Battlefield 3

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Battlefield 3

Bf3-pc-cover.jpg

Розробник Швеція EA Digital Illusions CE
Видавець Electronic Arts
Частина серії Battlefield
Попередня гра серії Battlefield: Bad Company 2
Наступна гра серії Battlefield 4
Дата випуску NA 2 листопада 2011
AUS 27 жовтня 2011
EU 28 жовтня 2011
Українська відсутня
Жанр шутер від першої особи
Віковий
рейтинг
BBFC: 18
ESRB: M
PEGI: 18+
Носій Оптичний диск, Цифрова дистрибуція
Платформа Microsoft Windows,PlayStation 3,Xbox 360
Рушій гри Frostbite 2
Режим гри Одиночна гра, Багатокористувацька гра, Кооперативна гра
Керування Геймпад, Клавіатура комп'ютера, Комп'ютерна миша
Сайт http://www.battlefield.com/battlefield3

Battlefield 3відеогра в жанрі шутер від першої особи, розроблена студією DICE і випущена компанією Electronic Arts. Гра була створена для платформ ПК (Microsoft Windows Vista, Windows 7), PlayStation 3 та Xbox 360. Battlefield 3 — прямий сиквел до Battlefield 2, яка вийшла ще в 2005 році. На відміну від інших високобюджетних ігор даного часу, основною платформою для «Battlefield 3» є ПК, а не гральна консоль. У ПК-версії максимальна кількість гравців на одній мапі становить 64 чол., що на думку студії є оптимальним значенням, а в гральних консолях максимальна — 24 чол. На кінець червня 2012 року гра розійшлася тиражом в 15 мільйонів копій.

Limited Edition[ред.ред. код]

Battlefield 3, також, доступна в Limited Edition. Дану версію отримали всі ті, хто зробили попереднє замовлення та придбали Battlefield 3. В Limited Edition входить додатковий набір «Повернення до Карканду» (англ. Back to Karkand), що включає до себе 4 найкращі мапи, зброю та техніку з Battlefield 2, перероблені під новий графічний рушій (покращена графіка та добавлено руйнування навколишнього середовища).

23 травня 2011 року розповсюджено інформацію про додатковий набір під назвою Physical Warfare Pack, який безкоштовно отримають всі ті, хто зробили попереднє замовлення Battlefield 3 в мережі GAME та GameStation. Набір включає в себе:

13 червня 2011 року користувачі, порахувавши, що додаткова зброя та патрони, котрі безкоштовно отримають ті, хто зробить попереднє замовлення на гру, нададуть цим людям перевагу перед тими, хто придбає гру після її офіційного виходу та мають платити за дане доповнення, призвали вийти на зв'язок з представниками Electronic Arts, використовуючи всі можливі канали зв'язку, та добитися відміни розповсюдження безкоштовного контенту.

14 червня 2011 року студія DICE відповіла на претензії: на сайті студії було опубликовано FAQ о наборе Physical Warfare про те, что додаткова зброя та патрони були вибрані спеціально таким чином, щоб не порушувати баланс гри та не надавати нікому переваги перед іншими гравцями. В результаті скандалу в ігровому середовищі 16 червня 2011 року представники студії DICE заявили, що Physical Warfare Pack буде безкоштовним, також, для тих, хто не зробили попереднє замовлення, але пізніше офіційної дати старту продажів гри.

Декілька роздрібних мереж будуть пропунувати всім замовившим попереднє замовлення додаткові можливості в грі:

 • 8 скінів для багатокористувацької гри, по одному на кожен клас
 • 5 унікальних бойових жетонів, які можна побачити в багатокористувацькій грі, виконуючи певні завдання.

Герої сольної кампанії[ред.ред. код]

На відміну від Battlefield: Bad Company 2, гравцю надається можливість пограти 4-ма персонажами. При цьому, головним героєм гри є американський морпіх Генрі Блекберн. За Генрі гравцю необхідно буде пройти більшу частину сольної кампанії. Місії в грі представлені у вигляді спогадів Блекберна, від особи якого і ведеться розповідь.

Головні герої[ред.ред. код]

 • Сержант Генрі «Блек» Блекберн (англ. Sgt. Henry «Black» Blackburn) - американский морпіх 1-го розвідувального батальйону, головний герой Battlefield 3. Заволодівшою владою в Ірані, бере участь у боях проти військової організації People's Liberation and Resistance (Народно-визвольний супротив), пізніше, під час операції на півночі країни зустрічає російського спецпризначенця Дмітрія Маяковського, від якого дізнається про наявність у PLR декількох російських ядерних боєзарядів. Блекберну вдаєтся попередити вибух бомби в Нью-Йорку та вбити Соломона – людини, що бажала розв'язати війну між США та Російською Федерацією.
 • Сержант Джонатан «Джоно» Міллер (англ. Sgt. Jonathan «Jono» Miller) - оператор танка M1A2 Abrams, бере участь в операції проти іранскої військової организації PLR. Під час боїв в Тегерані потрапляє до полону к Фаруку Аль-Баширу, лідера организації. Аль-Башир записує своє звернення до американців, звинувачуючи їх у нападі на незалежну країну и масових вбивствах, після чого Соломон перерізає Міллеру горло.
 • Дмітрій «Діма» Маяковський (англ. Dmitri «Dima» Mayakovsky) - оперативник ГРУ, колишній спецпризначенець Збройних сил РФ. Дмітрій розповідає Блекберну про наміри Соломона відносно наявної у нього ядерної зброї. Маяковський відправляється до Парижу, що є однією із цілей терориста, але йому так і не вдається попередити вибух бомби.

Другорядні герої[ред.ред. код]

 • Девід Монтес (англ. David Montes) – американський морпіх 1-го розвідувального батальйону, член підрозділу Блекберна. Бере участь у військових операціях в Ірані та Іраку. Пізніше, разом с Блекберном, намагається зкпинити вибух бомби в Нью-Йорку. Під час фінального бою Соломон вбиває Монтеса.
 • Капітан Коул (англ. Cpt. Cole) – морпіх збройних сил США, афроамериканець. Координував дії підрозділу Блекберна під час кількох операцій в Іраку та Ірані. Коли морпіхи отримують наказ захопити Кафарова (людина, пов'язана з Соломоном), Коул командує групою безпосередньо на полі бою. Американці зіштовхуються з російськими спецпризначенцями, завдання яких - ліквідація Кафарова. Морпіхи несуть великі втрати, але Блеку все ж таки вдається добратися до нього відразу після основної групи російських військ. Морпіх зустрічає Дмітрія Маяковського, котрий розповідає Блекберну про Кафарова та його зв'язки з Соломоном. Блекберн вирішує повірити Дмітрію та відпускає його, щоб той попередив вибух бомби в Парижі. У цей час з'являється Коул. Щоб дати Дмітрію піти, Блеку приходиться вбити командира.
 • Стів Кемпо (англ. Steve Campo) – американський морпіх 1-го розвідувального батальйону, брав участь у операціях на Близькому Сході. Член підрозділу Блекберна. Кемпо загинув під час зіткнення американських морпіхів та російських військ на північному кордоні Ірану з Азербайджаном.
 • Матковіч (англ. Matkovic) – член підрозділу Блекберна, морпіх 1-ого розвідувального батальйону. Разом зі своїм підрозділом брав участь у операціях в Іраку та Ірані. Також як і Кемпо, гине в Північному Ірані під час прориву до вілли Кафарова.
 • Чафін (англ. Chaffin) – морпіх 1-ого розвідувального батальйону, член підрозділу Блекберна. Під час операції в Сулейманії (Ірак) був поранений снайпером. Блекберн виносить Чафіна з поля бою, пізніше його евакуюють.
 • Владімір (англ. Vladimir) – оперативник ГРУ, друг Дмітрія Маяковського та командир підрозділу. Бере участь в операції російських спецпризначенців по захопленню в полон Кафарова в Азербайджані, пізніше разом намагається попередити вибух бомби Соломона в Парижі. Владімір гине в ході операції.
 • Кіріл (англ. Kirill) – член підрозділу Владіміра, бере участь в операціях на півдні Азербайджана та в Парижі. Доля Кіріла залишається невідомою.
 • Соломон (англ. Solomon) – головний антоганіст гри. За версією ЦРУ, Соломон – агент під прикриттям, співпрацюючи з американським урядом вже багато років. Про справжні наміри Соломона знали лише Блекберн, Монтес та підрозділ Дмітрія Маяковського. В кінці гри Блекберну вдається вбити Соломона та найти бомбу, яку терорист планував підірвати на Таймс-сквер.
 • Фарук Аль-Башир (англ. Farukh Al-Bashir) – лідер організації People's Liberation and Resistance, шляхом державного перевороту захоплює владу в Ірані. В результаті військової операції в Тегерані, підрозділу Блекберна вдається захопити Аль-Башира під час спроби втечі з міста. Аль-Башир гине в гелікоптері ЗС США. Перед смерттю розповідає Блекберну та Кампо про спільника Соломона - Аміра Кафарова.
 • Амір Кафаров (англ. Amir Kaffarov) – російський торговець зброєю, за допомогою якого Соломон отримує три російські ядерні боєголовки. Американський уряд дізнається про це, та направляє групу морпіхів захопити та допитати Кафарова. Натомість, уряд РФ наказує своїм спецпризначенцям вбити зрадника. Першим до нього добирається Дмітрій Маяковський. Кафаров розповідає про вкрадені боєголовки та плани Соломона. Після допиту Дмітрій вбиває Кафарова.

Зброя та спорядження[ред.ред. код]

Техніка[ред.ред. код]

Мапи багатокористувацької гри[ред.ред. код]

Battlefield 3[ред.ред. код]

 • «Caspian Border» («Каспійський кордон») — поле та покриті деревами пагорби на туркмено-іранському кордоні.
 • «Damavand Peak» («Вершина Дамаванди») — іранська військова база в горах, карта с великими висотними перепадами.
 • «Grand Bazaar» («Східний базар») — центральний ринок в Тегерані.
 • «Kharg Island» («Острів Харк») — укріплена берегова лінія на невеликому острові в Персидській затоці.
 • «Noshahr Canals» («Канали Ноушенга») — іранський порт з виходом в Каспійське море.
 • «Seine Crossing» («Переправа через Сену») — міст через Сену та центральні вулиці Парижу.
 • «Tehran Highway» («Тегеранське шосе») — шосе на околиці Тегерану, єдина нічна мапа в грі.
 • «Operation Firestorm» («Операція «Вогняний шторм»)нафтопереробний завод в іранскій пустелі.
 • «Operation Métro» («Операція «Метро») — міський парк та метро в Парижі.

Battlefield 3: Back to Karkand[ред.ред. код]

 • «Gulf of Oman»хмарочоси на побережжі Оману.
 • «Strike at Karkand» — центральні квартали міста на близькому сході.
 • «Sharqi Peninsula» — елітний район в одному з міст Катару.
 • «Wake Island» — американска військова база на атолі Вейк в Тихому океані.

Джерела[ред.ред. код]