Бізант (монета)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Монети Єрусалимського королівства: деньє в європейському стилі з Храму Гробу Господнього (1162-75); куфи золотий Безант (1140-80); золотий Безант з християнським символом (1250). Золоті монети вперше були скопійовані з денарів, але після 1250 були додані християнські символи (Британський музей).

Бізант — старовинна назва для золотих монет з Візантійської імперії. Ця назва походить від грецької назви відносно невеликого міста грец. Βυζάντιον ("Byzantion '), яке у 4 столітті стало столицею Східної Римської імперії та перейменоване пізніше у Константинополь, за наказом римського імператора Костянтина Великого. Візантійська імперія була одним з основних джерел золотих монет з часів Костянтина.

Золоті монети на відміну від срібних і бронзових не карбувались зазвичай у ранньому середньовіччі в Західній Європі. Рідко, золоті монети були використовувані при здійсненні виплат у особливих випадках, або щоб показати знак поваги. Візантійські золоті монети високо цінувались, як і пізніше ісламські. Ці золоті монети зазвичай називають Безант (bezants), і назва їх походить із слова Візантія, латинізованої форми оригінального грецького назви (Βυζάντιον, Byzantion). Перші безанти були візантійські солідуси. Пізніше цей термін також поширився на золоті денари які карбувалися у ісламських халіфів, також за зразком солідусу.

«Бізант» термін був використаний венеціанцями для позначення єгипетських золотих динарів. Марко Поло згадував Безанти в рахунках своєї подорожі в Східну Азію при описі грошей імперії юань[1] . Його описи були засновані на співвідношенні 1 Безант = 20 Ґроутів = 133 ⅓ Турносів. Карбування золотих монет було знову введено у Європі у 1252 році, коли у Флоренції почали карбувати золоті монети, відомі як флорини.


Примітки[ред.ред. код]

  1. Henry Yule; Henri Cordier. The Travels of Marco Polo: The Complete Yule-Cordier Edition. Third edition (1903), revised and updated by Henri Cordier. Plain Label Books. p. 1226-27. (ISBN 1-60303-615-6)