Макака лісовий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Бербер (макака))
Перейти до: навігація, пошук
Макака лісовий
M sylvanus BarbaryApe.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Надряд: Euarchontoglires
Ряд: Примати (Primates)
Підряд: Haplorrhini
Інфраряд: Simiiformes
Надродина: Cercopithecoidea
Родина: Мавпові (Cercopithecidae)
Підродина: Cercopithecinae
Рід: Макака (Macaca)
Вид: Макака лісовий
Біноміальна назва
Macaca sylvanus
(Linnaeus, 1758)
Macaca sylvanus range map.png

Макака лісовий, або магот, або "Бербер" (Macaca sylvanus) — вид приматів з роду Макака (Macaca) родини Мавпові (Cercopithecidae).

Опис[ред.ред. код]

Це макака від жовтувато-коричневого до сірого зі світлішим низом забарвленням. Максимальний розмір 75 см довжина і 16 кг вага. Обличчя темно-рожеве, хвіст рудиментарний. Передні кінцівки довші задніх. Самиці менші самців.

Поширення[ред.ред. код]

Проживає в горах Алжиру і Марокко, а також у напівдикому стані в Ґібралтарі, куди є давно введеним. Зустрічається від рівня моря до 2600 м і є найбільш поширеним на висотах понад 1000 м. Цей вид віддає перевагу висотним кедровим лісам, а також зустрічається в дубових лісах, прибережних чагарниках.

Гібралтарська популяція, на відміну від африканських зростає налічуючи близько 300 особин (2008), які заходячи в міста приваблюють туристів і займаються вандалізмом. Цілком можливо, що введення на Піренейський півострів відбулося під час арабського панування на півдні Іспанії у 711-1492 роках. Перші письмові згадки починаючи з 1704.

Поведінка[ред.ред. код]

Його раціон в основному складається з кедра (Cedrus atlantica) і дуба (Quercus), які складають понад 50% від загального обсягу споживання. Він харчується фруктами (33% її споживання), листям дерев (16%), та іншими частинами рослин (24%), також їсть комах. Це денна тварина, що веде більш-менш порівну деревний і наземний спосіб життя. Проживає в соціальних групах до 80 особин обох статей з середнім розміром 40 осіб.

Життєвий цикл[ред.ред. код]

Після приблизно 165-денної вагітності, самиця народжує зазвичай одне дитинча, рідше двійню. Новонароджені важать близько 450 грамів. Після приблизно шести до дванадцяти місяців, молоді віднімають від грудей. Самиці досягають статевої зрілості у віці від 3,5 до 4 років, самці у віці від 4,5 до 7 років. Тривалість життя в дикій природі, як відомо, до 22 років.

Посилання[ред.ред. код]


Панда Це незавершена стаття з теріології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.