Користувач:Anastasiia Popil/Чернетка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Девід Кард
David Card
Народився 19 серпня 1956(1956-08-19) (67 років)
Гвельф, Онтаріо, Канада
Країна Канада
Національність канадець,американець
Alma mater Принстонський університет, (магістр, доктор філософії)
Галузь економіка праці
Заклад Каліфорнійський університет,Берклі
Вчене звання професор економіки
Нагороди

Категорії


Девід Кард (англ. англ. David Card) — канадсько-американський економіст, який народився 13 серпня 1956 року в Онтаріо, Канаді. Він відомий своїми дослідженнями у галузі трудової економіки, особливо у галузі заробітної плати, мінімальної заробітної плати, безробіття та міграції праці. Доктор філософії(1983), професор Каліфорнійського університету в Берклі, член НАН США (2021).[1].

Ранні роки та освіта[ред. | ред. код]

Кард народився в Ґвельфі, Онтаріо,[2] Канада[3]. Його батьки були молочними фермерами. Він зацікавився економікою та проблемами ринку праці ще в юному віці. У своїй докторській дисертації він досліджував вплив мінімальної заробітної плати на ринок праці, що стало його головним напрямком досліджень в майбутньому. Також відомо, що Кард відвідував престижну школу ст. Джорджа в Торонто, де отримав високу якість освіт. Після закінчення школи, Кард поступив до Університету Британської Колумбії в Канаді, де отримав ступінь бакалавра з економіки. Після цього він продовжив своє навчання в Принстонському університеті, де в 1983 році отримав докторську ступінь з економіки.

Кар'єра[ред. | ред. код]

Кард розпочав свою кар'єру в Вищій школі бізнесу Чиказького університету, де протягом 2 років був асистентом кафедри з економіки бізнесу в 1982-83 роках. Він працював на факультеті Принстонського університету з 1983 по 1997, перед тим як переїхати до Берклі. З 1990 по 1991 працював професором в Колумбійському університеті. З 1988 по 1992 рік, Кард був помічником редактора в журналі економіки праці. У 1995 році він став співавтором книги: American Economic Review [4] , співредактором восьми додаткових книг і опублікував понад 100 журнальних статей і розділів у книгах.

Навчальна робота[ред. | ред. код]

На початку 1990-х років Кард привернув велику увагу завдяки своєму висновку разом зі своїм тодішнім колегою з Прінстонського університету Аланом Б. Крюгером завдяки статті "Мінімальна заробітна плата та зайнятість: коментар до нових доказів з міста іншої країни" ("Minimum Wages and Employment: A Case Study of the Fast-Food Industry in New Jersey and Pennsylvania"). У ній автори досліджували вплив мінімальної заробітної плати на зайнятість у секторі швидкого харчування в штатах Нью-Джерсі та Пенсільванії. Дослідження було проведено з використанням методу "різниці-в-різниці", який дозволяє порівняти зміни у зарплатах та зайнятості у двох групах ресторанів, розташованих в різних штатах з різною мінімальною заробітною платою. Результати дослідження показали, що підвищення мінімальної заробітної плати не має значущого впливу на зменшення кількості робочих місць у галузі швидкого харчування. Це протирічить загальноприйнятій концепції економіки, яка передбачає, що підвищення мінімальної заробітної плати може призвести до зменшення зайнятості. Стаття "Мінімальна заробітна плата та зайнятість" була визнана важливим внеском в дослідження впливу мінімальної заробітної плати[5] на зайнятість та є часто цитованою в наукових публікаціях і політичних дебатах.

Дослідницькі інтереси[ред. | ред. код]

Основні дослідницькі інтереси Карда зосереджуються на ринку праці, освіті, міграціїта соціальної мобільності. Він відомий своїми дослідженнями, які допомогли відкрити нові можливості для вивчення економічних та соціальних аспектів ринку праці.

Нобелівська премія[ред. | ред. код]

У 2021 році Девід Кард був удостоєний отримати половину Нобелівської премії з економіки (Премія Sveriges Riksbank з економічних наук пам’яті Альфреда Нобеля) «за його емпіричний внесок до економіка праці ». Іншу половину премії спільно присудили ізраїльсько-американському економісту Джоушу Агісту і голландсько-американський економісту Гвідо Імбенса , які були відзначені «за їхній методологічний внесок в аналіз причинно-наслідкових зв’язків» на ринках праці. Робота трьох економістів показала, як певні «природні експерименти» або соціальні події в реальному світі, що виникають внаслідок змін політики чи випадкових подій, через їхню схожість із контрольованими чи рандомізованими експериментами в медицині та фізичних науках, можуть бути використані для з’ясування причинно-наслідкових зв’язків. зв’язки в аналізі ринків праці, такі як зв’язок між рівнем зайнятості та мінімальною заробітною платою та зв’язок між рівнем освіти та доходом . Підхід лауреатів до природних експериментів забезпечив міцну емпіричну базу для вирішення важливих питань соціальної таекономічну політику та, ширше, «здійснив революцію в емпіричних дослідженнях» у соціальних науках , за словами Комітету премій з економічних наук.[6]

Вплив та спадщина[ред. | ред. код]

Девід Кард відомий своїми значними внесками у дослідження ринку праці, особливо в області мінімальної заробітної плати, безробіття, освіти та міграції. Його робота часто використовується урядами та політиками для розробки стратегій, спрямованих на поліпшення соціальної добробуту. Він також вплинув на ряд інших економістів та дослідників, які використовують його методи та підходи у своїх власних дослідженнях.

Окрім своїх наукових досягнень, Кард відомий своєю працею як викладач танаставник для молодих економістів. Він активно співпрацює з молодшими колегами, допомагаючи їм розвивати свої дослідницькі проекти та публікації.

Нагороди[ред. | ред. код]

Девід Кард отримав безліч нагород та визнань за свої дослідження в галузі економіки. Найбільш відомі з них:

•Премія Джона Бейтса Кларка (John Bates Clark Medal) від Американського економічного асоціації за його роботу в галузі економіки праці та соціальної політики.

Нобелівська премія з економіки (разом із Джеймсом Хекманом) за розробку нових методів аналізу крос-секційних та панельних даних.

•Премія Хайнца в галузі громадських інтересів за його внесок у розуміння економічних аспектів здоров'я та соціальних проблем.

•Членство в Національній Академії наук США.

Публікації[ред. | ред. код]

•Карта, Девід; Рафаель, Стівен , ред. (2013). Імміграція, бідність та соціально-економічна нерівність . Нью-Йорк: Фонд Рассела Сейджа. ISBN 9780871544988.

•Карта, Девід; Крюгер, Алан Б. (2011). Акі, Рендалл KQ; Циммерманн, Клаус Ф. (ред.). Заробітна плата, якість школи та попит на зайнятість . Премія IZA в серії з економіки праці. Оксфорд: Oxford University Press . ISBN 9780199693382.

Орлі Ашенфельтер ; Кард, Девід, ред. (2011). Довідник з економіки праці . Довідник з економіки праці. 4A . Амстердам: Elsevier . ISBN 9780444534507.

•Ашенфелтер, Орлі; Кард, Девід, ред. (2011). Довідник з економіки праці . Довідник з економіки праці. 4B . Амстердам: Elsevier. ISBN 9780444534521.

•Ашенфелтер, Орлі К.; Кард, Девід, ред. (1999). Довідник з економіки праці . Довідник з економіки праці. 3A . Амстердам: Elsevier. ISBN 9780444501875.

•Ашенфелтер, Орлі К.; Кард, Девід, ред. (1999). Довідник з економіки праці . Довідник з економіки праці. 3B . Амстердам: Elsevier. ISBN 9780444501882.

Джерела[ред. | ред. код]

•Нобелівська історія – 2021: за що насправді отримали нагороду Девід Кард, Джошуа Ангріст і Гвідо Імбенс [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://mind.ua/publications/20232144-nobelivska-istoriya-2021-za-shcho-naspravdi-otrimali-nagorodu-devid-kard-dzhoshua-angrist-i-gvido-imb

• У Стокгольмі оголосили лауреатів Нобелівської премії з економіки / Українська правда [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://www.epravda.com.ua/news/2021/10/11/678624/

• David Card Facts [Electronic resource]. – Mode of access: https://www.nobelprize.org/prizes/economic-sciences/2021/card/facts/

• IZA Prize in Labor Economics [Electronic resource]. – Mode of access: https://legacy.iza.org/en/webcontent/prize/history/prize2006/iza_prize

• The Sveriges Riksbank Prize in Economic Sciences in Memory of Alfred Nobel 2021[Electronic resource]. – Mode of access: https://www.nobelprize.org/prizes/economic-sciences/2021/summary/

Примітки[ред. | ред. код]

  1. 2021 Архівовано вересень 23, 2021 на сайті Wayback Machine. NAS Election
  2. [https://canadaua.ca/archives/618 Провінція Онтаріо ]
  3. КАНАДА
  4. [1]{{Curriculum Vita ‐ David Card January 2022}}
  5. Імміграція та робота: впливове дослідження Девіда Карда
  6. Нобелівську премію отримав дослідження канадського економіста Девіда Карда про мінімальну заробітну плату