Адам Хмельовський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Святий Альберт (Адам) Хмельовський
Ось чоловік / Ecce Homo. Образ Адама Хмєльовського.

Святий Адам Гіларій Бернард Хмельовський, знаний теж як Альберт Хмельовський, Брат Альберт (20 серпня, 1845, Іґоломія, Царство Польське, Російська імперія — 25 грудня, 1916, Краків, Австро-Угорщина) — польський святий, єзуїт.

Біографія[ред.ред. код]

Народився в шляхетній родині. Вивчав сільське господарство для керування родиним маєтком. З юності, займаючись політикою, втратив ногу у віці 17 років, коли його було ранено у боротьбі під час повстання. В Кракові він став популярним і відомим художником. Його зацікавлення політикою і мистецтвом сприяло гострому усвідомленню людської біди навколо нього. Маючи ласкаву та співчутливу душу, він відчував покликання допомогти тим, хто мав потребу. Після років роздумів він зрозумів, що це бажання було сповненням шляху, на який його покликав Бог на служіння.

Він стає монахом францисканцем, приймає чернечий постриг і бере нове ім'я Альберт. Залишаючи малювання, він починає життя праці для найбідніших Кракова. У 1887 році він заснував Третій Орден Святого Франциска — Служителів Бідних, відомих як Альбертинці (за його чернечим іменем) або Сірі Брати, через їхні грубі сірі вбрання. У 1891 році він заснував жіночу когрегацію ордену (Сірі Сестри). Альбертинці організовували їжу і нічліг для бідних і бездомних. Альберт проповідував, що великою бідою нашого часу було те, що так багато людей відмовлялося побачити і добровільно полегшити страждання їхніх нещасних братів та сестер. «Маючі» жили на відділі від немаючих щоби їх проігнорувати та залишити турботу про них іншим.

1949 року папа Іван Павло ІІ написав добре сприйняту виставу про Альберта, яка 1997 року була знята як фільм під назвою «Брат Нашого Господа». Альберт був духовним вчителем блаженної Марії Бернардини Яблоньської.

Канонізований Іваном Павлом ІІ на площі Святого Петра в Римі 12 листопада 1989 року. Католицька церква вшановує його пам'ять 17 червня.

Посилання[ред.ред. код]