Бурундук сибірський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Бурундук сибірський
Streifenhoernchen.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Царство: Тварини
Тип: Хордові
Клас: Ссавці
Ряд: Гризуни
Підряд: Вивірковиді (Sciuromorpha)
Родина: Вивіркові (Sciuridae)
Рід: Бурундук (Tamias)
Вид: T. sibiricus
Біноміальна назва
Tamias sibiricus
Laxmann, 1769

Бурундук сибірський, або азійський (лат. Tamias sibiricus; рідше — лат. Eutamias sibiricus;яп. シマリス) — вид ссавців роду Бурундук (Tamias) з родини вивіркових (Sciuridae).

Поширення[ред.ред. код]

Цей вид поширений в у Північній і Східній Європі, азійській частині Росії, Китаї, Кореї і Японії. Він є єдиним представник роду бурундуків, що мешкає поза Північною Америкою. Проживає у лісових чагарнистих місцевостях.

Морфологія[ред.ред. код]

Бурундук сибірський має 18-25 см у довжину, одна третина якої — хвіст. Вага тварини залежить від пори року, але в середньому становить 50-150 г. Бурундук є маленьким ссавцем порівняно з іншими Вивірковими (Sciuridae).

Екологія[ред.ред. код]

Природними ворогами тварини є птахи-хижаки, куницеві та коти. В рідких випадках сибірський бурундук може переносити хвороби такі як сказ шляхом укусу інших тварин чи людини.

Підвиди[ред.ред. код]

Бурундук в Україні[ред.ред. код]

Бурундуки не відомі у складі дикої фауни України, і часті згадки аматорів про "бурундучків" стосуються спостережень соні лісової з близької родини вовчкових (Gliridae). Інколи цей вид бурундуків продають на "пташиних" ринках.

Посилання[ред.ред. код]


Панда Це незавершена стаття з теріології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.