Фольклінгенський металургійний комбінат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Völklingen Ironworksa
World Heritage Logo global.svg Світова спадщина Flag of UNESCO.svg
Фольклінгенський металургійний комбінат. Загальний вигляд. На фото видно переважно лише доменний цех.
Країна Німеччина Німеччина
Тип Культурна спадщина
Критерії ii, iv
Ідентифікатор 687
Регіонb Європа і Північна Америка

Історія реєстрації

Зареєстроване: 1994
18 сесія

a Назва, як офіційно зазначено у списку
b Як офіційно зареєстровано ЮНЕСКО

Фольклінгенський металургійний завод. Між 1948 - 1955 роками.
Фольклінгенський металургійний комбінат. Коксові батареї.
Фольклінгенський металургійний комбінат. В одному з приміщень аглофабрики.

Фольклінгенський металургійний комбінат, також Фольклінгенський металургійний завод (нім. Völklinger Hütte) - металургійний комбінат у німецькому місті Фольклінген. Заснований 1873 року. До закриття у 1986 році був найбільшим металургійним комбінатом Західної Європи. Окрім власне металургійного виробництва на заводі були аглофабрика і коксохімзавод. 1986 року завод було занесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Історія[ред.ред. код]

1873 року біля міста Фольклінген на березі річки Саар було засновано залізоробний завод за участі інженера-металурга Юліуса Буха. На заводі були пудлінгові і зварочні пічі. Однак, вже через шість років виробництво прийшлося згорнути через нерентабільність. 1881 року завод викупив підприємець Карл Рьохлінг. Через два роки на заводі було збудовано і задуто першу доменну піч. Старі пудлінгові і зварочні пічі були демонтовані. Натомість було збудовано ще п'ять доменних пічей, у 1885, 1888, 1891, 1893, 1903 роках. Друга доменна піч, збудована 1885 року, за де-якими данними була найбільшою доменною пічю свого часу.

На заводі було також впроваджено томасовський процес виробництва сталі. Для цього Рьохлінг спеціально придбав патент у англійського металурга Сідні Джилкріста Томаса.

1897 року почалося будівництво коксових батарей з кількісттю коксових печей понад 150.

Згодом були збудовані агломераційні машини для виробництва агломерату. Завод був найбільшим виробником чавуну і сталі у Німеччині.

Після Другої світової війни на заводі працювало до 17000 людей.

Однак, з часом почало відчуватися моральне старіння і фізичне старіння обладнання. Після світової кризи 1970-х років виробництво почало спадати і внаслідок нестачі засобів, зокрема, для модернизації доменних пічей у червні 1986 року комбінат припинив свою діяльність. Відразу ж після цього влада федеральної землі Саар надала комбінатові статус пам'ятника промисловості.

Сучасність[ред.ред. код]

Сьогодні колишній Фольклінгенський металургійний комбінат є музеєм, в якому відвідувачи можуть познайомитись з роботою металургійного підприємства.

Див. також[ред.ред. код]