Battlefield (серія ігор)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Battlefield
BattlefieldLogo 2.png
Логотип серії Battlefield
Жанр шутер від першої особи
Розробник Швеція EA Digital Illusions CE
Видавці США Electronic Arts
Платформи Xbox
Xbox 360
Xbox One
PlayStation 2
PlayStation 3
PlayStation 4
Mac
PC (Windows)
Перша гра Battlefield 1942 / 10 вересня 2002
Остання гра Battlefield Hardline (2015)
Офіційний сайт

Battlefield — серія комп'ютерних ігор в жанрі тактико-стратегічного шутера від першої особи, розроблена шведською компанією EA Digital Illusions CE і видавана американцями Electronic Arts.

Перша частина — «Battlefield 1942» — була випущена в 2002 року і вже тоді отримала широку популярність. На даний момент серія містить 10 виданих ігор, дії яких розгортається в подіях воєн XX століття, воєн сучасності, і далекого майбутнього — війна 2142, де гравцеві належить побувати в ролі бійця як на землі, так і на воді, і в небі. Серія особливо популярна своїм багатокористувацьким режимом, в якому можуть брати участь до 64 гравців, з вибором воюючої сторони, класу бійця з унікальною зброєю, і можливістю управляти технікою. За 10 років існування в ігри серії пограло більше 50 млн чоловік.[1].

8 жовтня 2012 а стає відомо, що компанія Happy Madison, що належить Адаму Сендлеру, за сприяння SONY Television займається створенням телевізійного комедійного Action серіалу за мотивами ігор серії Battlefield: Bad Company.[2] Замовником є ​​телеканал FOX.[3].

Історія[ред.ред. код]

Зараз історію створення серії можна розділити на три етапи, грунтуючись на використовуваному движку в кожній з ігор:

Движок Refractor Engine[ред.ред. код]

Codename: Eagle[ред.ред. код]

Battlefield 1942[ред.ред. код]

У грі є як одиночна гра - кампанія з штучним інтелектом (ІІ), а також мультиплеєрна гра в інтернеті. Кампанія включає в свої сюжетні мережі 16 з найбільш значущих боїв Другої світової війни. За чотири припадає на кожну з існуючих в грі локацій: Північна Африка, Європа, Схід і Тихий океан. Гравцеві належить зануритися в саме серце таких битв, як битва за Харків, взяття Берліна, морські битви в Тихому океані. У грі п'ять сторін: японці, американці, німці, англійці і росіяни. Кожна з націй має свою унікальну бойову техніку, яка відповідає реальним машин. Як і у попередника, залишилася можливість керувати транспортними засобами, яких ні багато ні мало - 32 одиниці, включаючи літаки та морські судна.

Офіційні доповнення:

  • Battlefield 1942: The Road To Rome
  • Battlefield 1942: Secret Weapons of WWII

Battlefield: Vietnam[ред.ред. код]

Два роки потому Electronic Arts видає другу частину, темою якої є війна. Шутер отримав однойменну назву - "Battlefield Vietnam", в якій гравцям все так само надавалась можливість захоплення і захисту контрольних точок в багатокористувацької грі, і проходження кампанії в одиночному режимі. У сінглплеері гравцеві надається можливість вибору однієї з конфліктуючих сторін - армії США і Північнов'єтнамських армії (англ. NVA - North Vietnam's Army), у яких зброя та засоби пересування відповідають часам В'єтнамського конфлікту.

Офіційні доповнення:

  • Battlefield Vietnam: World War II Mod

Battlefield 2[ред.ред. код]

У червні 2005 ріка виходить третя за рахунком частина "Battlefield 2", відмінність якої полягає в процесі гри XXI століття. У грі детально опрацьовано командний режим. Гравцеві належить битися за одну з п'яти сторін: США, Китай, Коаліція країн Середнього Сходу, Євросоюз (патч 1.5) Росія (в додатку "Special Forces"). Широкий асортимент сучасного зброї, 30 видів транспортних засобів та передовий командний режим зробили "Battelfield 2" однією з кращих ігор в історії мультиплеєра.

Офіційні доповнення:

  • Battlefield 2: Special Forces
  • Battlefield 2: Euro Forces
  • Battlefield 2: Armored Fury

Фанатська модифікація:

  • Battlefield 2: Project Reality
  • Battlefield 2: Forgotten Hope 2
  • Battlefield 2: AIX

Також на Україні був випущений мод Real War, який придбав велику популярність серед шанувальників ігор Battlefield. Цей мод є сумішшю 3 попередніх доповнень (Special Forces, Euro Forces, Armored Fury) і відрізняється хардкорним геймплеєм, аналогом якого є режим реалістичності в третій частині ігрової серії.

Battlefield 2142[ред.ред. код]

Дія відбувається в 2142 році, коли на планеті почалося глобальне похолодання, що призвело до льодовикового періоду. Причиною війни виявилися життєво-важливі людині засоби: земля, повітря, їжа. Ворогуючі сторони діляться на дві: Євросоюз "(ЄС)" і Паназійська Коаліція "(ПАК)". Техніка і зброя також різноманітні і в новому столітті. Суть мультиплеєрної гри особливо не відрізняється від попередніх частин. Головна відмінність полягає у створенні нового режиму «Титан» і в присутності смуги рівня, з різними підвищеннями, нагородами та медалями.

Офіційні доповнення:

  • Battlefield 2142: Northern Strike

Battlefield: Heroes[ред.ред. код]

Файл:Battlefield Heroes Screenshot.jpg
Графіка в "Battlefield Heroes"

Багатокористувацький шутер всесвіту "Battlefield" вийшов у 2009 року, особливістю якого є відмітний графічний стиль, прирівняний до «мультфільму». Вибір армії ділиться на дві: Королевська і Національна, між якими стався конфлікт на Олімпійських Іграх, кожна з них зі своїм унікальним набором зброї і техніки. Офіційно випущено 9 карт. Використовувана в грі система Play 4 Free дозволяє безкоштовно завантажити, але і розробникам буде частка - на рекламах і на генерації зовнішнього вигляду персонажа.[4]

Battlefield 2: Modern Combat[ред.ред. код]

Версія гри "Battlefield 2" для власників ігрових консолей, значно змінена порівняно з версією для PC - як геймплеєм, так і змістом. За сюжетом, конфлікт стався між НАТО і Китаєм.

Battlefield: Play4Free[ред.ред. код]

Мережева комп'ютерна гра в жанрі тактичного шутера, розроблена Digital Illusions CE. Гра розповсюджується по моделі free-to-play.

Гра анонсована в листопаді 2010 року. Дата виходу 30 березня 2011. Як і повідомлялося, класи бійців і озброєння були взяті з Battlefield: Bad Company 2, а карти використовувалися з Battlefield 2. Протиборчими сторонами є США та Росія.

Движок Frostbite Engine[ред.ред. код]

Battlefield: Bad Company[ред.ред. код]

Перша гра "Battlefield", що вийшла лише на ігрових консолях Xbox 360 і PlayStation 3. Кампанія, що оповідає про битву чотирьох солдатів, які вбиваючи і руйнуючи все на своєму шляху, добувають золото. Багатокористувацької грі приділено менше уваги, але вона нітрохи не гірше попередників. Також у грі присутня практично повне руйнування оточення і деформація земної покриву.

Battlefield: Bad Company 2[ред.ред. код]

Продовження шутера 2008 року, де все ті ж - сержант Редфорд, радист Свитвотер, підривник Хаггард і протагоніст Престон Марлоу продовжують блукати по світу, але вже в благих цілях, захопити секретна зброя, щоб не поставити існування світу під загрозу. Покращена графіка і перероблений геймплей зробили гру яскравою і різноманітною. Повне знищення - важлива частина гри, за це відповідає програмне ядро нового покоління "Frostbite".

Battlefield 1943[ред.ред. код]

Вийшла на консолях у 2009 року (а на PC дата релізу намічалася на 2010 рік, але незабаром проект для PC скасували), є продовженням першої частини, дев'ята за рахунком в серії. Одиночна кампанія відсутня, а багатокористувацька гра урізана до 24 гравців, 12 за кожну сторону. Дія відбувається на трьох тихоокеанських островах: Острів Уейк, Острів Гуадалканал і Острів Іводзіма; ворогуючі сторони: Японська імперія і армія США. Гра розповсюджується виключно цифровим шляхом.[5]

Battlefield 3[ред.ред. код]

На відміну від попередніх ігор серії, тут кампанія розвивається як розповідь про події очима різних солдатів, з різних сторін спостерігали розвиток основного сюжету. У поєднанні з прекрасною графікою і повним зміною полігональної сітки об'єктів це робить гру Battlefield 3 гідним продовженням серії. Гра використовує якусь подобу соціальної мережі, під назвою «Батллог» (англ. Battlelog). Розробники кажуть, що саме завдяки «Баттлогу» гра менш вимоглива, ніж могла б бути.

Battlefield 4[ред.ред. код]

Дія відбувається через 6 років після подій Battlefield 3 в 2020 році. Нам належить грати роль сержанта Деніела Рекера (Daniel Рекер), бійця елітного підрозділу, відомого як група надмогильній плиті.

Battlefield Hardline[ред.ред. код]

Гра, що розробляється студією Visceral Games. Тематика гри - протистояння представників закону і кримінальних елементів. Дата анонсу гри - 28 травня 2014 ріка. Планована дата виходу гри - 2015 рік[6][7].

Примітки[ред.ред. код]