Dead Space

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Dead Space

Dead Space Box Art.jpg

Розробник Visceral Games
Видавець Electronic Arts
Дата випуску PlayStation 3, Xbox 360
NA 14 жовтня 2008[1]

EU 14 жовтня 2008[1]
Microsoft Windows
NA 20 жовтня 2008[1]
EU 24 жовтня 2008[1]

Жанр Survival horror, шутер від третьої особи
Вікові
рейтинги
ESRB: M
MDA: Mature 18
PEGI: 18+
OFLC: MA 15+
BBFC: 18
USK: 18
Носії Blu-ray Disc, DVD
Платформи PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft Windows
Рушій гри Godfather game engine[2]
Режими гри Single-player
Системні
вимоги
Windows XP SP2 чи Vista, Intel Pentium 4 2.8GHz чи аналогічний, 1GB RAM для XP, 2GB для Vista, 7GB вільного місця на жорсткому диску
256MB відеокарта w/ SM 3.0 (nVidia GeForce 6800/ ATI Radeon X1600 Pro), DirectX 9.0c звукова карта, миша, клавіатура.[3]
Керування геймпад, миша і клавіатура

Dead Space — відеогра в жанрі survival horror-action від третьої особи, розроблена EA Redwood Shores для PlayStation 3, Xbox 360 та Microsoft Windows і випущена у жовтні 2008. Гравець приймає роль інженера, якого звати Айзек (англ. Isaac) Кларк, котрий бореться з поліморфічним, вірусоподібним зараженням інопланетян, що перетворює людей в гротескних монстрів, яких називають «Некроморфи», на борту постраждалого міжзоряного гірничого корабля «Ішимура».

У 2011 було випущено продовження гри Dead Space 2.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Гравець керує техніком Айзеком Кларком, котрий може пересуватися в двох режимах — звичайним кроком і бігом. Камера в Dead Space обмежує огляд: гравцеві майже не видно, що відбувається збоку. На спині костюма Айзека знаходиться індикатор здоро'я. Оскільки події гри в більшості відбуваються на борту космічного корабля, гравець час від часу зустрічається з такими умовами як вакуум та невагомість. В невагомості, за допомогою магнітних черевиків, Айзек може ходити і бігати як по підлозі, так і по стелі зі стінами та перестрибувати з однієї поверхні на іншу. В вакуумі на спині з'являється індикатор кисню. Коли він закінчиться, Айзек помре від задухи. Запас кисню автоматично відновиться в приміщеннях з повітрям. Також можна дозаправлятися від спеціальних пристроїв або взяти з собою запасний балон. Часом потрібне використання стазисних батарейок, за допомогою яких можна сповільнювати час.

Основними ворогами виступають некроморфи — іншопланетна форма життя, яка використовує органіку, в тому числі людські тіла, як «будівельний матеріал» для створення різних форм чудовиськ. Некроморфи не мають життєво важливих центрів, будучи по суті колонією бактерій на мертвому тілі, тому найефективніший спосіб боротьби з ними — розчленування. Тобто, фактично вороги залишаються знерухомленими, але не знищеними. Боротися з ними Айзек може як за допомогою зброї так і в рукопашну. Удар рукою не завдає серйозної шкоди, але допомагає в обороні. Якщо некроморф повзе по підлозі, його можна розтоптати. Щоб скинути некроморфа, який накинувся на Айзека, слід натискати відповідну клавішу.

Спочатку Айзек озброєний плазмовим різаком, згодом стають доступні: лазерна гвинтівка, імпульсна гвинтівка, вогнемет, силовий пістолет, труборіз і силовий різак. У кожної зброї є альтернативний режим стрільби. Патрони та обладнання (аптечки, кисень, стазисні батарейки) можна не тільки знаходити, але й купувати. Місцезнаходження магазинів можна подивитися на карті. Деякі предмети можна купити тільки в магазині. Броня буває п'яти рівнів, плюс шоста призова, що відкривається при повторному проходженні гри. Аптечки бувають трьох видів — маленька, середня і велика. Маленька відновлює одну поділку здоров'я, середня — дві, велика — всі. Кисневі балони відновлюють запаси повітря і бувають трьох видів — маленькі, середні і великі.

Один зі способів отримати кошти (крéдити) — продавати непотрібні предмети. Також кредити розкидані по рівнях, заховані в шафках і час від часу випадають з ворогів. Є особливі предмети — мікросхеми, які служать виключно для продажу. Для поліпшення зброї і обладнання використовується силовий блок. Крім того зустрічаються кімнати, відкрити які можна, тільки силовим блоком[4].

Сюжет[ред.ред. код]

У майбутньому на Землі виснажилися запаси корисних копалин, і людство перенесло їх видобуток на інші планети. Цим займається корпорація Concordance Extraction Corporation (CEC), яка для цієї мети спроектувала і виготовила спеціальні космічні кораблі, «планетарні різники», здатні переробляти планети в ресурси. Крім цього, великий розмах отримала нова релігія, Юнітологія, члени якої вірять в переродження після смерті.

Дія гри відбувається в 2507, коли від одного з таких кораблів, USG «Ішимура», видобувного корисні копалини на планеті Егіда-7, надходить сигнал лиха. C.E.C. висилає туди шатл USG «Келліон» для з'ясування обставин. При спробі стикування шатл зазнає аварії, і вся його команда опиняється на «Ішимура», який, як виявилося, має серйозні ушкодження. Несподівано на них нападають агресивні створіння, які нагадують ожилі людські трупи. Внаслідок нападу гинуть два члена команди, врятуватися зуміли тільки три людини: старший офіцер Зак Хеммонд, технік Айзек Кларк і фахівець з комп'ютерних систем Кендра Деніелс. Вони намагаються полагодити шатл, але він вибухає, і приймається рішення відновити працездатність «Ішимури».

Під час робіт з відновлення з'ясовується, що нападники на команду, некроморфи, були створені з людей за допомогою якогось Обеліска, раніше знайденого на Егіді-7 і доставленого на «Ішимура». Крім того, з Кларком час від часу зв'язується його дівчина, Ніколь Бреннан, яка працювала на «Ішимура», а Деніелс бачить свого померлого брата. Команді вдається послати сигнал лиха, який приймає військовий корабель «Вейлор», але він приймає на борт човник з некроморфами, який заражає весь його екіпаж. Вийшов контролю «Вейлор» врізається в «Ішимура». Ті, що вижили вирішують активувати один з його човників, під час цієї операції гине Хеммонд, а з Кларком зв'язується останній з членів екіпажу «Ішимури», доктор Терренс Кейн, який пояснює, що для припинення поширення зараження необхідно повернути Обеліск, що знаходиться на «Ішимура», на Егіду-7. Кларк і Деніелс погоджуються на цей план.

Однак, після того, як Кларк поміщає Обеліск на човник, Деніелс вбиває Кейна і покидає «Ішимура» на човнику, пояснюючи, що справжнім її завданням було захоплення Обеліска і повернення його уряду. Відразу ж після цього з Кларком зв'язується Ніколь і дає йому вказівки щодо повернення човника. Кларк повертає човник назад, але Деніелс залишається на невеликому шлюпі. Кларк разом з Ніколь повертають Обеліск на Егіду-7. За ними прибуває і Деніелс. Вона пояснює, що Ніколь була плодом уяви Кларка і показує запис, в якій Ніколь здійснює самогубство. Деніелс знову намагається забрати Обеліск, але поблизу човника на неї і Кларка нападає величезна істота, Розум Рою, який вбиває її і намагається вбити Кларка. Кларк нейтралізує істоту і відлітає з планети, яка згодом вибухає.

Відлетівши, Кларк знову дивиться останнє послання Ніколь. Несподівано він відчуває чиюсь присутність. Він повертається, і на нього з криком накидається знівечена Ніколь (ймовірно, це галюцинація, що говорить про помутніння розуму протагоніста). На цьому гра завершується.

Розділи[ред.ред. код]

 • Розділ 1:Прибуття (англ. New Arrivals)
 • Розділ 2:Інтенсивна терапія (англ. Intensive Care)
 • Розділ 3:Орбітальна корекція (англ. Course Correction)
 • Розділ 4:Смерть неминуча (англ. Obliteration Imminent)
 • Розділ 5:Смертельна пристрасть (англ. Lethal Devotion)
 • Розділ 6:Небезпечні домішки (англ. Environmental Hazard)
 • Розділ 7:Крок у порожнечу (англ. Into the Void)
 • Розділ 8:Знайти і врятувати (англ. Search and Rescue)
 • Розділ 9:Мертвий після прибуття (англ. Dead on Arrival)
 • Розділ 10:Останні дні (англ. End of Days)
 • Розділ 11:Альтернативні рішення (англ. Alternate Solutions)
 • Розділ 12:Мертвий космос (англ. Dead Space)

Відгуки[ред.ред. код]

Огляди
Іноземні
Оглядач Оцінка
1UP.com B+[5]
Computer and Video Games 9.1/10[6]
Game Informer 9.25/10[7]
GamePro 5/5[8]
GameSpot 9.0/10[9]
GameTrailers 8.8/10[10]
IGN 8.7/10[11]
PC Gamer UK 86%[12]
PC Gamer US 81%[13]
X-Play 4/5[14]
Українські
Оглядач Оцінка
Домашний ПК 5/5[15]

Dead Space отримала позитивний критичний і комерційний прийом. Xbox World 360 дала версії для Xbox 360 оцінку в 91 бал зі 100, відзначивши, що гра вийшла «напруженим досвідом», з «гідним фільму» сценарієм і атмосферним сетингом, який нагадує Bioshock у космосі[16]. PlayStation World оцінили гру в 9/10 і дали нагороду PSW gold award, повідомивши, що Dead Space є «наймоторошнішою грою в світі». IGN али 8.7/10, назвавши гру «візуально вражаючою, все від голограм до некроморфів є неймовірним»[17].

1UP.com поставили оцінку B+, сказавши, що Dead Space «неймовірно пропрацьована», але дещо повторювана, і розкритикувати деякі елементи геймплею, які знижують атмосферу страху, такі як система маршрутних точок.

Від українського журналу Домашний ПК гра отримала оцінку 5/5 і відзнаку «Вибір редакції».[15]

Цікаві факти[ред.ред. код]

 • Ім'я головного героя Айзек Кларк це комбінація двох відомих авторів наукової фантастики: Айзека Азімова та Артура Кларка.
 • Якщо відкрити назви всіх рівнів і поєднати перші літери, то вийде фраза, яка в перекладі, означає «Ніколь мертва»
 • Головна музична тема гри, колискова «Twinkle, twinkle, little star» — перший в історії людства музичний твір записаний на носій.
 • В третій та шостій главах можна знайти «алфавіт», за допомогою якого вдасться розшифрувати ієрогліфи що зустрічаються у грі.

Примітки[ред.ред. код]

 1. а б в г «EA Announces That Dead Space Has Gone Gold» (html). 2008-09-04. Архів оригіналу за 2013-06-27. Процитовано 2008-10-26. 
 2. «Dead Space uses The Godfather engine». 2008-02-13. Архів оригіналу за 2013-06-27. Процитовано 2008-10-23. 
 3. http://www.mahalo.com/Dead_Space_PC_Requirements
 4. Опис ігрового процесу на ЛКИ
 5. «Dead Space Review». 1up.com. Архів оригіналу за 2012-06-06. Процитовано 2008-10-17. 
 6. «Review: Dead Space — ComputerAndVideoGames.com». Computerandvideogames.com. Архів оригіналу за 2012-06-06. Процитовано 2008-10-17. 
 7. «Game Informer Online». Gameinformer.com. Процитовано 2008-10-17. 
 8. EA. «Review : Review: Dead Space (360) [Xbox 360] — from GamePro.com». Gamepro.com. Процитовано 2008-10-17. 
 9. «Dead Space for Xbox 360 Review — Xbox 360 Dead Space Review». Electronic Arts. DS. Процитовано 2008-10-17. 
 10. «Dead Space: Reviews, Trailers, and Interviews». MTV Entertainment Group. 2008-10-21. Архів оригіналу за 2012-06-06. Процитовано 2008-10-22. 
 11. IGN Review
 12. Rossignol, Jim (December 2008), «Dead Space», PC Gamer UK 
 13. Stapleton, Dan (2008). «Dead Space». PC Gamer (182). с. 68. ISSN 1080-4471. 
 14. Abbie Heppe. «X-Play: Dead Space Review». g4tv.com. Архів оригіналу за 2012-06-06. Процитовано 2008-11-07. 
 15. а б Сергей Светличный Dead Space // Домашний ПК, (№ 12 (120), декабрь 2008) С. 110—111.
 16. Andy Robinson (2008-10-02). «Dead Space Review – Xbox World 360 Magazine». Xbox World 360. 
 17. Mike Jackson (2008-10-08). «Dead Space: Dead Space review: "world's scariest game"». Computer and Video Games. 


{{{alt}}} Це незавершена стаття про відеоігри.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.