Марія-Луїза Бурбон-Франція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Герцогиня Кароліна ді Беррі з дітьми

До одруження Марія Луїза ді Бурбон-Парма мала імя Марія Луїза ді Беррі(названа також Марія Луїза Тереза Французька або Луїза Марія Тереза д'Артос), народилася у Парижі 21 вересня 1819, померла у Венеції 1 лютого 1864. Була герцогинею Парми, дружиною Карла ІІІ

Біографія[ред.ред. код]

Була старшою донькою Карла, герцога Беррійського (Carlo di Berry), молодшого сина короля Франції Карла Х (Carlo X di Francia) і принцеси Кароліни ді Бурбон-Дві Сіцилії (Carolina di Borbone-Due Sicilie). Її молодший брат, Енріко, граф ді Шембурн (Enrico, conte di Chambord), був королем Франції та Наварри з 2 серпня по 9 серпня 1830 і в подальшому законний претиндент на французький трон з 1844 по 1883.

У Щлосс Фрошдольф (Schloss Frohsdorf) 10 листопада 1845, одружується з Карлом ІІІ ді Парма. У Карла та Луїзи народилося четверо дітей:

Після вбивства чоловіка карбонарськими змовниками, Марія Луїза (чи краще - Луїза Марія, як була відоміша у Пармі, щоб відрізняти від іншої герцогині Марії Луїзи, дружини Наполеона), Правила герцогством Парми замість малолітнього сина Роберто І. У 1859 до герцогства Парми приєднуються землі королівства Сарденія але Луїза Марія вже втратила владу.

Луїза Марія помирає 1 лютого 1864 у віці 44 років у своєму замку в Венеції. Була похована у склепі свого діда Карла Х, що знаходиться у франческанському монастиріна території Австрії. Під час Першої світової війни імператриця Зіта дАвстрія, онучка Луїзи Марії, переносить останки усіх родичів з цього склепу до Відня, але в 1919 Італія як одна з країн-переможців, переносить останки герцогів до одного зі своїх монастирів. Але в наслідок Другої світової війни частина італійських земель переходить до Словенії. Зараз монастир знаходиться поруч з містом Нова Гориця.

Бібліографія[ред.ред. код]

E. Vittorini - G. Ferrara, "Sangue a Parma", Mondadori editore, Milano, 1967.