Свято Тіла і Крові Христових

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Свято Тіла і Крові Христових в Католицькій церкві — свято, присвячене вшануванню Тіла і Крові Христа, в які переосутнюється хліб і вино під час євхаристії. Відзначається як торжество в четвер, наступний за Днем Святої Трійці, тобто на одинадцятий день після П'ятидесятниці. Іноді це свято називають також Корпус Крісті (лат. Corpu Christi, Тіло Христове) від латинського імені свята.

Свято виникло в XIII столітті і спочатку було місцевим. Його виникнення зазвичай пов'язують з особою блаженної Юліанни з Льєжа. 1251 року Святий Престол підтвердив це свято для Льєжської єпархії, а вже 1264 року папа Урбан IV зробив його обов'язковим для всієї Церкви.

Відмінним моментом цього свята є урочиста процесія зі Святими Дарами навколо храму або по вулицях міста. Очолюють її священики, що несуть дароносицю, за ними слідують парафіяни. Перші згадки про процесії відносяться до XIII століття, очевидно, вони виникли майже одночасно з самим святом. У країнах з переважно протестантським населенням участь в процесії в день Тіла і Крові розглядалося як акт публічного сповідання католицької віри, оскільки протестанти не визнають Пресуществління. У деяких країнах існує традиція перенесення процесії з четверга на неділю, аби у ній могло взяти участь більша кількість людей.

Дні святкування торжества Тіла і Крові Христа:

Країни, в яких Свято Тіла і Крові Христових — неробочий день.