перл Розалінда Гарріс
Діти 2 синів і дочка
Нагороди

Рауль Бенсауд (фр. Raoul Bensaude, порт. Raúl Bensliman Aron Bensaúde; 22 січня 1866, Понта-Делгада, Азорські острови, Португалія — 25 жовтня, 1938, Париж, Франція) — французький лікар португальського єврейського походження, гастроентеролог, проктолог.

Біографія[ред. | ред. код]

Його батько Жозе Амієль Бенсауд був португальцем єврейського походження, самоучкою, підприємцем, засновником тютюнової фабрики на Азорських островах. Був одружений з Ракель Бенсліман. Рауль мав двох старших братів — Альфредо, в майбутньому відомого мінералога, директора створеного ним інституту Вищої техніки (порт. Instituto Superior Técnico) в Ліссабоні та Жоакіма, морського інженера та історика, який зробив вагомий внесок в історію португальських морських відкриттів. Мав ще сестру Естер.

Як і його два старших брати, Рауль навчався у середній школі в Німеччині в Гамбурзі. Почав він вивчати медицину в Страсбурзі, де навчання йшло німецькою), але після успішного першого року все-таки вирушив продовжувати студіювати в Париж до Паризького університету. Закінчив 1891 року, був екстерном протягом 1891—1893 років, інтерном протягом 1893—1897 років. Захистив дисертацію під керівництвом професора Еміля Ашара. Дисертація Бенсауда про феномен аглютинації мікробів та її застосування до патології (серодіагностика) була відзначена нагородами Академії медицини та Медичного факультету. Ашар і Бенсауд першими вжили термін «паратифоїдні гарячки». Бенсауда запросили завідувати в тому році клінічною лабораторією в лікарні Святого Антонія (l'hôpital Saint Antoine). У 1902 році його було призначено керівником клініки в цій лікарні. Того ж року його було призначено для лікування спадкоємця престолу Португалії, який тоді жив у Парижі й захворів на черевний тиф. Відтоді він став лікарем, якого цінувала португальська громада Парижа. Він очолював консультаційний відділ у лікарні Святого Антонія протягом 1904—1911 років. Завдяки американському філантропу Луціусу Літтаверу Бенсауд створив перший відділ проктології у Франції, саме в лікарні Святого Антонія.

Помер 25 жовтня 1938 року в Парижі від раку.

Наукові здобутки[ред. | ред. код]

Хоча симетричний аденоліпоматоз спочатку описав Броді в 1846 році, а потім Мадельгун у 1888 році, але його називають пухлиною Лауніса-Бенсауда, оскільки ці автори першими точно описали у 65 пацієнтів цю доброякісну пухлину з спадковим передаванням і пов'язали її з алкоголізмом.

Бенсауд був одним з перших, хто використав електрично освітлені ендоскопи для дослідження травного тракту, вдосконалив анусоскопи та ректоскопи. Він запровадив у Франції лікування геморою за допомогою склерозуючих ін'єкцій. Був прихильником використання субнітрата бісмуту для лікування багатьох захворювань шлунково-кишкового тракту. Сприяв розвитку рентгенологічних досліджень травної системи. Заснував французьку школу проктології.

Основні наукові праці[ред. | ред. код]

  • Le phénomène de l'agglutination des microbes et ses applications à la pathologie (Le sérodiagnostic) Thèse, Paris 1897.
  • Examen clinique du sang, par Raoul Bensaude, Paris: J. Rueff, 1900.
  • L'adéno-lipomatose symétrique à prédominance cervicale / Pierre Launois, R. Bensaude / St Dizier: impr. Thévenot , 1904.
  • Le radiodiagnostic des sténoses du gros intestin, Paris: J. B. Baillière , 1917.
  • Rectoscopie: Sigmoïdoscopie. Traité d'endoscopie recto-colique. Masson et Cie, Paris 1919, 1926. «Ouvrage couronné par l'Académie de médecine.»
  • Traité des maladies de l'intestin vol.I-IV., Masson Paris, 1931, 1932, 1935, 1939.
  • Les hemorroïdes & leur traitement, Paris: L'Expansion scientifique française , 1930.
  • Cancer des colons, Paris: Masson , 1932.
  • L'Actinomycose anorectale primitive, Paris, Masson, (1933). In-8°, 27 p.
  • Le Cancer de l'anus, Paris: Masson, (1934).
  • Les hémorroïdes et leur traitement. L'Expansion scientifique française, 1950.

Сім'я[ред. | ред. код]

Одружився з Перл Розаліндою Гарріс у 1902 році. Мав старшого сина Жака Вольфа Гарріса. Молодший з їхніх синів, Альфред, був одним із засновником Французького товариства проктології в 1958 році. У сім'ї ще була дочка Елізабет. Онук Рауль-Жак Бенсауд також став гастроентерологом.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Martin J. Synnott Raoul Bensaude of Paris in American Journal of Digestive Disease and Nutrition, 1936, Volume 3, Number 4, pp. 262—267. (англ.)
  • Khalid Al Aboud THE PROBLEM OF SYNONYMS; MULTIPLE SYMMETRIC LIPOMATOSIS. Our Dermatol Online. 2012; 3(3): 237—238 (англ.)
  • Raúl Bensliman Aron Bensaude [1] (англ.)